Dobrý večer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nečekaná zpráva přišla z prostředí prostějovského 1.SK. Vedení oddílu se totiž už po dvou přípravných zápasech rozloučilo s kmenovým hráčem Jablonce Lukášem Bodečkem, který přišel na testy, a všeobecně se očekávalo, že bude zvučnou posilou zadních řad v jarních bojích o první místo v soutěži. „Mrzí mě to, ale po čtrnácti dnech bylo zřejmé, že naše naděje a reference, které jsme o hráči měli, se neodrazily v realitě,“ komentoval rozhodnutí trenér a generální sportovní manažer třetiligového klubu František Jura.

Tohle v plánu nebylo. Lukáše Bodečka předcházela solidní pověst zkušeného stopera, který by mohl eskáčku pomoct v jarních bojích o postup do druhé ligy. Nakonec se ale na Hané příliš neohřál a po necelých třech týdnech svůj test ukončil... Proč?

Pravdou je, že zejména v prvním utkání v Uherském Brodě tento plejer s ligovými i mládež ickými reprezentačními starty vůbec nepřesvědčil a podepsal se pod několik brejkových situací. „Trénoval jsem předtím intenzivně dva týdny na Žižkově, pak tři dny v Prostějově a v prvním zápase jsem toho měl plné zuby, navíc jsem se před přestávkou zranil,“ hájil svou premiéru v prostějovském dresu Lukáš Bodeček.

O týden později na umělce v Ústí nad Orlicí byla organizace zadních řad v jeho podání patrná zhruba obě první desetiminutovky v každém poločase, pak byl slyšitelný pouze brankář Kofroň. „Myslím, že druhé utkání bylo z mé strany podstatně lepší,“ hodnotil někdejší hráč Sigmy Olomouc, Viktorie Žižkov a Jablonce svůj druhý duel v prostějovském dresu, který se stal nakonec derniéru. „Počítal jsem s kontraktem na půl roku, takže takový vývoj mě nepříjemně zaskočil,“ okomentoval pro Večerník konec zkoušky Bodeček.

„Od Lukáše jsme si slibovali trochu více jak v organizaci, tak i v celkovém herním projevu. A vzhledem k našim představám při tvorbě skládaní kádru jsme se rozhodli pro jarní část jej neangažovat,“ okomentoval rozhodnutí František Jura, generální sportovní manažer a hlavní trenér „A“-týmu 1.SK Prostějov.

A jak bude na vzniklou situaci klubové vedení reagovat? „Zadní řady se budeme maximálně snažit vytížit vlastními zdroji. V přípravě dáme hodně prostoru dvojici Rus - Machynek, na pozici stopera vyzkoušíme i Pančocháře. Ti všichni budou mít příležitost si zajistit místo v základní sestavě vedle Martina Suse, který je pro nás na pozici stopera jasnou jedničkou,“ plánuje Jura.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments