Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nečekaná zpráva přišla z prostředí prostějovského 1.SK. Vedení oddílu se totiž už po dvou přípravných zápasech rozloučilo s kmenovým hráčem Jablonce Lukášem Bodečkem, který přišel na testy, a všeobecně se očekávalo, že bude zvučnou posilou zadních řad v jarních bojích o první místo v soutěži. „Mrzí mě to, ale po čtrnácti dnech bylo zřejmé, že naše naděje a reference, které jsme o hráči měli, se neodrazily v realitě,“ komentoval rozhodnutí trenér a generální sportovní manažer třetiligového klubu František Jura.

Tohle v plánu nebylo. Lukáše Bodečka předcházela solidní pověst zkušeného stopera, který by mohl eskáčku pomoct v jarních bojích o postup do druhé ligy. Nakonec se ale na Hané příliš neohřál a po necelých třech týdnech svůj test ukončil... Proč?

Pravdou je, že zejména v prvním utkání v Uherském Brodě tento plejer s ligovými i mládež ickými reprezentačními starty vůbec nepřesvědčil a podepsal se pod několik brejkových situací. „Trénoval jsem předtím intenzivně dva týdny na Žižkově, pak tři dny v Prostějově a v prvním zápase jsem toho měl plné zuby, navíc jsem se před přestávkou zranil,“ hájil svou premiéru v prostějovském dresu Lukáš Bodeček.

O týden později na umělce v Ústí nad Orlicí byla organizace zadních řad v jeho podání patrná zhruba obě první desetiminutovky v každém poločase, pak byl slyšitelný pouze brankář Kofroň. „Myslím, že druhé utkání bylo z mé strany podstatně lepší,“ hodnotil někdejší hráč Sigmy Olomouc, Viktorie Žižkov a Jablonce svůj druhý duel v prostějovském dresu, který se stal nakonec derniéru. „Počítal jsem s kontraktem na půl roku, takže takový vývoj mě nepříjemně zaskočil,“ okomentoval pro Večerník konec zkoušky Bodeček.

„Od Lukáše jsme si slibovali trochu více jak v organizaci, tak i v celkovém herním projevu. A vzhledem k našim představám při tvorbě skládaní kádru jsme se rozhodli pro jarní část jej neangažovat,“ okomentoval rozhodnutí František Jura, generální sportovní manažer a hlavní trenér „A“-týmu 1.SK Prostějov.

A jak bude na vzniklou situaci klubové vedení reagovat? „Zadní řady se budeme maximálně snažit vytížit vlastními zdroji. V přípravě dáme hodně prostoru dvojici Rus - Machynek, na pozici stopera vyzkoušíme i Pančocháře. Ti všichni budou mít příležitost si zajistit místo v základní sestavě vedle Martina Suse, který je pro nás na pozici stopera jasnou jedničkou,“ plánuje Jura.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments