Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nečekaná zpráva přišla z prostředí prostějovského 1.SK. Vedení oddílu se totiž už po dvou přípravných zápasech rozloučilo s kmenovým hráčem Jablonce Lukášem Bodečkem, který přišel na testy, a všeobecně se očekávalo, že bude zvučnou posilou zadních řad v jarních bojích o první místo v soutěži. „Mrzí mě to, ale po čtrnácti dnech bylo zřejmé, že naše naděje a reference, které jsme o hráči měli, se neodrazily v realitě,“ komentoval rozhodnutí trenér a generální sportovní manažer třetiligového klubu František Jura.

Tohle v plánu nebylo. Lukáše Bodečka předcházela solidní pověst zkušeného stopera, který by mohl eskáčku pomoct v jarních bojích o postup do druhé ligy. Nakonec se ale na Hané příliš neohřál a po necelých třech týdnech svůj test ukončil... Proč?

Pravdou je, že zejména v prvním utkání v Uherském Brodě tento plejer s ligovými i mládež ickými reprezentačními starty vůbec nepřesvědčil a podepsal se pod několik brejkových situací. „Trénoval jsem předtím intenzivně dva týdny na Žižkově, pak tři dny v Prostějově a v prvním zápase jsem toho měl plné zuby, navíc jsem se před přestávkou zranil,“ hájil svou premiéru v prostějovském dresu Lukáš Bodeček.

O týden později na umělce v Ústí nad Orlicí byla organizace zadních řad v jeho podání patrná zhruba obě první desetiminutovky v každém poločase, pak byl slyšitelný pouze brankář Kofroň. „Myslím, že druhé utkání bylo z mé strany podstatně lepší,“ hodnotil někdejší hráč Sigmy Olomouc, Viktorie Žižkov a Jablonce svůj druhý duel v prostějovském dresu, který se stal nakonec derniéru. „Počítal jsem s kontraktem na půl roku, takže takový vývoj mě nepříjemně zaskočil,“ okomentoval pro Večerník konec zkoušky Bodeček.

„Od Lukáše jsme si slibovali trochu více jak v organizaci, tak i v celkovém herním projevu. A vzhledem k našim představám při tvorbě skládaní kádru jsme se rozhodli pro jarní část jej neangažovat,“ okomentoval rozhodnutí František Jura, generální sportovní manažer a hlavní trenér „A“-týmu 1.SK Prostějov.

A jak bude na vzniklou situaci klubové vedení reagovat? „Zadní řady se budeme maximálně snažit vytížit vlastními zdroji. V přípravě dáme hodně prostoru dvojici Rus - Machynek, na pozici stopera vyzkoušíme i Pančocháře. Ti všichni budou mít příležitost si zajistit místo v základní sestavě vedle Martina Suse, který je pro nás na pozici stopera jasnou jedničkou,“ plánuje Jura.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments