Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Aspoň bod! To je hlavní výstup z posledního domácího představení eskáčka v podzimní sezóně Fortuna Fotbalové národní ligy 2016/2017. Pravda, tři bodíky by byly mnohem lepší, vpravdě by zaručovaly, že v jarních odvetách budou záchranářské práce ještě reálné. Onen bod aspoň znamená, že se náskok sobotního soka z Třince, okupujícího poslední nesestupové místo, nezvýšil.

Rozlosování právě uplynulého kola, završujícího polovinu soutěže, hrálo do karet celkům ze spodních příček tabulky. Zatímco Pardubice v souboji s předposledními Vítkovicemi své záchranářské akcie podstatně zhodnotily vítězstvím 3:1, Prostějov téhož v domácím souboji s Třincem nevyužil. Priority při stanovení taktiky ležely někde jinde.

Patrný důraz na defenzivu prozrazovala už základní sestava, respektive rozestavení hráčů. Systém 4-1-4-1, který měl být na Žižkově aplikován až po ztrátě míče, byl tentokrát premisou úspěchu. Střed obrany byl pod kontrolou tří stoperů Ruse, Schustera a Suse, který operoval jako předsunutý štít, před ním se ve středu zálohy pohybovali Skwarczek a Petržela.

Ani ofenziva nepostrádala zajímavých variant, když na krajích zálohy nastoupili čistokrevní útočníci Píchal s Nekudou. Na hrotu byl tak osamocený Kroupa, který ale mohl být operativně doplňován. Částečně to bylo vynuceno absencí nemocného Štrombacha, který by jinak zřejmě v základní sestavě coby brejkový hráč nechyběl. Další rychlostní typ, Šteigl, střídal až ve druhém poločase. Mezi tyčemi dostal opět důvěru Kofroň, byť se mu osobně poslední utkání na Žižkově příliš nepovedlo. Ne každý den je jistě posvícení, ale tentokrát zabránil dvěma gólovým šancím soupeře a podruhé v sezóně udržel čisté konto.

Poctivá defenziva tedy přinesla své ovoce, nula na kontě vstřelených branek ale těšila méně. Sázka na standardní situace nevyšla, byť po jednom rohovém kopu měl Rus dobře „namazáno“, prostor mezi ním a třineckou brankou byl ovšem příliš zahuštěn. Píchal ani střídající Šteigl svou rychlost také neuplatnili a nebylo to jejich vinou. Přesné přihrávky mající oči se totiž z prostějovského rejstříku jaksi vytratily. Pozitivem zápasu bylo jeho střídmé vedení trojicí rozhodčích, které ostře kontrastovalo s posledním zápasem proti Táborsku. Důrazné domluvy a uplatněná autorita vynikly ve statistice pouhých dvou udělených žlutých karet.

Rozlosování předehrávaného prvního jarního kola týmům z konce tabulky příliš nadějí nedává. Třinácté Pardubice hrají na Žižkově, čtrnáctý Třinec hostí doma Baník, Vítkovice přivítají doma Budějovice a Prostějov cestuje na horkou půdu olomoucké Sigmy. Netřeba zdůrazňovat, jak moc by se v posledním případě bodík hodil...

Video naleznete zde

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments