Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Aspoň bod! To je hlavní výstup z posledního domácího představení eskáčka v podzimní sezóně Fortuna Fotbalové národní ligy 2016/2017. Pravda, tři bodíky by byly mnohem lepší, vpravdě by zaručovaly, že v jarních odvetách budou záchranářské práce ještě reálné. Onen bod aspoň znamená, že se náskok sobotního soka z Třince, okupujícího poslední nesestupové místo, nezvýšil.

Rozlosování právě uplynulého kola, završujícího polovinu soutěže, hrálo do karet celkům ze spodních příček tabulky. Zatímco Pardubice v souboji s předposledními Vítkovicemi své záchranářské akcie podstatně zhodnotily vítězstvím 3:1, Prostějov téhož v domácím souboji s Třincem nevyužil. Priority při stanovení taktiky ležely někde jinde.

Patrný důraz na defenzivu prozrazovala už základní sestava, respektive rozestavení hráčů. Systém 4-1-4-1, který měl být na Žižkově aplikován až po ztrátě míče, byl tentokrát premisou úspěchu. Střed obrany byl pod kontrolou tří stoperů Ruse, Schustera a Suse, který operoval jako předsunutý štít, před ním se ve středu zálohy pohybovali Skwarczek a Petržela.

Ani ofenziva nepostrádala zajímavých variant, když na krajích zálohy nastoupili čistokrevní útočníci Píchal s Nekudou. Na hrotu byl tak osamocený Kroupa, který ale mohl být operativně doplňován. Částečně to bylo vynuceno absencí nemocného Štrombacha, který by jinak zřejmě v základní sestavě coby brejkový hráč nechyběl. Další rychlostní typ, Šteigl, střídal až ve druhém poločase. Mezi tyčemi dostal opět důvěru Kofroň, byť se mu osobně poslední utkání na Žižkově příliš nepovedlo. Ne každý den je jistě posvícení, ale tentokrát zabránil dvěma gólovým šancím soupeře a podruhé v sezóně udržel čisté konto.

Poctivá defenziva tedy přinesla své ovoce, nula na kontě vstřelených branek ale těšila méně. Sázka na standardní situace nevyšla, byť po jednom rohovém kopu měl Rus dobře „namazáno“, prostor mezi ním a třineckou brankou byl ovšem příliš zahuštěn. Píchal ani střídající Šteigl svou rychlost také neuplatnili a nebylo to jejich vinou. Přesné přihrávky mající oči se totiž z prostějovského rejstříku jaksi vytratily. Pozitivem zápasu bylo jeho střídmé vedení trojicí rozhodčích, které ostře kontrastovalo s posledním zápasem proti Táborsku. Důrazné domluvy a uplatněná autorita vynikly ve statistice pouhých dvou udělených žlutých karet.

Rozlosování předehrávaného prvního jarního kola týmům z konce tabulky příliš nadějí nedává. Třinácté Pardubice hrají na Žižkově, čtrnáctý Třinec hostí doma Baník, Vítkovice přivítají doma Budějovice a Prostějov cestuje na horkou půdu olomoucké Sigmy. Netřeba zdůrazňovat, jak moc by se v posledním případě bodík hodil...

Video naleznete zde

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments