Dobré ráno, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Aspoň bod! To je hlavní výstup z posledního domácího představení eskáčka v podzimní sezóně Fortuna Fotbalové národní ligy 2016/2017. Pravda, tři bodíky by byly mnohem lepší, vpravdě by zaručovaly, že v jarních odvetách budou záchranářské práce ještě reálné. Onen bod aspoň znamená, že se náskok sobotního soka z Třince, okupujícího poslední nesestupové místo, nezvýšil.

Rozlosování právě uplynulého kola, završujícího polovinu soutěže, hrálo do karet celkům ze spodních příček tabulky. Zatímco Pardubice v souboji s předposledními Vítkovicemi své záchranářské akcie podstatně zhodnotily vítězstvím 3:1, Prostějov téhož v domácím souboji s Třincem nevyužil. Priority při stanovení taktiky ležely někde jinde.

Patrný důraz na defenzivu prozrazovala už základní sestava, respektive rozestavení hráčů. Systém 4-1-4-1, který měl být na Žižkově aplikován až po ztrátě míče, byl tentokrát premisou úspěchu. Střed obrany byl pod kontrolou tří stoperů Ruse, Schustera a Suse, který operoval jako předsunutý štít, před ním se ve středu zálohy pohybovali Skwarczek a Petržela.

Ani ofenziva nepostrádala zajímavých variant, když na krajích zálohy nastoupili čistokrevní útočníci Píchal s Nekudou. Na hrotu byl tak osamocený Kroupa, který ale mohl být operativně doplňován. Částečně to bylo vynuceno absencí nemocného Štrombacha, který by jinak zřejmě v základní sestavě coby brejkový hráč nechyběl. Další rychlostní typ, Šteigl, střídal až ve druhém poločase. Mezi tyčemi dostal opět důvěru Kofroň, byť se mu osobně poslední utkání na Žižkově příliš nepovedlo. Ne každý den je jistě posvícení, ale tentokrát zabránil dvěma gólovým šancím soupeře a podruhé v sezóně udržel čisté konto.

Poctivá defenziva tedy přinesla své ovoce, nula na kontě vstřelených branek ale těšila méně. Sázka na standardní situace nevyšla, byť po jednom rohovém kopu měl Rus dobře „namazáno“, prostor mezi ním a třineckou brankou byl ovšem příliš zahuštěn. Píchal ani střídající Šteigl svou rychlost také neuplatnili a nebylo to jejich vinou. Přesné přihrávky mající oči se totiž z prostějovského rejstříku jaksi vytratily. Pozitivem zápasu bylo jeho střídmé vedení trojicí rozhodčích, které ostře kontrastovalo s posledním zápasem proti Táborsku. Důrazné domluvy a uplatněná autorita vynikly ve statistice pouhých dvou udělených žlutých karet.

Rozlosování předehrávaného prvního jarního kola týmům z konce tabulky příliš nadějí nedává. Třinácté Pardubice hrají na Žižkově, čtrnáctý Třinec hostí doma Baník, Vítkovice přivítají doma Budějovice a Prostějov cestuje na horkou půdu olomoucké Sigmy. Netřeba zdůrazňovat, jak moc by se v posledním případě bodík hodil...

Video naleznete zde

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments