Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva

Ani ve čtvrtém přípravném utkání se svěřencům trenéra Oldřicha Machaly nepodařilo bodovat. Přestože byli první půlhodinu jednoznačně lepší, nevyužili opět šance. Domácí naopak prokázali kvalitu v předfinální a finální fázi. Jedinou branku eskáčka vstřelil hlavou Kroupa.

4. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

MFK Frýdek-Místek - 1.SK Prostějov 4:1 (3:1)

Branky: 30., 43. Varadi, 33. Šumský, 82. Grussmann – 36. Kroupa

Rozhodčí: Galásek – Závodný, Duda.

Sestavy týmů

MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Odráček, Vorobei, Biolek, Šumský, Varadi, Grussmann, Kovařík, Piezorz. Trenér: Peter Venglarčík

1.SK Prostějov: Neoral (69. Šarman) – Machynek (57. M. Machálek), Schuster, Rus, Sečkář (67. Zimčík) – Šteigl, Pančochář (63. Petržela), Schlehr (59. Fládr), Langer (46. Palatický), Hapal (65. Zapletal) - Kroupa (57. Petrović). Trenér: Oldřich Machala

Základní sestava eskáčka se oproti té středeční zásadním způsobem nelišila. Místo Suse dostal příležitost Rus, vpravo nastoupil od počátku Sečkář, ve středu pole zahustil prostor Langer a jediným hrotovým hráčem byl Kroupa.

Je až lehce s podivem, jak se Prostějovu dařilo od počátku plnit trenérovy taktické pokyny. Agresivní napadání rozehrávky a po ztrátě míče blok na „krátkém hřišti“ nedovolovaly domácím efektivní rozehrávku. Ještě neuplynula ani úvodní desetiminutovka, když byl Hapal u míče dřív než brankář Mihálek, technická střela ovšem skončila na horní síti branky. O deset minut později po Šteiglově vybídnutí prověřil Mihálka Langer. Největší šance přišly v době, kdy se první poločas přelomil do své druhé poloviny. Sečkář hledal před brankou Kroupu, odražený míč se ale dostal k Schlehrovi, jehož pohotový pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Vzápětí Šteigl poslal přízemní centr do šestnáctky, Kroupa ale z voleje trefil pouze uprostřed brány stojícího Mihálka. Jak to tak v případě Prostějova neomylně bývá, udeřilo na druhé straně. Nenápadný útok po pravé straně zakončil Biolek centrem pod sebe na Varadiho, který se nemýlil - 1:0. Pár minut na to po rohovém kopu došlo k závaru v šestnáctce a sudí odpískal penaltu, kterou Šumský bezpečně proměnil - 2:0. Devět minut před přestávkou ale ještě svitla naděje v podobě kontaktní branky. Vlevo potáhl míč Sečkář, nádherně nacentroval na hlavu Kroupy a ten se konečně střelecky prosadil - 2:1. Chvíli poté předvedl parádičku Neoral, když vytáhl na roh dobře umístěný přímý kop Šumského. Jenže to stále nebylo všechno. Těsně před koncem poločasu hlavičkoval Varadi a tečovaný míč v sedě na brankové čáře akrobaticky vyrážel Neoral, jenže hlavní sudí, který absolutně nemohl vidět, zda míč opravdu celým objemem překročil brankovou čáru, odpískal branku na 3:1. Své mu k tomu přiběhl říci i kapitán Kroupa, leč marně...

Během první dvacetiminutovky druhé půle se v prostějovském dresu prostřídalo osm hráčů, obraz hry to ale významněji neovlivnilo. Šumský svou střeleckou příležitost nevyužil, po rohu na druhé straně hlavičkoval pohotově Rus, brankář Buček si ale míč našel. Další křížnou střelu Šumského vyrazil na roh Šarman. Po dalším rohu hostí vyrazil míč Buček a Zapletalova dorážka skončila pouze na boční síti. Vzápětí přišel další kuriózní gól, když se sražený centr dostal přímo k volnému Grussmannovi, před nímž zívala prázdná branka - 4:1. Rozdíl třídy byl pro Hanáky opravdu krutý.

Pozápasové hodnocení trenéra

Oldřich MACHALA - trenér 1.SK Prostějov:
„Zápas se hodnotí opravdu velmi těžce. Prohráli jsme 1:4, což je hodně nepříznivý výsledek. Náš výkon byl ale velmi dobrý, dá se na něm stavět. Během první půlhodiny jsme měli dobře dvě gólové šance, po nichž jsme měli vést. Bohužel rozdíl mezi oběma týmy spočíval v tom, že domácí se dostali k zakončení a vstřelili branku. My v obdobné situaci gól nedáme. Jsem ale přesvědčen o tom, že to z hlav hráčů dostaneme a v soutěži to bude dobré.“