Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 machalekI z Prostějova se lze dostat do kádru prvoligového mužstva. Dokázal to útočník třetiligového 1.SK Tomáš Machálek, jenž před několika dny podepsal svou první profesionální smlouvu v životě. Jablonci nad Nisou se upsal na dva roky, podzim však ještě stráví v Moravskoslezské fotbalové lize (MSFL).

„Domluvili jsme se, že to pro něj bude nejlepší cesta. Dohoda je taková, že v zimě, kdy je větší časový prostor, půjde zpátky do Jablonce. Buď se tam prosadí, nebo ho přesunou na hostování do druhé ligy, aby jeho kariéra šla nahoru,“ informoval o přestupu generální sportovní manažer 1.SK Prostějov František Jura.

Nepředpokládá, že by se změnila Machálkova role v týmu, i když už není kmenovým hráčem eskáčka. „Tomáš je náš odchovanec, chceme pro něj to nejlepší. Budeme na něm stavět i dál a budeme chtít, aby se prosadil. Je to výzva i pro další hráče a vzkaz všem mladým klukům,“ pověděl.

O hostování ve druhé lize se debatovalo již nyní, nakonec ale převážil i vinou krátké letní pauzy návrat třiadvacetiletého forvarda do známého prostředí. „Chtěl jsem zkusit vyšší soutěž, trénovat náročněji dvakrát denně, rozhodl jsem se ale vrátit. Doufám, že budu dávat tolik branek jako doteď a zvýší mi to sebevědomí. Chci se připravit na zimu a přípravu v Jablonci,“ zmínil Machálek.

Jura nezastírá, že na přesunu nejlepšího střelce 1.SK měly podíl i výborné funkcionářské vztahy mezi oddíly, díky nimž de facto po Petru Pavlíkovi hostuje na Hané druhý hráč Severočechů. „Majitel Jablonce pan Pelta je fotbalový nadšenec a blázen v dobrém smyslu. Jsme stále v kontaktu, volal mi po každém zápase. Chtěli jsme, aby se Tomáš podíval do špičkového klubu, který má zázemí, hraje na špici ligy, bojuje o evropské poháry,“ potěšilo generálního sportovního manažera.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments