Dobré ráno, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 machalekI z Prostějova se lze dostat do kádru prvoligového mužstva. Dokázal to útočník třetiligového 1.SK Tomáš Machálek, jenž před několika dny podepsal svou první profesionální smlouvu v životě. Jablonci nad Nisou se upsal na dva roky, podzim však ještě stráví v Moravskoslezské fotbalové lize (MSFL).

„Domluvili jsme se, že to pro něj bude nejlepší cesta. Dohoda je taková, že v zimě, kdy je větší časový prostor, půjde zpátky do Jablonce. Buď se tam prosadí, nebo ho přesunou na hostování do druhé ligy, aby jeho kariéra šla nahoru,“ informoval o přestupu generální sportovní manažer 1.SK Prostějov František Jura.

Nepředpokládá, že by se změnila Machálkova role v týmu, i když už není kmenovým hráčem eskáčka. „Tomáš je náš odchovanec, chceme pro něj to nejlepší. Budeme na něm stavět i dál a budeme chtít, aby se prosadil. Je to výzva i pro další hráče a vzkaz všem mladým klukům,“ pověděl.

O hostování ve druhé lize se debatovalo již nyní, nakonec ale převážil i vinou krátké letní pauzy návrat třiadvacetiletého forvarda do známého prostředí. „Chtěl jsem zkusit vyšší soutěž, trénovat náročněji dvakrát denně, rozhodl jsem se ale vrátit. Doufám, že budu dávat tolik branek jako doteď a zvýší mi to sebevědomí. Chci se připravit na zimu a přípravu v Jablonci,“ zmínil Machálek.

Jura nezastírá, že na přesunu nejlepšího střelce 1.SK měly podíl i výborné funkcionářské vztahy mezi oddíly, díky nimž de facto po Petru Pavlíkovi hostuje na Hané druhý hráč Severočechů. „Majitel Jablonce pan Pelta je fotbalový nadšenec a blázen v dobrém smyslu. Jsme stále v kontaktu, volal mi po každém zápase. Chtěli jsme, aby se Tomáš podíval do špičkového klubu, který má zázemí, hraje na špici ligy, bojuje o evropské poháry,“ potěšilo generálního sportovního manažera.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments