Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

31 spolecna sk2014 2015Pár dnů po skončení podzimní části ročníku 2014/2015 mají prostějovští fotbalisté jasno o programu následujících čtyř měsíců, než se opět roztočí třetiligový kolotoč. A žádný „vegáč“, jak by se mohlo zdát, svěřencům kouče Jury nenastal. Ještě do konce listopadu trénovali dvakrát týdně, v úterý a pátek, na „umělce“ areálu SCM Za Místním nádražím, volno příštích dnů zpestří individuální programy. A co bude dál? Světe div se, ale třeba i měření sil s úřadujícím mistrem pražskou Spartou!

Fotbalisté „eskáčka“ již znají svůj program zimní přípravy. V prosinci přijde na řadu tradiční individuální příprava podle na míru každého jednotlivce šitých plánů, byť ještě zítra se všichni hráči sejdou společně se staršími dorostenci, aby si proti sobě zahráli hokej. Večerník bude pochopitelně sledovat, jak to fotbalistům v úterý 2. prosince od 17 do 18 hodin půjde, když vymění tradiční kopačky za brusle a hokejky. Unikátní fotogalerii a video najdete na www.vecernikpv.cz.

V novém roce se kádr trenéra Františka Jury sejde poprvé ve středu 14. ledna 2015. „Kromě tradičního zimního soustředění v Ústí nad Orlicí máme naplánovaný také výjezd do Prahy, v rámci něhož sehrajeme dvě přípravná utkání, první se Spartou a druhé s Meteorem,“ poodhalil program zimní přípravy Jura. Doplňme, že v rámci soustředění sehraje „eskáčko“ duely s Českou Třebovou a Štěchovicemi.

Jak jsou na tom hráči po „zimním spánku“, prověří už v sobotu 24. ledna divizní Blansko. Od konce února pak přijdou těžší druholigoví soupeři jako Opava a Zlín, následovat bude divizní Hodonín a generálku na první mistrovský zápas v olomoucké Holici obstará třetiligové „derby“ s Hlučínem.

I když přesná sestava kádru, který bude mít trenér 1.SK Prostějov František Jura v půli ledna k dispozici, ještě není známa, leccos se už krystalizuje. Na stěžejní otázku, zůstane-li nejlepší střelec týmu Karel Kroupa, si však budeme muset ještě pár dní počkat...

Ze stávající soupisky osmnácti hráčů, počítaje v něj i Víta Kopečného, který podzimní část dohrával v Mostkovicích, se vznáší otazník právě pouze nad kmenovým útočníkem brněnské Zbrojovky Karlem Kroupou. Z hostujících borců je přestup Tomáše Langera do „eskáčka“ pouze formální záležitostí, pokračovat v hostování z Boskovic by měl i Jan Koudelka, účastník právě skončeného miniEura v Černé Hoře. Ale pokud se mu bude v jarní části dařit stejně jako na evropském šampionátu v malém fotbale, bude jej možná v létě obtížné udržet...

Ke stávající osmnáctce by se měla připojit pravděpodobně trojice starších dorostenců. Určitě  lze již jmenovat stopera s velkým přehledem Marka Hlocha, který se tak opět dostane do jednoho týmu se svým starším bratrem Pavlem či hbitého záložníka Michala Sečkáře.

Nejen odpověď na kardinální otázku setrvání Kroupy budeme hledat v rozhovoru se třetím nejlepším kanonýrem MSFL, který bude součástí tradičního hodnocení podzimní části v podání 1.SK Prostějov. Sumář pro vás redakce Večerníku v těchto dnech již připravuje a bude součástí příštího vydání!

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments