Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 spolecna sk2014 2015Pár dnů po skončení podzimní části ročníku 2014/2015 mají prostějovští fotbalisté jasno o programu následujících čtyř měsíců, než se opět roztočí třetiligový kolotoč. A žádný „vegáč“, jak by se mohlo zdát, svěřencům kouče Jury nenastal. Ještě do konce listopadu trénovali dvakrát týdně, v úterý a pátek, na „umělce“ areálu SCM Za Místním nádražím, volno příštích dnů zpestří individuální programy. A co bude dál? Světe div se, ale třeba i měření sil s úřadujícím mistrem pražskou Spartou!

Fotbalisté „eskáčka“ již znají svůj program zimní přípravy. V prosinci přijde na řadu tradiční individuální příprava podle na míru každého jednotlivce šitých plánů, byť ještě zítra se všichni hráči sejdou společně se staršími dorostenci, aby si proti sobě zahráli hokej. Večerník bude pochopitelně sledovat, jak to fotbalistům v úterý 2. prosince od 17 do 18 hodin půjde, když vymění tradiční kopačky za brusle a hokejky. Unikátní fotogalerii a video najdete na www.vecernikpv.cz.

V novém roce se kádr trenéra Františka Jury sejde poprvé ve středu 14. ledna 2015. „Kromě tradičního zimního soustředění v Ústí nad Orlicí máme naplánovaný také výjezd do Prahy, v rámci něhož sehrajeme dvě přípravná utkání, první se Spartou a druhé s Meteorem,“ poodhalil program zimní přípravy Jura. Doplňme, že v rámci soustředění sehraje „eskáčko“ duely s Českou Třebovou a Štěchovicemi.

Jak jsou na tom hráči po „zimním spánku“, prověří už v sobotu 24. ledna divizní Blansko. Od konce února pak přijdou těžší druholigoví soupeři jako Opava a Zlín, následovat bude divizní Hodonín a generálku na první mistrovský zápas v olomoucké Holici obstará třetiligové „derby“ s Hlučínem.

I když přesná sestava kádru, který bude mít trenér 1.SK Prostějov František Jura v půli ledna k dispozici, ještě není známa, leccos se už krystalizuje. Na stěžejní otázku, zůstane-li nejlepší střelec týmu Karel Kroupa, si však budeme muset ještě pár dní počkat...

Ze stávající soupisky osmnácti hráčů, počítaje v něj i Víta Kopečného, který podzimní část dohrával v Mostkovicích, se vznáší otazník právě pouze nad kmenovým útočníkem brněnské Zbrojovky Karlem Kroupou. Z hostujících borců je přestup Tomáše Langera do „eskáčka“ pouze formální záležitostí, pokračovat v hostování z Boskovic by měl i Jan Koudelka, účastník právě skončeného miniEura v Černé Hoře. Ale pokud se mu bude v jarní části dařit stejně jako na evropském šampionátu v malém fotbale, bude jej možná v létě obtížné udržet...

Ke stávající osmnáctce by se měla připojit pravděpodobně trojice starších dorostenců. Určitě  lze již jmenovat stopera s velkým přehledem Marka Hlocha, který se tak opět dostane do jednoho týmu se svým starším bratrem Pavlem či hbitého záložníka Michala Sečkáře.

Nejen odpověď na kardinální otázku setrvání Kroupy budeme hledat v rozhovoru se třetím nejlepším kanonýrem MSFL, který bude součástí tradičního hodnocení podzimní části v podání 1.SK Prostějov. Sumář pro vás redakce Večerníku v těchto dnech již připravuje a bude součástí příštího vydání!

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments