Příjemnou noc, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

31 spolecna sk2014 2015Pár dnů po skončení podzimní části ročníku 2014/2015 mají prostějovští fotbalisté jasno o programu následujících čtyř měsíců, než se opět roztočí třetiligový kolotoč. A žádný „vegáč“, jak by se mohlo zdát, svěřencům kouče Jury nenastal. Ještě do konce listopadu trénovali dvakrát týdně, v úterý a pátek, na „umělce“ areálu SCM Za Místním nádražím, volno příštích dnů zpestří individuální programy. A co bude dál? Světe div se, ale třeba i měření sil s úřadujícím mistrem pražskou Spartou!

Fotbalisté „eskáčka“ již znají svůj program zimní přípravy. V prosinci přijde na řadu tradiční individuální příprava podle na míru každého jednotlivce šitých plánů, byť ještě zítra se všichni hráči sejdou společně se staršími dorostenci, aby si proti sobě zahráli hokej. Večerník bude pochopitelně sledovat, jak to fotbalistům v úterý 2. prosince od 17 do 18 hodin půjde, když vymění tradiční kopačky za brusle a hokejky. Unikátní fotogalerii a video najdete na www.vecernikpv.cz.

V novém roce se kádr trenéra Františka Jury sejde poprvé ve středu 14. ledna 2015. „Kromě tradičního zimního soustředění v Ústí nad Orlicí máme naplánovaný také výjezd do Prahy, v rámci něhož sehrajeme dvě přípravná utkání, první se Spartou a druhé s Meteorem,“ poodhalil program zimní přípravy Jura. Doplňme, že v rámci soustředění sehraje „eskáčko“ duely s Českou Třebovou a Štěchovicemi.

Jak jsou na tom hráči po „zimním spánku“, prověří už v sobotu 24. ledna divizní Blansko. Od konce února pak přijdou těžší druholigoví soupeři jako Opava a Zlín, následovat bude divizní Hodonín a generálku na první mistrovský zápas v olomoucké Holici obstará třetiligové „derby“ s Hlučínem.

I když přesná sestava kádru, který bude mít trenér 1.SK Prostějov František Jura v půli ledna k dispozici, ještě není známa, leccos se už krystalizuje. Na stěžejní otázku, zůstane-li nejlepší střelec týmu Karel Kroupa, si však budeme muset ještě pár dní počkat...

Ze stávající soupisky osmnácti hráčů, počítaje v něj i Víta Kopečného, který podzimní část dohrával v Mostkovicích, se vznáší otazník právě pouze nad kmenovým útočníkem brněnské Zbrojovky Karlem Kroupou. Z hostujících borců je přestup Tomáše Langera do „eskáčka“ pouze formální záležitostí, pokračovat v hostování z Boskovic by měl i Jan Koudelka, účastník právě skončeného miniEura v Černé Hoře. Ale pokud se mu bude v jarní části dařit stejně jako na evropském šampionátu v malém fotbale, bude jej možná v létě obtížné udržet...

Ke stávající osmnáctce by se měla připojit pravděpodobně trojice starších dorostenců. Určitě  lze již jmenovat stopera s velkým přehledem Marka Hlocha, který se tak opět dostane do jednoho týmu se svým starším bratrem Pavlem či hbitého záložníka Michala Sečkáře.

Nejen odpověď na kardinální otázku setrvání Kroupy budeme hledat v rozhovoru se třetím nejlepším kanonýrem MSFL, který bude součástí tradičního hodnocení podzimní části v podání 1.SK Prostějov. Sumář pro vás redakce Večerníku v těchto dnech již připravuje a bude součástí příštího vydání!

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments