Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 spolecna sk2014 2015Pár dnů po skončení podzimní části ročníku 2014/2015 mají prostějovští fotbalisté jasno o programu následujících čtyř měsíců, než se opět roztočí třetiligový kolotoč. A žádný „vegáč“, jak by se mohlo zdát, svěřencům kouče Jury nenastal. Ještě do konce listopadu trénovali dvakrát týdně, v úterý a pátek, na „umělce“ areálu SCM Za Místním nádražím, volno příštích dnů zpestří individuální programy. A co bude dál? Světe div se, ale třeba i měření sil s úřadujícím mistrem pražskou Spartou!

Fotbalisté „eskáčka“ již znají svůj program zimní přípravy. V prosinci přijde na řadu tradiční individuální příprava podle na míru každého jednotlivce šitých plánů, byť ještě zítra se všichni hráči sejdou společně se staršími dorostenci, aby si proti sobě zahráli hokej. Večerník bude pochopitelně sledovat, jak to fotbalistům v úterý 2. prosince od 17 do 18 hodin půjde, když vymění tradiční kopačky za brusle a hokejky. Unikátní fotogalerii a video najdete na www.vecernikpv.cz.

V novém roce se kádr trenéra Františka Jury sejde poprvé ve středu 14. ledna 2015. „Kromě tradičního zimního soustředění v Ústí nad Orlicí máme naplánovaný také výjezd do Prahy, v rámci něhož sehrajeme dvě přípravná utkání, první se Spartou a druhé s Meteorem,“ poodhalil program zimní přípravy Jura. Doplňme, že v rámci soustředění sehraje „eskáčko“ duely s Českou Třebovou a Štěchovicemi.

Jak jsou na tom hráči po „zimním spánku“, prověří už v sobotu 24. ledna divizní Blansko. Od konce února pak přijdou těžší druholigoví soupeři jako Opava a Zlín, následovat bude divizní Hodonín a generálku na první mistrovský zápas v olomoucké Holici obstará třetiligové „derby“ s Hlučínem.

I když přesná sestava kádru, který bude mít trenér 1.SK Prostějov František Jura v půli ledna k dispozici, ještě není známa, leccos se už krystalizuje. Na stěžejní otázku, zůstane-li nejlepší střelec týmu Karel Kroupa, si však budeme muset ještě pár dní počkat...

Ze stávající soupisky osmnácti hráčů, počítaje v něj i Víta Kopečného, který podzimní část dohrával v Mostkovicích, se vznáší otazník právě pouze nad kmenovým útočníkem brněnské Zbrojovky Karlem Kroupou. Z hostujících borců je přestup Tomáše Langera do „eskáčka“ pouze formální záležitostí, pokračovat v hostování z Boskovic by měl i Jan Koudelka, účastník právě skončeného miniEura v Černé Hoře. Ale pokud se mu bude v jarní části dařit stejně jako na evropském šampionátu v malém fotbale, bude jej možná v létě obtížné udržet...

Ke stávající osmnáctce by se měla připojit pravděpodobně trojice starších dorostenců. Určitě  lze již jmenovat stopera s velkým přehledem Marka Hlocha, který se tak opět dostane do jednoho týmu se svým starším bratrem Pavlem či hbitého záložníka Michala Sečkáře.

Nejen odpověď na kardinální otázku setrvání Kroupy budeme hledat v rozhovoru se třetím nejlepším kanonýrem MSFL, který bude součástí tradičního hodnocení podzimní části v podání 1.SK Prostějov. Sumář pro vás redakce Večerníku v těchto dnech již připravuje a bude součástí příštího vydání!

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments