Vyrovnaný zápas měla nabídnout dohrávka 3. kola mezi Frýdkem-Místkem a Prostějovem. A předpoklad se potvrdil. Utkání zprvu sice nabídlo převahu domácího celku z pomezí Moravy a Slezska. Tým se dostal do dvojnásobného vedení. To se ale z poloviny podařilo Jestřábům umazat ještě v první třetině. V té třetí pak Jestřábi zásluhou snajpra Žálčíka vyrovnali. Prodloužení pak rozhodl Petr Mrázek, jedna z novějších akvizic týmu. Prostějov si tak z výjezdu odváží dva body.

Začátek zápasu vyšel mnohem lépe Frýdku-Místku. Ten se dostával pravidelně do šancí. A už z první šance se prosadil někdejší extraligový hráč Ondrej Šedivý. V 8. minutě na něj navíc navázal v přesilové hře jeho někdejší spoluhráč z Vítkovic Vojtěch Tomi. Domácí tak měli už brzy komfortní náskok, ze kterého nyní Prostějov musel postupně ukrajovat. To se nejprve podařilo Martinu Pěnčíkovi, který se za Jestřáby prosadil poprvé, a to ukázkovou bombou do růžku. Do stejného místa se koncem základní hrací doby prosadil také Lukáš Žálčík, který ukázal, že karma dělá hodně, v tomtéž zápase totiž odvolal vyloučení pro soupeřova hráče. Prodloužení pak rozhodl brzy po jeho začátku Petr Mrázek. Hrdinou utkání se ale stal zejména Martin Pěnčík, který i v prodloužení dostal důvěru a nahrál na rozhodující gól.

Jestřáby už v sobotu čeká další utkání. Tentokrát se střetnou s Litoměřicemi, které ale po loňské povedené sezóně nezažívají nejvydařenější podzim. A v tabulce jsou až za Jestřáby. Utkání se odehraje v Prostějově od 17 hodin. K vidění bude na webu www.hokejka.cz nebo třeba formou textového on-line přenosu na www.onlajny.com.

Statistiky zápasu:

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov

2:3pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 1. Šedivý (Kofroň, Haman), 8. Tomi (Martynek, Peterek) – 9. Pěnčík (Mrázek, Vachutka), 55. Žálčík (Bartoš, Mrázek), 61. Mrázek (Bartoš, Pěnčík).

Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:32.

Sestava Frýdku-Místku: Suchánek (Raška) – Haman, Vainonen, Husák, Adámek, Michálek, Zahradníček – Šedivý, Mikulík, Kofroň – Klimša, Veselý, Tomi – Martynek, Peterek, Raška – Kaukič, Stuchlík, Matiaško.

Sestava Prostějova: Bláha (Wolf) – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl, Vosátko – Mrázek, Bartoš, Vachutka – Motloch, Kaut, Hrníčko – Žálčík, Chlán, Jandus – Novák, Janeček.