Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Trojici nepříjemných soků přisoudil prostějovskému eskáčku los MSFL na příští říjnové víkendy. Tím prvním z nich bude tuto sobotu Líšeň, který bude předzvěstí náročného dvojsouboje Kroměříž - Velké Meziříčí. Týmu z okraje jihomoravské metropole, který měl po loňském podzimu výrazné sestupové starosti, se na jaře ujal zkušený trenér Miloslav Machálek a třetiligovou příslušnost si Líšeň udržela i pro tento ročník.

A nejen to. Realizační tým rozšířil hráčský kádr na třiadvacet jmen, z nichž čtyři pocházejí z vlastního dorostu. S trochou nadsázky se dá o Líšni psát jako o družině Machálků, kromě trenéra jsou v kádru ještě dva hráči téhož jména, v Prostějově dobře známí. K Milanu Machálkovi, který je v Líšni na hostování, posléze přibyl i Tomáš, který se vzhledem k nejasné zdravotní prognóze v červenci nedohodl na návratu do Prostějova.
Pro trenéra Oldřicha Machalu budou zásadní dvě jména, záložníka Davida Pašky a útočníka Denise Frimmela, která nejvíce zatěžují konta soupeřových brankářů. Výborný vstup do sezóny se Líšeňským zadrhl ve čtvrtém kole, kdy doma padli se sousedním Vyškovem 0:4. Machálkovi svěřenci neuspěli ani ve Valašském Meziříčí, doma ale porazili Petřkovice, bez branek odjeli z Hodonína a z holické lavičky vyhnali trenéra Sedláčka, když zvítězili 7:1. Sebevědomí si posílili dvoubrankovým vítězstvím nad silnou Kroměříží. To potřebovali do nedělního duelu na půdě lídra tabulky z Velkého Meziříčí a využili jej měrou vrchovatou. Diváci viděli strhující zápas, do nějž v bílém líšeňském dresu nastoupila sestava Kotnour - Čampa, Minařík, Krška, Pašek, Minárčik, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall. Milan Machálek se od šestého kola potýká se zraněními, aktuálně má naražená žebra. Tým z okraje Brna si z Vysočiny nakonec odvezl bod.
„V Líšni to budeme mít hodně těžké, soupeř se bude chystat na nás, my v následujícím týdnu na něj. Tým je letos v úplně jiném postavení v tabulce, ale věřím, že i tam jsme schopni uspět,“ poznamenal před utkáním trenér Oldřich Machala. Kapitán Karel Kroupa pak upozornil na již zmíněného Davida Paška jako hráče převyšujícího třetí ligu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL