Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Trojici nepříjemných soků přisoudil prostějovskému eskáčku los MSFL na příští říjnové víkendy. Tím prvním z nich bude tuto sobotu Líšeň, který bude předzvěstí náročného dvojsouboje Kroměříž - Velké Meziříčí. Týmu z okraje jihomoravské metropole, který měl po loňském podzimu výrazné sestupové starosti, se na jaře ujal zkušený trenér Miloslav Machálek a třetiligovou příslušnost si Líšeň udržela i pro tento ročník.

A nejen to. Realizační tým rozšířil hráčský kádr na třiadvacet jmen, z nichž čtyři pocházejí z vlastního dorostu. S trochou nadsázky se dá o Líšni psát jako o družině Machálků, kromě trenéra jsou v kádru ještě dva hráči téhož jména, v Prostějově dobře známí. K Milanu Machálkovi, který je v Líšni na hostování, posléze přibyl i Tomáš, který se vzhledem k nejasné zdravotní prognóze v červenci nedohodl na návratu do Prostějova.
Pro trenéra Oldřicha Machalu budou zásadní dvě jména, záložníka Davida Pašky a útočníka Denise Frimmela, která nejvíce zatěžují konta soupeřových brankářů. Výborný vstup do sezóny se Líšeňským zadrhl ve čtvrtém kole, kdy doma padli se sousedním Vyškovem 0:4. Machálkovi svěřenci neuspěli ani ve Valašském Meziříčí, doma ale porazili Petřkovice, bez branek odjeli z Hodonína a z holické lavičky vyhnali trenéra Sedláčka, když zvítězili 7:1. Sebevědomí si posílili dvoubrankovým vítězstvím nad silnou Kroměříží. To potřebovali do nedělního duelu na půdě lídra tabulky z Velkého Meziříčí a využili jej měrou vrchovatou. Diváci viděli strhující zápas, do nějž v bílém líšeňském dresu nastoupila sestava Kotnour - Čampa, Minařík, Krška, Pašek, Minárčik, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall. Milan Machálek se od šestého kola potýká se zraněními, aktuálně má naražená žebra. Tým z okraje Brna si z Vysočiny nakonec odvezl bod.
„V Líšni to budeme mít hodně těžké, soupeř se bude chystat na nás, my v následujícím týdnu na něj. Tým je letos v úplně jiném postavení v tabulce, ale věřím, že i tam jsme schopni uspět,“ poznamenal před utkáním trenér Oldřich Machala. Kapitán Karel Kroupa pak upozornil na již zmíněného Davida Paška jako hráče převyšujícího třetí ligu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném