Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.12.2017
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Trojici nepříjemných soků přisoudil prostějovskému eskáčku los MSFL na příští říjnové víkendy. Tím prvním z nich bude tuto sobotu Líšeň, který bude předzvěstí náročného dvojsouboje Kroměříž - Velké Meziříčí. Týmu z okraje jihomoravské metropole, který měl po loňském podzimu výrazné sestupové starosti, se na jaře ujal zkušený trenér Miloslav Machálek a třetiligovou příslušnost si Líšeň udržela i pro tento ročník.

A nejen to. Realizační tým rozšířil hráčský kádr na třiadvacet jmen, z nichž čtyři pocházejí z vlastního dorostu. S trochou nadsázky se dá o Líšni psát jako o družině Machálků, kromě trenéra jsou v kádru ještě dva hráči téhož jména, v Prostějově dobře známí. K Milanu Machálkovi, který je v Líšni na hostování, posléze přibyl i Tomáš, který se vzhledem k nejasné zdravotní prognóze v červenci nedohodl na návratu do Prostějova.
Pro trenéra Oldřicha Machalu budou zásadní dvě jména, záložníka Davida Pašky a útočníka Denise Frimmela, která nejvíce zatěžují konta soupeřových brankářů. Výborný vstup do sezóny se Líšeňským zadrhl ve čtvrtém kole, kdy doma padli se sousedním Vyškovem 0:4. Machálkovi svěřenci neuspěli ani ve Valašském Meziříčí, doma ale porazili Petřkovice, bez branek odjeli z Hodonína a z holické lavičky vyhnali trenéra Sedláčka, když zvítězili 7:1. Sebevědomí si posílili dvoubrankovým vítězstvím nad silnou Kroměříží. To potřebovali do nedělního duelu na půdě lídra tabulky z Velkého Meziříčí a využili jej měrou vrchovatou. Diváci viděli strhující zápas, do nějž v bílém líšeňském dresu nastoupila sestava Kotnour - Čampa, Minařík, Krška, Pašek, Minárčik, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall. Milan Machálek se od šestého kola potýká se zraněními, aktuálně má naražená žebra. Tým z okraje Brna si z Vysočiny nakonec odvezl bod.
„V Líšni to budeme mít hodně těžké, soupeř se bude chystat na nás, my v následujícím týdnu na něj. Tým je letos v úplně jiném postavení v tabulce, ale věřím, že i tam jsme schopni uspět,“ poznamenal před utkáním trenér Oldřich Machala. Kapitán Karel Kroupa pak upozornil na již zmíněného Davida Paška jako hráče převyšujícího třetí ligu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Všechno hned dvakrát!

Stálo to spoustu potu, ale podařilo se. Kolektiv Večerníku připravil dnes pro své čtenáře všechno tuplovaně. Dvojité číslo, dvě speciální přílohy a televizní program dokonce na tři týdny. Tož ať nás čtou!

 

Něco tu Rusové nechali!

Při zemních pracích na výstavbě nového výrobního areálu firmy Mubea byla v průmyslové zóně nalezena letecká bomba. Ta zřejmě pochází z ruského bombardování města 8. května 1945.

Osobnost týdne

JAN KOLLER
Sportovní hvězdy nadělovaly ve čtvrtek v hale Sportcentra DDM v Prostějově dětem. Mezi celebritami nechyběl ani historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace.

51 02 koller

Číslo týdne

1 109 000 000

Hodně přes miliardu korun spotřebuje prostějovský magistrát v roce 2018. Rozpočet města na příští rok ale zastupitelé schválili, přestože k němu měli několik výhrad

Výrok týdne

„VY NEMÁTE ANI

MORÁLNÍ PRÁVO SEDĚT TU S NÁMI!“

Lidovecký zastupitel Petr Kousal

takto setřel jiného opozičníka Františka Filouše před zraky veřejnosti i kamer