Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Trojici nepříjemných soků přisoudil prostějovskému eskáčku los MSFL na příští říjnové víkendy. Tím prvním z nich bude tuto sobotu Líšeň, který bude předzvěstí náročného dvojsouboje Kroměříž - Velké Meziříčí. Týmu z okraje jihomoravské metropole, který měl po loňském podzimu výrazné sestupové starosti, se na jaře ujal zkušený trenér Miloslav Machálek a třetiligovou příslušnost si Líšeň udržela i pro tento ročník.

A nejen to. Realizační tým rozšířil hráčský kádr na třiadvacet jmen, z nichž čtyři pocházejí z vlastního dorostu. S trochou nadsázky se dá o Líšni psát jako o družině Machálků, kromě trenéra jsou v kádru ještě dva hráči téhož jména, v Prostějově dobře známí. K Milanu Machálkovi, který je v Líšni na hostování, posléze přibyl i Tomáš, který se vzhledem k nejasné zdravotní prognóze v červenci nedohodl na návratu do Prostějova.
Pro trenéra Oldřicha Machalu budou zásadní dvě jména, záložníka Davida Pašky a útočníka Denise Frimmela, která nejvíce zatěžují konta soupeřových brankářů. Výborný vstup do sezóny se Líšeňským zadrhl ve čtvrtém kole, kdy doma padli se sousedním Vyškovem 0:4. Machálkovi svěřenci neuspěli ani ve Valašském Meziříčí, doma ale porazili Petřkovice, bez branek odjeli z Hodonína a z holické lavičky vyhnali trenéra Sedláčka, když zvítězili 7:1. Sebevědomí si posílili dvoubrankovým vítězstvím nad silnou Kroměříží. To potřebovali do nedělního duelu na půdě lídra tabulky z Velkého Meziříčí a využili jej měrou vrchovatou. Diváci viděli strhující zápas, do nějž v bílém líšeňském dresu nastoupila sestava Kotnour - Čampa, Minařík, Krška, Pašek, Minárčik, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall. Milan Machálek se od šestého kola potýká se zraněními, aktuálně má naražená žebra. Tým z okraje Brna si z Vysočiny nakonec odvezl bod.
„V Líšni to budeme mít hodně těžké, soupeř se bude chystat na nás, my v následujícím týdnu na něj. Tým je letos v úplně jiném postavení v tabulce, ale věřím, že i tam jsme schopni uspět,“ poznamenal před utkáním trenér Oldřich Machala. Kapitán Karel Kroupa pak upozornil na již zmíněného Davida Paška jako hráče převyšujícího třetí ligu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...