Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letní příprava před startem druhé ligy se pomalu blíží do finální fáze. Po čtyřech přípravných utkáních si realizační tým udělal obrázek o jednotlivých hráčích a dojde na lámání chleba, kdo zůstane v dvacetičlenném kádru pro druholigovou sezónu. Do posledních dvou týdnů přípravy vstupují prostějovští fotbalisté s cenným skalpem Baníku Ostrava.

„V pondělí se sejdeme s vedením klubu a každý řekne své poznatky a názory ohledně finalizace kádru. S největší pravděpodobností už nikdo nepřijde, některé hráče naopak bude čekat odchod, ovšem nijak dramatické to nebude, zase tolik hráčů nad konečnou dvacítku nemáme,“ odkryl nejbližší program po zápase s Baníkem trenér Oldřich Machala.
Je to koneckonců logické, v úterý totiž Prostějov odjíždí na čtyřdenní soustředění do Kravař, což vzniklo jako náhradní řešení za náhle odřeknuté Kunice. Tam už bude chtít Machala pracovat s uzavřeným kádrem.
„Náplní bude taktická příprava, fyzické kondici jsme se věnovali doposud, takže budeme nacvičovat herní situace tak, abychom byli připraveni na první zápas s Vlašimí,“ shrnul stručně program soustředění Machala.
Ten také doplní dvě závěrečná přípravná utkání. Ve středu od půl šesté sehraje Machalův výběr utkání s tradičním soupeřem ze sousední Kroměříže, další bývalý soupeř z MSFL, Uničov, pak poslouží jako soupeř pro sobotní generálku.
Co vyplývá z dosavadní přípravy? Jako jednička mezi třemi tyčemi by měl být připravený Bréda, na post stopera se jeví dobrou alternativou Janíček, stejně jako Slaninka na místo levého beka, které je asi zatím nejslabším článkem sestavy. Biolek bude tvrdě konkurovat na kraji zálohy Šteiglovi, Hapalovi či Píchalovi. Kovařík zatím vstřelil dvě branky juniorce Sigmy, ale spolu s Kroupou a Koudelkou může tvořit velmi údernou ofenzivu.
Komu nakonec zbude pověstný Černý Petr a bude následovat Neorala se Zapletalem, se tedy rozhodne už během dneška.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments