Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letní příprava před startem druhé ligy se pomalu blíží do finální fáze. Po čtyřech přípravných utkáních si realizační tým udělal obrázek o jednotlivých hráčích a dojde na lámání chleba, kdo zůstane v dvacetičlenném kádru pro druholigovou sezónu. Do posledních dvou týdnů přípravy vstupují prostějovští fotbalisté s cenným skalpem Baníku Ostrava.

„V pondělí se sejdeme s vedením klubu a každý řekne své poznatky a názory ohledně finalizace kádru. S největší pravděpodobností už nikdo nepřijde, některé hráče naopak bude čekat odchod, ovšem nijak dramatické to nebude, zase tolik hráčů nad konečnou dvacítku nemáme,“ odkryl nejbližší program po zápase s Baníkem trenér Oldřich Machala.
Je to koneckonců logické, v úterý totiž Prostějov odjíždí na čtyřdenní soustředění do Kravař, což vzniklo jako náhradní řešení za náhle odřeknuté Kunice. Tam už bude chtít Machala pracovat s uzavřeným kádrem.
„Náplní bude taktická příprava, fyzické kondici jsme se věnovali doposud, takže budeme nacvičovat herní situace tak, abychom byli připraveni na první zápas s Vlašimí,“ shrnul stručně program soustředění Machala.
Ten také doplní dvě závěrečná přípravná utkání. Ve středu od půl šesté sehraje Machalův výběr utkání s tradičním soupeřem ze sousední Kroměříže, další bývalý soupeř z MSFL, Uničov, pak poslouží jako soupeř pro sobotní generálku.
Co vyplývá z dosavadní přípravy? Jako jednička mezi třemi tyčemi by měl být připravený Bréda, na post stopera se jeví dobrou alternativou Janíček, stejně jako Slaninka na místo levého beka, které je asi zatím nejslabším článkem sestavy. Biolek bude tvrdě konkurovat na kraji zálohy Šteiglovi, Hapalovi či Píchalovi. Kovařík zatím vstřelil dvě branky juniorce Sigmy, ale spolu s Kroupou a Koudelkou může tvořit velmi údernou ofenzivu.
Komu nakonec zbude pověstný Černý Petr a bude následovat Neorala se Zapletalem, se tedy rozhodne už během dneška.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...