Třetí porážku za sebou v pomalu finišující základní části tohoto prvoligového ročníku si připsali prostějovští hokejisté. Tentokrát padli vysokým rozdílem ve středečním 30. kole na ledě silného Vsetína, který se dere tabulkou nahoru a výběr elhákáčka vyučil především ve schopnosti proměňovat šance.

Do zápasu vstoupili o něco aktivněji hosté. V úvodních minutách si vytvořili hned několik závarů, Gába však odolal zakončení Nováka i dalším nebezpečným situacím. První opravdovou tutovku ale měli ve 4. domácí. Pechanec se šikovně uvolnil, našel najíždějícího Gorčíka a ten z mezikruží neprostřelil Bláhu. Agilní nástup Jestřábů ukončila jejich přesilovka před půlkou zahajovací třetiny, kterou sice nesehráli zle, leč větší příležitost si nevytvořili. Od té chvíle se aktivita pozvolna přesunula na hole domácího celku. Ve 13. měl po křížné přihrávce Vlacha tutovku na holi Babka, ovšem Bláha se proti jeho pokusu dokázal fantasticky přemístit. O tři minuty později v přesilovce našel Pechanec zcela osamoceného Zemana, jenž zblízka trefil prostor nad Bláhovým betonem – 1:0. Před úvodní přestávkou Novák nenašel jedovkou skulinku mezi Gábovými betony a Žálčík z úhlu netrefil svatyni.

Do prostředního dějství vstoupili lépe Valaši, po necelých dvou minutách jim k tomu pomohla i druhá početní výhoda. Také tentokrát byla bleskově využita. Bartko nabil Zemanovi a jeho projektil prosvištěl přímo do šibenice – 2:0. Hned při následujícím střídání útočil forvard VHK na čistý hattrick, avšak ránu z mezikruží zastavily Bláhovy betony. Ptačí dravce příliš nenakopla ani následná přesilovka, až poté znovu vyrovnali hru a v 35. měl loženku Bartoš, který tísněn obráncem těsně minul klec. Takřka z protiútoku mohlo udeřit na opačné straně, kde Gorčíkovi při bekhendovém blafáku sklouzl puk z hokejky. Následně šli Vsetínští do čtyř a Prostějov svou třetí početní převahu sehrál bravurně. Sérii šancí ukončil Žálčík nechytatelnou trefou z levého kruhu k pravé tyči – 2:1. Jenže z kontaktní branky se hosté neradovali dlouho. Plejeři ROBE totiž šikovně přelstili jejich vysunutý forčeking, Kucharczyk vyslal do jízdy Vlacha, jenž našel v přečíslení milimetrovou přihrávkou Půčka a ten bez problémů zavěsil – 3:1.

Hned zkraje třetí části Stantienovi svěřenci hravě přežili oslabení a vzápětí vsítili uklidňující gól. Dobrým pohybem rozevřeli obranu soupeře, Vlachovu střelu Bláha dokázal vyrazit jen na hůl Gorčíka a pro toho již nebyl problém dorážkou skórovat – 4:1. Stejný hráč navíc o minutu později definitivně zlomil jestřábí křídla. Březina se šikovně prokličkoval obranou a touš mu utekl právě ke Gorčíkovi, který z levého křídla vymetl bližší vinkl – 5:1. Následně zahodili slibné možnosti dvakrát Pechanec a jednou Piegl, načež se zbytek střetnutí spíše jen dohrával. Oba mančafty ještě několikrát nebezpečně zahrozily, zejména rozjetý Gorčík sahal po hattricku. Nicméně gólmani odolali a jednoznačný výsledek se tudíž nezměnil.

Chance liga mužů ČR 2020/21 – 30. kolo

VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov

5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Zeman (Pechanec, Gorčík), 22. Zeman (Bartko, Pechanec), 40. Půček (Vlach, Kucharczyk), 45. Gorčík (Vlach, Bartko), 46. Gorčík (Březina, Štach) – 39. Žálčík (Mrázek, Drtil).

Rozhodčí: Cabák, Květoň – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Sestava Vsetína: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, Vlach, Kucharczyk – Půček, Šilhavý, Vítek – Bednář, Zeman, Berger. Trenéři: Roman Stantien, Jan Srdínko a Luboš Jenáček.

Sestava Prostějova: Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Hefka, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Kaut, Novák – Motloch, Podlaha, Jandus – Ouřada, Janeček, Vachutka. Trenéři: Jiří Šejba, Ivo Peštuka a Jiří Vykoukal.

ÚSTY TRENÉRŮ

Roman STANTIEN – VHK ROBE Vsetín

„Cenné vítězství proti soupeři, který má vysokou kvalitu, což dnes potvrdil v první třetině. Tam byli hosté aktivnější a rychlejší, lepší na puku. Pro nás jedině dobře, že Gábič má teď fazónu a opět nás podržel v rozhodujících okamžicích. Také bylo moc důležité, že jsme dali první gól, a tím se trochu uklidnili. Od druhé třetiny jsme pak hodně věcí zlepšili, využili dvě přesilovky. I díky tomu se nám povedlo dát víc gólů než obvykle a zbytek utkání jsme už kontrolovali.“

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Hokej se hraje na góly, ne na krásu. Domácí nás dnes vyučili v tom, jak se zakončuje – důrazně, agresivně, po střelách chodit dorážet před bránu. Nám sice dobře fungovala rozehrávka i držení kotouče, ale zmíněné zakončení bylo špatné. Navíc výborně zachytal gólman Gába a poslední dobou se trápíme v přesilovkách. Je potřeba zjednodušit hru, být víc přímočaří i agresivní.“

1. Kladno 30 17 3 0 5 5 113 : 77 62 +36
2. Přerov 31 15 7 0 2 7 103 : 76 61 +27
3. Vrchlabí 30 18 2 0 1 9 112 : 72 59 +40
4. Jihlava 30 14 6 0 4 6 111 : 72 58 +39
5. Třebíč 30 16 1 0 5 8 93 : 77 55 +16
6. Poruba 30 15 2 0 4 9 97 : 76 53 +21
7. Litoměřice 30 13 4 0 3 10 110 : 101 50 +9
8. Vsetín 30 14 3 0 2 11 83 : 77 50 +6