Dobrý podvečer, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V pozici nováčka Haná Prostějov v I.B třídě Olomouckého KFS obstála. Týmu trénujícího předsedy Daniela Koláře se podařilo pohybovat daleko od sestupových vod a k třiadvaceti podzimním bodům přidalo dalších šestnáct jarních zápisů. V této dílčí tabulce se sice družstvo neumístilo v horní polovině, nicméně v součtu všech šestadvaceti kol z toho při mírně záporném skóre bylo šesté místo.

„V klubu panuje s konečným umístěním spokojenost. Na začátku sezóny bylo naším cílem zejména vyhnout se záchranářským bojům. A později, když jsme se pohybovali v první polovině tabulky, bylo naším cílem tam zůstat,“ usmál se při hodnocení nováčkovské sezony 2017/2018 Daniel Kolář, trenér a předseda TJ Haná Prostějov. „Základem byla první polovina sezóny, kdy se nám ihned od začátku dařilo slušně bodovat. Důvodem byly zejména kvalita a chuť kádru vítězit a také samozřejmě mimořádná produktivita Patrika Gábora na hrotu útoku,“ vyzdvihl lodivod základy vedoucí k jeho spokojenosti. Odchodu kanonýra mohl litovat, ale... „S Patrikem nám v zimě odešla spousta gólů. Měli jsme nejprve z jarní části určité obavy, ale změnou rozestavení, pojetí hry a výbornou kolektivní hrou se nám i nadále dařilo být úspěšní a bodovat. Nemyslím si tedy, že by kdokoliv z kádru byl nepostradatelný. Máme však větší počet velmi důležitých hráčů, a pokud jich v jednom zápase absentuje víc, než řekněme dva, je to samozřejmě na kvalitě hry poznat.“
O potenciálu týmu hovořil neurčitě. „Nerad mluvím o tom, jaké umístění je pro nás strop. Velmi vždy záleží zejména na kvalitě soupeřů. Podle ní jsme mohli minulý ročník skončit někde mezi čtvrtým a řekněme devátým místem. Uvidíme, jak budou soupeři připraveni v nové sezóně. Jediná jistota je, že momentálně je pro náš klub stropem působení v I.B třídě,“ uvedl Kolář.
Se svými svěřenci letní dril nikterak nepřehání. „Příprava je u nás tradičně v duchu odpočinku a individuální přípravy. Zahájili jsme ji tradičně tenisovým turnajem a po pár trénincích pojedeme rovnou do Koválovic k prvnímu mistrovskému utkání,“ pousmál se kouč a šéf klubu v jedné osobě šibalsky.
Co se týká změn v kádru, tak jistý je příchod Milana Macourka z Lipové. „O dalších hráčích ještě jednáme. Naopak mnohem méně zápasů než dřív za nás pravděpodobně odehraje Petr Ohlídal s Jakubem Novákem a Petr Hodulák se rozhodl přerušit svoji fotbalovou kariéru. Ale stejně jako všichni v našem klubu tak i já doufám, že tohle přerušení není definitivní,“ prozradil Daniel Kolář.
Jaké tedy budou cíle a přání Hanáků do podzimní části? „Samozřejmě asi každý trenér by se rád se svým mužstvem pohyboval v horní polovině tabulky. Bude ale velmi záležet na tom, jak se ostatním mužstvům podařilo posílit, či naopak. Před touto sezónou si tedy žádné oficiální cíle pro umístění nedáváme, ale byli bychom rádi, kdyby nás hra bavila, a jedním z předpokladů pro naplnění tohoto cíle je i vítězit tak často, jak to jen bude možné. Těšíme se na nováčky Mostkovice, Otaslavice i Němčice,“ poznamenal k novému ročníku kormidelník.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments