Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pozici nováčka Haná Prostějov v I.B třídě Olomouckého KFS obstála. Týmu trénujícího předsedy Daniela Koláře se podařilo pohybovat daleko od sestupových vod a k třiadvaceti podzimním bodům přidalo dalších šestnáct jarních zápisů. V této dílčí tabulce se sice družstvo neumístilo v horní polovině, nicméně v součtu všech šestadvaceti kol z toho při mírně záporném skóre bylo šesté místo.

„V klubu panuje s konečným umístěním spokojenost. Na začátku sezóny bylo naším cílem zejména vyhnout se záchranářským bojům. A později, když jsme se pohybovali v první polovině tabulky, bylo naším cílem tam zůstat,“ usmál se při hodnocení nováčkovské sezony 2017/2018 Daniel Kolář, trenér a předseda TJ Haná Prostějov. „Základem byla první polovina sezóny, kdy se nám ihned od začátku dařilo slušně bodovat. Důvodem byly zejména kvalita a chuť kádru vítězit a také samozřejmě mimořádná produktivita Patrika Gábora na hrotu útoku,“ vyzdvihl lodivod základy vedoucí k jeho spokojenosti. Odchodu kanonýra mohl litovat, ale... „S Patrikem nám v zimě odešla spousta gólů. Měli jsme nejprve z jarní části určité obavy, ale změnou rozestavení, pojetí hry a výbornou kolektivní hrou se nám i nadále dařilo být úspěšní a bodovat. Nemyslím si tedy, že by kdokoliv z kádru byl nepostradatelný. Máme však větší počet velmi důležitých hráčů, a pokud jich v jednom zápase absentuje víc, než řekněme dva, je to samozřejmě na kvalitě hry poznat.“
O potenciálu týmu hovořil neurčitě. „Nerad mluvím o tom, jaké umístění je pro nás strop. Velmi vždy záleží zejména na kvalitě soupeřů. Podle ní jsme mohli minulý ročník skončit někde mezi čtvrtým a řekněme devátým místem. Uvidíme, jak budou soupeři připraveni v nové sezóně. Jediná jistota je, že momentálně je pro náš klub stropem působení v I.B třídě,“ uvedl Kolář.
Se svými svěřenci letní dril nikterak nepřehání. „Příprava je u nás tradičně v duchu odpočinku a individuální přípravy. Zahájili jsme ji tradičně tenisovým turnajem a po pár trénincích pojedeme rovnou do Koválovic k prvnímu mistrovskému utkání,“ pousmál se kouč a šéf klubu v jedné osobě šibalsky.
Co se týká změn v kádru, tak jistý je příchod Milana Macourka z Lipové. „O dalších hráčích ještě jednáme. Naopak mnohem méně zápasů než dřív za nás pravděpodobně odehraje Petr Ohlídal s Jakubem Novákem a Petr Hodulák se rozhodl přerušit svoji fotbalovou kariéru. Ale stejně jako všichni v našem klubu tak i já doufám, že tohle přerušení není definitivní,“ prozradil Daniel Kolář.
Jaké tedy budou cíle a přání Hanáků do podzimní části? „Samozřejmě asi každý trenér by se rád se svým mužstvem pohyboval v horní polovině tabulky. Bude ale velmi záležet na tom, jak se ostatním mužstvům podařilo posílit, či naopak. Před touto sezónou si tedy žádné oficiální cíle pro umístění nedáváme, ale byli bychom rádi, kdyby nás hra bavila, a jedním z předpokladů pro naplnění tohoto cíle je i vítězit tak často, jak to jen bude možné. Těšíme se na nováčky Mostkovice, Otaslavice i Němčice,“ poznamenal k novému ročníku kormidelník.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments