Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V pozici nováčka Haná Prostějov v I.B třídě Olomouckého KFS obstála. Týmu trénujícího předsedy Daniela Koláře se podařilo pohybovat daleko od sestupových vod a k třiadvaceti podzimním bodům přidalo dalších šestnáct jarních zápisů. V této dílčí tabulce se sice družstvo neumístilo v horní polovině, nicméně v součtu všech šestadvaceti kol z toho při mírně záporném skóre bylo šesté místo.

„V klubu panuje s konečným umístěním spokojenost. Na začátku sezóny bylo naším cílem zejména vyhnout se záchranářským bojům. A později, když jsme se pohybovali v první polovině tabulky, bylo naším cílem tam zůstat,“ usmál se při hodnocení nováčkovské sezony 2017/2018 Daniel Kolář, trenér a předseda TJ Haná Prostějov. „Základem byla první polovina sezóny, kdy se nám ihned od začátku dařilo slušně bodovat. Důvodem byly zejména kvalita a chuť kádru vítězit a také samozřejmě mimořádná produktivita Patrika Gábora na hrotu útoku,“ vyzdvihl lodivod základy vedoucí k jeho spokojenosti. Odchodu kanonýra mohl litovat, ale... „S Patrikem nám v zimě odešla spousta gólů. Měli jsme nejprve z jarní části určité obavy, ale změnou rozestavení, pojetí hry a výbornou kolektivní hrou se nám i nadále dařilo být úspěšní a bodovat. Nemyslím si tedy, že by kdokoliv z kádru byl nepostradatelný. Máme však větší počet velmi důležitých hráčů, a pokud jich v jednom zápase absentuje víc, než řekněme dva, je to samozřejmě na kvalitě hry poznat.“
O potenciálu týmu hovořil neurčitě. „Nerad mluvím o tom, jaké umístění je pro nás strop. Velmi vždy záleží zejména na kvalitě soupeřů. Podle ní jsme mohli minulý ročník skončit někde mezi čtvrtým a řekněme devátým místem. Uvidíme, jak budou soupeři připraveni v nové sezóně. Jediná jistota je, že momentálně je pro náš klub stropem působení v I.B třídě,“ uvedl Kolář.
Se svými svěřenci letní dril nikterak nepřehání. „Příprava je u nás tradičně v duchu odpočinku a individuální přípravy. Zahájili jsme ji tradičně tenisovým turnajem a po pár trénincích pojedeme rovnou do Koválovic k prvnímu mistrovskému utkání,“ pousmál se kouč a šéf klubu v jedné osobě šibalsky.
Co se týká změn v kádru, tak jistý je příchod Milana Macourka z Lipové. „O dalších hráčích ještě jednáme. Naopak mnohem méně zápasů než dřív za nás pravděpodobně odehraje Petr Ohlídal s Jakubem Novákem a Petr Hodulák se rozhodl přerušit svoji fotbalovou kariéru. Ale stejně jako všichni v našem klubu tak i já doufám, že tohle přerušení není definitivní,“ prozradil Daniel Kolář.
Jaké tedy budou cíle a přání Hanáků do podzimní části? „Samozřejmě asi každý trenér by se rád se svým mužstvem pohyboval v horní polovině tabulky. Bude ale velmi záležet na tom, jak se ostatním mužstvům podařilo posílit, či naopak. Před touto sezónou si tedy žádné oficiální cíle pro umístění nedáváme, ale byli bychom rádi, kdyby nás hra bavila, a jedním z předpokladů pro naplnění tohoto cíle je i vítězit tak často, jak to jen bude možné. Těšíme se na nováčky Mostkovice, Otaslavice i Němčice,“ poznamenal k novému ročníku kormidelník.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments