Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pozici nováčka Haná Prostějov v I.B třídě Olomouckého KFS obstála. Týmu trénujícího předsedy Daniela Koláře se podařilo pohybovat daleko od sestupových vod a k třiadvaceti podzimním bodům přidalo dalších šestnáct jarních zápisů. V této dílčí tabulce se sice družstvo neumístilo v horní polovině, nicméně v součtu všech šestadvaceti kol z toho při mírně záporném skóre bylo šesté místo.

„V klubu panuje s konečným umístěním spokojenost. Na začátku sezóny bylo naším cílem zejména vyhnout se záchranářským bojům. A později, když jsme se pohybovali v první polovině tabulky, bylo naším cílem tam zůstat,“ usmál se při hodnocení nováčkovské sezony 2017/2018 Daniel Kolář, trenér a předseda TJ Haná Prostějov. „Základem byla první polovina sezóny, kdy se nám ihned od začátku dařilo slušně bodovat. Důvodem byly zejména kvalita a chuť kádru vítězit a také samozřejmě mimořádná produktivita Patrika Gábora na hrotu útoku,“ vyzdvihl lodivod základy vedoucí k jeho spokojenosti. Odchodu kanonýra mohl litovat, ale... „S Patrikem nám v zimě odešla spousta gólů. Měli jsme nejprve z jarní části určité obavy, ale změnou rozestavení, pojetí hry a výbornou kolektivní hrou se nám i nadále dařilo být úspěšní a bodovat. Nemyslím si tedy, že by kdokoliv z kádru byl nepostradatelný. Máme však větší počet velmi důležitých hráčů, a pokud jich v jednom zápase absentuje víc, než řekněme dva, je to samozřejmě na kvalitě hry poznat.“
O potenciálu týmu hovořil neurčitě. „Nerad mluvím o tom, jaké umístění je pro nás strop. Velmi vždy záleží zejména na kvalitě soupeřů. Podle ní jsme mohli minulý ročník skončit někde mezi čtvrtým a řekněme devátým místem. Uvidíme, jak budou soupeři připraveni v nové sezóně. Jediná jistota je, že momentálně je pro náš klub stropem působení v I.B třídě,“ uvedl Kolář.
Se svými svěřenci letní dril nikterak nepřehání. „Příprava je u nás tradičně v duchu odpočinku a individuální přípravy. Zahájili jsme ji tradičně tenisovým turnajem a po pár trénincích pojedeme rovnou do Koválovic k prvnímu mistrovskému utkání,“ pousmál se kouč a šéf klubu v jedné osobě šibalsky.
Co se týká změn v kádru, tak jistý je příchod Milana Macourka z Lipové. „O dalších hráčích ještě jednáme. Naopak mnohem méně zápasů než dřív za nás pravděpodobně odehraje Petr Ohlídal s Jakubem Novákem a Petr Hodulák se rozhodl přerušit svoji fotbalovou kariéru. Ale stejně jako všichni v našem klubu tak i já doufám, že tohle přerušení není definitivní,“ prozradil Daniel Kolář.
Jaké tedy budou cíle a přání Hanáků do podzimní části? „Samozřejmě asi každý trenér by se rád se svým mužstvem pohyboval v horní polovině tabulky. Bude ale velmi záležet na tom, jak se ostatním mužstvům podařilo posílit, či naopak. Před touto sezónou si tedy žádné oficiální cíle pro umístění nedáváme, ale byli bychom rádi, kdyby nás hra bavila, a jedním z předpokladů pro naplnění tohoto cíle je i vítězit tak často, jak to jen bude možné. Těšíme se na nováčky Mostkovice, Otaslavice i Němčice,“ poznamenal k novému ročníku kormidelník.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments