Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Výročí založení fotbalového klubu v Krumsíně připadlo na 11. srpen. Od roku 1968 se tak místní fotbalisté proháněli po hřišti pod klubovými barvami a na svém domácím stadionu. Toto kulaté výročí se současné vedení klubu rozhodlo pořádně oslavit. A nejen tak ledajak! Na krumsínském hřišti se sešli veteráni tamního týmu, pamětníci a historikové, kteří si navzájem vyměňovali své vzpomínky a historky. U toho Večerník nemohl chybět.

Program oslav započal kolem druhé hodiny odpolední malým turnajem mladších žáků. „Pozvání na turnaj žáčků přijaly týmy z Plumlova, Želatovic a Ptení. Od čtvrté hodiny pak nastoupí k zápasu stará garda hráčů Krumsína proti veteránům z Držovic,“ prozradil Martin Ošťádal, jeden z organizátorů celé akce. Na polovině hřiště se tak proháněli mladí talenti ze všech tří družstev za podpory krumsínských fanoušků. Na akci se dostavilo několik desítek lidí. Ti si přišli poslechnout staré historky, dát si něco dobrého k jídlu a pití a pobavit se s přáteli. Mini turnaj žáčků vyhrálo družstvo Želatovic, na druhém místě se umístili mladí kluci ze Ptení a na třetím mužstvo Plumlova. Všechny tři týmy si pak jako ceny odnesly něco sladkého na zub. Ještě než se na hřiště vydaly staré gardy, vzala si slovo senátorka za obvod Prostějov Božena Sekaninová, pod jejíž záštitou se oslavy konaly, a prozradila spoustu informací od historii klubu. „Když už tady jsme, měli bychom i vědět proč. V roce 1968 byl založen oddíl kopané Sokol Krumsín. Zasloužili se o to pánové Josef Synek, Josef Ježek, Jaroslav Soldán, Miroslav Ošťádal, František Krpec, Miroslav Soldán, Jaroslav Hrubý a Mojmír Janeček,“ vyjmenovala zakládající členy senátorka. „Toto je v pořadí třetí hřiště. Když se tady s fotbalem začínalo, hráči se převlékali v nepojízdném hasičském autě. Poté se šatny udělaly v místním JZD a do třetice jako šatna sloužil vlakový vagón, který stál přímo u hřiště. Na to pánové nejraději vzpomínají,“ dodala. Mezi dalšími osobnostmi, které hodně pomohly krumsínskému fotbalu, byl například Jindřich Soldán, bývalý předseda JZD a Juraj Jánočko. Kdokoliv, kdo byl zvědavý se dozvědět z fotbalové historie klubu ještě něco navíc, mohl nakouknout a pročíst si místní fotbalové kroniky, které se začaly psát hned od roku založení. Také zde byly přiloženy dobové fotografie s hráči, co zrovna v té době za Krumsín hráli. Poté už kolem čtvrté hodiny nastoupili na hřiště staří borci k dlouho očekávanému zápasu. Pánové i v převládajícím horkém počasí předvedli rychlé úniky i atraktivní kombinace. Držovičtí veteráni nakonec udolali ty Krumsínské v poměru 3:1. Zábava pokračovala až do nočních hodin, kdy podle programu následovala po zápasech diskotéka. „Tento den je hlavně pro ty pány, kteří tady byli pro krumsínský fotbal od začátku. Někteří se neviděli dlouhé roky a dnes mají možnost se sejít a znovu se setkat všichni dohromady,“ osvětlila hlavní význam akce Večerníku senátorka Sekaninová. „Já bych chtěl poděkovat paní senátorce, že přijela a zaštítila tuto naši akci, a poté i sponzorům, speciálně ‚vinotéce u Zdeňka‘, která nám dodala zdroj dobré zábavy na celý den a večer,“ šibalsky poděkoval pamětník a jeden z organizátorů akce Zdeněk Soldán.


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments