Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Výročí založení fotbalového klubu v Krumsíně připadlo na 11. srpen. Od roku 1968 se tak místní fotbalisté proháněli po hřišti pod klubovými barvami a na svém domácím stadionu. Toto kulaté výročí se současné vedení klubu rozhodlo pořádně oslavit. A nejen tak ledajak! Na krumsínském hřišti se sešli veteráni tamního týmu, pamětníci a historikové, kteří si navzájem vyměňovali své vzpomínky a historky. U toho Večerník nemohl chybět.

Program oslav započal kolem druhé hodiny odpolední malým turnajem mladších žáků. „Pozvání na turnaj žáčků přijaly týmy z Plumlova, Želatovic a Ptení. Od čtvrté hodiny pak nastoupí k zápasu stará garda hráčů Krumsína proti veteránům z Držovic,“ prozradil Martin Ošťádal, jeden z organizátorů celé akce. Na polovině hřiště se tak proháněli mladí talenti ze všech tří družstev za podpory krumsínských fanoušků. Na akci se dostavilo několik desítek lidí. Ti si přišli poslechnout staré historky, dát si něco dobrého k jídlu a pití a pobavit se s přáteli. Mini turnaj žáčků vyhrálo družstvo Želatovic, na druhém místě se umístili mladí kluci ze Ptení a na třetím mužstvo Plumlova. Všechny tři týmy si pak jako ceny odnesly něco sladkého na zub. Ještě než se na hřiště vydaly staré gardy, vzala si slovo senátorka za obvod Prostějov Božena Sekaninová, pod jejíž záštitou se oslavy konaly, a prozradila spoustu informací od historii klubu. „Když už tady jsme, měli bychom i vědět proč. V roce 1968 byl založen oddíl kopané Sokol Krumsín. Zasloužili se o to pánové Josef Synek, Josef Ježek, Jaroslav Soldán, Miroslav Ošťádal, František Krpec, Miroslav Soldán, Jaroslav Hrubý a Mojmír Janeček,“ vyjmenovala zakládající členy senátorka. „Toto je v pořadí třetí hřiště. Když se tady s fotbalem začínalo, hráči se převlékali v nepojízdném hasičském autě. Poté se šatny udělaly v místním JZD a do třetice jako šatna sloužil vlakový vagón, který stál přímo u hřiště. Na to pánové nejraději vzpomínají,“ dodala. Mezi dalšími osobnostmi, které hodně pomohly krumsínskému fotbalu, byl například Jindřich Soldán, bývalý předseda JZD a Juraj Jánočko. Kdokoliv, kdo byl zvědavý se dozvědět z fotbalové historie klubu ještě něco navíc, mohl nakouknout a pročíst si místní fotbalové kroniky, které se začaly psát hned od roku založení. Také zde byly přiloženy dobové fotografie s hráči, co zrovna v té době za Krumsín hráli. Poté už kolem čtvrté hodiny nastoupili na hřiště staří borci k dlouho očekávanému zápasu. Pánové i v převládajícím horkém počasí předvedli rychlé úniky i atraktivní kombinace. Držovičtí veteráni nakonec udolali ty Krumsínské v poměru 3:1. Zábava pokračovala až do nočních hodin, kdy podle programu následovala po zápasech diskotéka. „Tento den je hlavně pro ty pány, kteří tady byli pro krumsínský fotbal od začátku. Někteří se neviděli dlouhé roky a dnes mají možnost se sejít a znovu se setkat všichni dohromady,“ osvětlila hlavní význam akce Večerníku senátorka Sekaninová. „Já bych chtěl poděkovat paní senátorce, že přijela a zaštítila tuto naši akci, a poté i sponzorům, speciálně ‚vinotéce u Zdeňka‘, která nám dodala zdroj dobré zábavy na celý den a večer,“ šibalsky poděkoval pamětník a jeden z organizátorů akce Zdeněk Soldán.


Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments