Na turnaji ve francouzském Montpellieru se Jiřímu Veselému příliš nedařilo. Česká tenisová jednička po hladkém postupu do 2. kola prohrála s Němcem Peterem Gojowczykem ve třech setech a do čtvrtfinále nepostoupila.

Veselý ve vyrovnaném duelu ztratil své podání jen jednou v tiebreaku druhé sady, který prohrál 4:7, a poté v úvodu třetího setu. Tehdy soupeř využil na pátý pokus nabídnutý brejkbol a náskok už nepustil. „Zápas byl hodně dlouhý, o vítězi ale rozhodlo několik minut na přelomu druhé a třetí sady. Na chvíli jsem vypadl z tempa, a to při vyrovnanosti současného tenisu končí špatně,“ uvedl hráč T Agrofert.

Prostějovský tenista si alespoň částečně spravil náladu ve čtyřhře, ve které společně s Romanem Jebavým postoupil až do semifinále. „Odehráli jsme tři kvalitní debly, i to se v dnešní době počítá,“ řekl Veselý.

MUŽI

Montpellier - ATP Tour

Dvouhra – 1. kolo: Veselý - M. Ymer (Švédsko) 6:1, 6:1, 2. kolo: Veselý - Gojowczyk (Německo) 7:6, 6:7, 3:6.