Příjemnou noc, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: První a pravděpodobně jediný „anglický“ týden mají za sebou fotbalisté 1.SK Prostějov. Z MSFL na tento rytmus sice byli zvyklí, pravda dělo se tak se soupeři trochu odlišné úrovně. Tentokrát mělo eskáčko špičkové druholigové kluby České Budějovice a Hradec Králové proloženy pohárovým soubojem se třetiligovou Líšní. Po prohře na jihu Čech z poháru Hanáci vypadli, z ligového souboje pak uplynulou sobotu vyválčili bod. Avšak se ztrátou dvou hráčů...

Přestože diváci na konci zápasu skandovali něco o „řeznících z Hradce“, bylo to naprosto nezasloužené. Za vážnější zranění dvou hráčů domácích Východočeši ani v jednom případě nemohli. Obě situace byly běžnými čistými souboji, bohužel se špatným koncem zejména pro stopera Tomáše Janíčka. Ten po atakování Martanem kousek za půlicí čárou upadl tak nešťastně, že si vykloubil loket. Pozdější vyšetření naštěstí neodhalilo zlomeninu, i tak samozřejmě zdobí jeho horní končetinu fixační ortéza. „Půjde zhruba o dva týdny, kdy se dostane zpět na hřiště, teď to samozřejmě nelze s jistotou určit,“ prozradil Večerníku trenér Oldřich Machala.
Ve druhém případě po změně stran šlo o běžný hlavičkový souboj, Biolek však na rozdíl od svého soupeře nebyl na srážku zcela připraven a odnesl ji otřesem, po němž musel být střídán. Po zápase už ale vypadal v pořádku a jeho start v dalším zápase by neměl být ohrožen.
„Ztráta Janíčka na Zbrojovku je samozřejmě velký problém,“ připustil trenér Machala, který by už naopak měl mít k dispozici čerstvého mistra Evropy z malé kopané Koudelku, kapitána Kroupu i středopolaře Poláka. V případě posledních dvou jmen to ovšem ještě není stoprocentní. Na stoperu tak má v zásadě dvě možnosti, buď dát dohromady někdejší dvojici Sus-Schuster, nebo místo Janíčka nasadit Pernackého, který na rozdíl od zápasu v Líšni v druhém poločase proti Hradci předvedl solidní výkon.
Po zápase nebylo možné nechat bez povšimnutí situaci z nastavení první půle, kdy Píchal unikal Urmovi a ten jej zezadu stáhl za dres. „Rozhodčí vytáhl žlutou kartu, bylo to jeho rozhodnutí,“ pronesl diplomaticky trenér Machala. Faktem však je, že šlo o učebnicový příklad na vyloučení. Dostupnost balónu je už jen spekulace, video ukazuje, že pokud by Píchal nebyl zbržděn, předkopnutý míč by ještě před Ottmarem zpracoval.
Každopádně bude mít Machala v nastávajícím týdnu hodně o čem přemýšlet. Prestižnost zápasu se Zbrojovkou je umocněna přímým přenosem České televize, takže na výkonu a prezentaci domácích bude hodně záležet.

Průběžná tabulka po 5. kole:
1. Ústí n/L. 5 5 0 0 12:5 15
2. Jihlava 5 4 1 0 11:4 13
3. České Budějovice 5 4 0 1 10:5 12
4. Hradec Králové 5 3 2 0 6:2 11
5. Pardubice 5 3 1 1 9:3 10
6. Brno 5 2 1 2 10:9 7
7. Vítkovice 5 2 1 2 7:7 7
8. Prostějov 5 1 3 1 5:5 6
9. Varnsdorf 5 1 3 1 2:3 6
10. Žižkov 5 1 2 2 6:9 5
11. Mas Táborsko 5 1 1 3 9:10 4
12. Chrudim 5 1 1 3 7:12 4
13. Znojmo 5 1 1 3 5:10 4
14. Vlašim 5 0 3 2 9:11 3
15. Sokolov 5 0 2 3 4:9 2
16. Třinec 5 0 0 5 2:10 0
Kam příště...
6.kolo, neděle 26. srpna, 17.00 hodin:
FC Vysočina Jihlava – MFK Vítkovice (24. 8., 18.00), FK Fotbal Třinec – FC MAS Táborsko (25. 8., 10.15), MFK Chrudim – FK Baník Sokolov (25. 8., 10.15), 1.SK Prostějov – FC Zbrojovka Brno (sobota 25. 8., 10.15), FK Viktoria Žižkov – 1.SC Znojmo FK (10.15), FK Varnsdorf – FC Hradec Králové, FC Vlašim – FK Pardubice, SK Dynamo Č. Budějovice – FK Ústí nad Labem.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments