Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla

Celkem šílený zápas mají v nohách fotbalisté Kralic na Hané. V sobotním odpoledni přivítali na svém trávníku známého soupeře z Hněvotína, což už před zápasem avizovalo zajímavé utkání. A to rozhodně bylo už od první minuty, kdy se svěřenci kouče Kobylíka ujali vedení. Po deseti minutách to bylo už o dvě branky, ale góly tentokrát nebyly to hlavní, co se událo na hřišti. Rozhodčí v zápase nešetřil kartami a měl k tomu důvod. Nesportovního a hrubého chování se totiž dopustili hráči na obou stranách a na trávníku se tak uvolnil trochu prostor, kdy každý tým přišel o jednoho hráče po udělené červené kartě. Kralice poté přidaly ještě třetí pojišťující gól a tři body udržely ve vypjatém zápase doma.

Než se stihl kdokoliv ve čtvrtém dějství krajského přeboru rozkoukat Kralice už zásluhou svého kanonýra Cibulky vedly po pár vteřinách 1:0. A když se po deseti minutách trefil Přikryl, měli domácí zápas jasně ve svých rukou – 2:0. „Po pár minutách jsme vývoj střetnutí dostali přesně tam, kde jsme chtěli a jak nám to vyhovovalo. Soupeř z toho byl trochu vykolejený, protože asi přijel s jinou představou a zápas se stával čím dál víc vyhecovanější,“ přibližuje momenty prvního poločasu trenér Kobylík.
V rozjetém tempu domácí tlačili na branku Hněvotína a nebyli daleko od vstřelení dalších gólů, ovšem v těchto případech nebyla koncovka tak efektivní jako ze začátku zápasu. I hosté se dostali do větší šance, která ale neskončila v síti domácích. Prvním, kdo neudržel nervy na uzdě, se stal hněvotínský Makowski, když hrubě udeřil soupeře do krku, za což se po právu poroučel okamžitě ze hřiště. Možná v pravý čas pak rozhodčí ukončil první poločas a hráči tak dostali čas na to vychladnout.
To se ale bohužel nestalo a druhý karetní hříšník – tentokrát kralický Halenka - dostal kartu po deseti minutách druhého poločasu za vulgární výrazy adresované soupeři. Rozhodčí stál blízko, aby vše slyšel a kralický záložník tak pomohl vyrovnat síly na hřišti. „Hněvotín poté neměl co ztratit a vrhl své síly do útoku, měl šance, ale i se štěstím je neproměnil. Šance jsme si vytvořili i my a z jedné takové se nám podařilo dát třetí gól, což už jasně rozhodlo zápas a nám to dalo klid na kopačky,“ popisuje trenér Kobylík. Pojistku v podobě třetího gólu přidal opět Cibulka a připsal si tak další zářez na pažbu. Do konce zápasu už moc nezbývalo a domácí si v klidu vítězství i čisté konto pohlídali.
Duel 5. kola je pro Kralické na pořadu dne v sobotu, kdy se pokusí vyloupit hřiště Jeseníku.

Kralice n.H. - Hněvotín 3:0 (2:0)

Branky: 1. a 77. Cibulka, 10. Přikryl. Rozhodčí: Kylar – Heger, Bartuněk. ŽK: 13. Petržela, 42. Přikryl – 7. Benýšek, 42. Šulc, 56. Čápek, 70. Holásek. ČK: 56. Halenka – 42. Makowski. Diváci: 150.
Sestava Kralic: Flajzar – Přikryl, Prokot, Hlačík, Krobot (87. Z. Petržela) – O. Petržela, Přikryl (65. Vincourek), Halenka, Gábor (81. Troneček) – Nečas, Cibulka. Trenér: David Kobylík.

Další výsledky 4. kola: Šternberk – Mohelnice 0:2 (0:1), Kuba Roman, Knýř Vlastimil, Všechovice – Medlov 1:1 (0:0) PK: 2:3, Hulman Tomáš – Okrouhlý Marek, Želatovice – Jeseník 1:0 (0:0), Matušík Tomáš, HFK Olomouc „B“ - Černovír 1:1 (1:1) PK: 5:4, Stoklasa Patrik – Pulkert Eduard, Opatovice – Dolany 4:0 (2:0), 2x Hostaša Jan, Janásek Radim, Čihal Lukáš, Velké Losiny – Lutín 1:3 (1:1), Kobza Martin – Skopalík Michal, Prucek Michal, Pazdera Dominik, Zábřeh – Litovel 0:0 PK: 3:1

• 3

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Ceník inzerce

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..