Dobré ráno, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Fotbalová sezóna se rozběhla nejen po celém tuzemsku a následně kraji, ale v posledních týdnech přichází na řadu i samotný region. Zatímco v plném proudu je nejvyšší okresní soutěž, o nadcházejícím víkendu vyběhnou na hřiště borci v obou skupinách nejnižší grupy.

Do boje se ve III. třídě Okresního fotbalového svazu Prostějov pustí tentokrát dvacítka týmů ve dvou skupinách. A o zajímavé střety nebude opět nouze. Své „B“- týmy mají v této soutěži Kralice na Hané, Otaslavice, Plumlov, Brodek u Prostějova, Brodek u Konice, Kostelec na Hané nebo třeba Němčice nad Hanou. Rezervy jsou většinu plné nadějných fotbalistů, kteří si chtějí prokopat cestu do „áčka“, nebo naopak páteř kabiny tvoří sice už postarší, ale o to více zdatnější veteráni. I proto lze očekávat lité boje s maximálním nasazením.
Mezi adepty na přední příčky by v „A“-skupině měla patřit právě kralická rezerva, ale také Biskupice. Černým koněm by se mohly stát konečně Olšany u Prostějova. Favoritem „béčka“ by mělo být Ptení, které sice sestoupilo z Okresního přeboru, ale v jarní části dokázalo nepříjemně zaskočit hned několik soupeřů a ukázalo potenciál vzestupu. Jak to bude s ambicemi na rychlý návrat do II. třídy, uvidíme v průběhu sezóny. Nepříjemným oříškem je možná skutčnost, že do stejné grupy byl zařazen i druhý sestupující celek z II. třídy Hvozd. Právě tyto dvě mužstva si to tak nejspíše rozdají o postup. Bez vítězů skupiny Držovic a Skalky si ale mohou brousit zuby na celkové vítězství například Kladky a Přemyslovice.
Zbrusu největší novinkou před startem nového ročníku III. třídy je pravidlo o zrušeném počtu maximálního střídání. Od nastávajícího ročníku mohou trenéři protočit během devadesáti minut tolik hráčů, kolik jen budou mít na lavičce. Cílem je, aby si zahrál každý, kdo na zápas přijde...


Vše o startu III. třídy OFS Prostějov najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 27. srpnaTotal Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments