Dobré dopoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Fotbalová sezóna se rozběhla nejen po celém tuzemsku a následně kraji, ale v posledních týdnech přichází na řadu i samotný region. Zatímco v plném proudu je nejvyšší okresní soutěž, o nadcházejícím víkendu vyběhnou na hřiště borci v obou skupinách nejnižší grupy.

Do boje se ve III. třídě Okresního fotbalového svazu Prostějov pustí tentokrát dvacítka týmů ve dvou skupinách. A o zajímavé střety nebude opět nouze. Své „B“- týmy mají v této soutěži Kralice na Hané, Otaslavice, Plumlov, Brodek u Prostějova, Brodek u Konice, Kostelec na Hané nebo třeba Němčice nad Hanou. Rezervy jsou většinu plné nadějných fotbalistů, kteří si chtějí prokopat cestu do „áčka“, nebo naopak páteř kabiny tvoří sice už postarší, ale o to více zdatnější veteráni. I proto lze očekávat lité boje s maximálním nasazením.
Mezi adepty na přední příčky by v „A“-skupině měla patřit právě kralická rezerva, ale také Biskupice. Černým koněm by se mohly stát konečně Olšany u Prostějova. Favoritem „béčka“ by mělo být Ptení, které sice sestoupilo z Okresního přeboru, ale v jarní části dokázalo nepříjemně zaskočit hned několik soupeřů a ukázalo potenciál vzestupu. Jak to bude s ambicemi na rychlý návrat do II. třídy, uvidíme v průběhu sezóny. Nepříjemným oříškem je možná skutčnost, že do stejné grupy byl zařazen i druhý sestupující celek z II. třídy Hvozd. Právě tyto dvě mužstva si to tak nejspíše rozdají o postup. Bez vítězů skupiny Držovic a Skalky si ale mohou brousit zuby na celkové vítězství například Kladky a Přemyslovice.
Zbrusu největší novinkou před startem nového ročníku III. třídy je pravidlo o zrušeném počtu maximálního střídání. Od nastávajícího ročníku mohou trenéři protočit během devadesáti minut tolik hráčů, kolik jen budou mít na lavičce. Cílem je, aby si zahrál každý, kdo na zápas přijde...


Vše o startu III. třídy OFS Prostějov najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 27. srpnaTotal Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments