Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotbalová sezóna se rozběhla nejen po celém tuzemsku a následně kraji, ale v posledních týdnech přichází na řadu i samotný region. Zatímco v plném proudu je nejvyšší okresní soutěž, o nadcházejícím víkendu vyběhnou na hřiště borci v obou skupinách nejnižší grupy.

Do boje se ve III. třídě Okresního fotbalového svazu Prostějov pustí tentokrát dvacítka týmů ve dvou skupinách. A o zajímavé střety nebude opět nouze. Své „B“- týmy mají v této soutěži Kralice na Hané, Otaslavice, Plumlov, Brodek u Prostějova, Brodek u Konice, Kostelec na Hané nebo třeba Němčice nad Hanou. Rezervy jsou většinu plné nadějných fotbalistů, kteří si chtějí prokopat cestu do „áčka“, nebo naopak páteř kabiny tvoří sice už postarší, ale o to více zdatnější veteráni. I proto lze očekávat lité boje s maximálním nasazením.
Mezi adepty na přední příčky by v „A“-skupině měla patřit právě kralická rezerva, ale také Biskupice. Černým koněm by se mohly stát konečně Olšany u Prostějova. Favoritem „béčka“ by mělo být Ptení, které sice sestoupilo z Okresního přeboru, ale v jarní části dokázalo nepříjemně zaskočit hned několik soupeřů a ukázalo potenciál vzestupu. Jak to bude s ambicemi na rychlý návrat do II. třídy, uvidíme v průběhu sezóny. Nepříjemným oříškem je možná skutčnost, že do stejné grupy byl zařazen i druhý sestupující celek z II. třídy Hvozd. Právě tyto dvě mužstva si to tak nejspíše rozdají o postup. Bez vítězů skupiny Držovic a Skalky si ale mohou brousit zuby na celkové vítězství například Kladky a Přemyslovice.
Zbrusu největší novinkou před startem nového ročníku III. třídy je pravidlo o zrušeném počtu maximálního střídání. Od nastávajícího ročníku mohou trenéři protočit během devadesáti minut tolik hráčů, kolik jen budou mít na lavičce. Cílem je, aby si zahrál každý, kdo na zápas přijde...


Vše o startu III. třídy OFS Prostějov najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 27. srpnaTotal Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments