Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotbalová sezóna se rozběhla nejen po celém tuzemsku a následně kraji, ale v posledních týdnech přichází na řadu i samotný region. Zatímco v plném proudu je nejvyšší okresní soutěž, o nadcházejícím víkendu vyběhnou na hřiště borci v obou skupinách nejnižší grupy.

Do boje se ve III. třídě Okresního fotbalového svazu Prostějov pustí tentokrát dvacítka týmů ve dvou skupinách. A o zajímavé střety nebude opět nouze. Své „B“- týmy mají v této soutěži Kralice na Hané, Otaslavice, Plumlov, Brodek u Prostějova, Brodek u Konice, Kostelec na Hané nebo třeba Němčice nad Hanou. Rezervy jsou většinu plné nadějných fotbalistů, kteří si chtějí prokopat cestu do „áčka“, nebo naopak páteř kabiny tvoří sice už postarší, ale o to více zdatnější veteráni. I proto lze očekávat lité boje s maximálním nasazením.
Mezi adepty na přední příčky by v „A“-skupině měla patřit právě kralická rezerva, ale také Biskupice. Černým koněm by se mohly stát konečně Olšany u Prostějova. Favoritem „béčka“ by mělo být Ptení, které sice sestoupilo z Okresního přeboru, ale v jarní části dokázalo nepříjemně zaskočit hned několik soupeřů a ukázalo potenciál vzestupu. Jak to bude s ambicemi na rychlý návrat do II. třídy, uvidíme v průběhu sezóny. Nepříjemným oříškem je možná skutčnost, že do stejné grupy byl zařazen i druhý sestupující celek z II. třídy Hvozd. Právě tyto dvě mužstva si to tak nejspíše rozdají o postup. Bez vítězů skupiny Držovic a Skalky si ale mohou brousit zuby na celkové vítězství například Kladky a Přemyslovice.
Zbrusu největší novinkou před startem nového ročníku III. třídy je pravidlo o zrušeném počtu maximálního střídání. Od nastávajícího ročníku mohou trenéři protočit během devadesáti minut tolik hráčů, kolik jen budou mít na lavičce. Cílem je, aby si zahrál každý, kdo na zápas přijde...


Vše o startu III. třídy OFS Prostějov najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 27. srpnaTotal Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments