Dobré odpoledne, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Na úvodní body v divizním ročníku 2018/2019 si bude muset regionální duo počkat minimálně do druhého pokračování. V úvodním kole si Mostkovice užívaly posledního prázdninového víkendu a měly zápasové volno, Držovice pak na domácí půdě nestačily na nováčka „B“ skupiny z Brumova.

O exportu bodů na jih Moravy se rozhodlo hned v úvodních desítkách sekund. Již ve třetí minutě se prosadila Pavla Jeřábková, na trefu dvacetileté hráčky Elserema navázala o pouhé dvě minuty později ještě o pět let mladší Michaela Trybusová. Konečnou podobu výsledku pak dala zkraje poslední půlhodiny Vendula Machů.
Ostrou zápasovou premiéru v novém dresu si odbyla dlouholetá mostkovická opora Solange Soares, ani její nasazení však stejně jako přítomnost jarní rozdílové hráčky Terezy Dorotovičové Držovicím nepomohly. Navrch měl vítěz posledního ročníku krajského přeboru Zlínského kraje, o jehož triumfu před Holešovickými holkami rozhodly při rovnosti bodů až vzájemné zápasy.
V dalších duelech notně pozměněného startovního pole si Uherský Brod vysoko poradil s Vlkoší a Holešovické holky dvouciferným rozdílem rozdrtily Mutěnice, v nejvyrovnanějším souboji prvního kola si pak Zlín poradil s Březnicí v poměru 4:2.
Ve druhém kole se Držovice vydávají do Vlkoše, na jehož trávníku se představí v neděli od 10:00 hodin. Už o den dříve od 14:00 hodin zahájí Mostkovice svůj souboj právě na půdě Brumova a budou moci naopak importovat body zpět na Hanou.


1. kolo:
Držovice - Brumov 0:3 (0:2)
Branky: 3. Jeřábková, 5. Trybusová, 61. Machů. Rozhodčí: Silný – Weiser, Vrážel.
Sestava Držovic: Jetelová – Soares, Malinková, Frömmlová, Valouchová, Dorotovičová, Benková, Komárková, Gnipová, Neherová, Kostíková. Střídaly: Maťová, Hrabalová, Dufková, Ondrová, Šišmová, Niklová. Trenér: Tomáš Jetel.

Další výsledky 1. kola: Uherský Brod - Vlkoš 5:0 (3:0), 3x Dvořáková, Eliášová, Uhrová, Zlín - Březnice 4:2 (2:1), 2x Žalková, Dohnálková, Jakešová - Vyvlečková, Adamíková, Holešov - Mutěnice 14:1 (7:1), 4x Samsonová, 4x Ševčíková, 2x Šiblová, 2x Sklenaříková, Kuchařová, Mrázková - Svobodová, Mostkovice - volný los.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments