Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda

V ALEA sportswear I.A třídě Olomouckého KFS, skupině A si Konice vyjela na horkou půdu Maletína. A nebyl to rozhodně snadný zápas, protože už od prvních minut museli hosté dohánět gólové manko. Stačilo však pár minut na rozkoukání a hosté nejenže srovnali, ale ujali se vedení i otěží zápasu. Nakonec si svěřenci kouče Ullmanna s chutí zastříleli a diváci mohli vidět několik atraktivních akcí i gólů. Nejdůležitější jsou ale body, které všechny tři putují do Konice.

„Že to bude těžký zápas, jsme věděli hned, jak jsme dorazili na hřiště, protože tam je velice těžký a nerovný terén. Nechal jsem na lavičce ze začátku zápasu některé hráče základní sestavy, i tak jsme byli ze začátku zápasu velice aktivní. Paradoxně jsme to byli my, kdo inkasoval jako první po naší hrubé chybě,“ popisuje začátek utkání trenér Konice Petr Ullmann. Domácí se však z vedení neradovali dlouho, když po sedmi minutách srovnal Bílý. „Ten úvodní gól soupeře nás nějak nepoložil. Naopak se po krásné standardní situaci trefil Bílý a srovnal stav utkání,“ vylíčil lodivod Konice. Hosté se pak víceméně ujali režie zápasu a domácí moc do svého pokutového území nepouštěli. Zároveň se jim podařilo strhnout vedení na svoji stranu. „Do konce poločasu už jsme byli lepším týmem a těsně předtím, než se šlo do kabin, nás poslal do vedení Roman Kamený krásnou střelou na zadní tyč.
Ve druhé půli jsme to ještě oživili, když se na hřiště dostali čerstvý mistr světa Širůček, Paš a Oščádal. Soupeř trochu hrozil ze standardních situací, ale my čekali na brejky, které jsme také využili,“ měl radost po utkání kouč. Další gól přidal Liška a hosté tak utekli Maletínu na rozdíl dvou gólů. I domácí se ještě dočkali sedm minut před koncem, ale závěr opět patřil dobře hrajícím hostům. Na konečných 2:4 upravil svou druhou trefou v utkání Kamený. „Tím závěrem jsme si to trošku pokazili, ale myslím, že to bylo zasloužené vítězství,“ míní Petr Ullmann.
Další body může Konice přidat hned tento víkend, kdy v neděli 21. října hostí ód 14:30 doma Troubelice.

Maletín - Sokol Konice 3:2 (2:1)
Branky: 7. a 83. Michalčák – 14. Bílý, 39. a 92. Kamený, 76. Liška. Rozhodčí: Zemánek – Petrásek, Hrbáček. Žluté karty: 57. Zaiets, 90. Dittrich – 89. Liška. Diváků: 85. Sestava Konice: Zapletal – Blaha (57. Oščádal), Procházka, Bílý, Drešr (64. Širůček) – Krása, Tichý, Kořenovský, Kamený – Liška, Knoll (59. Paš). Trenér: Petr Ullmann.

11. kolo: Maletín – Konice 2:4 (1:2), 2x Michalčák Lukáš – 2x Kamený Roman, Bílý František, Liška Martin, Náměšť n./H. - Haňovice 4:0 (3:0), 3x Heil David, Řípa Jakub, Hlubočky – Řetězárna 2:2 (0:2) PK: 2:4, Nguyen Michal, Režný Tomáš – Zrník Jan, Schneider Daniel, Bělkovice – Leština 3:2 (1:1), Sklenář Tomáš, Volf Zdeněk, Sklenář Adam – Šafář David, Lukas Karel, Bohdíkov – Bohuňovice 0:1 (0:1), Fryčák Aleš, Paseka – Chválkovice 1:4 (0:3), Kučera František – 4x Pezotti Gianpaolo, Troubelice – Rapotín 1:2 (0:1), Pur Jiří – Jankovič Matěj, Sivanič Petr

• 7

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.