Dobré odpoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po dvoutýdenní pauze se tuto sobotu odpoledne uskuteční další druholigové utkání, v němž se v rámci 12. kola F:NL potkají dva tradiční soupeři - 1.SK Prostějov a MFK Vítkovice. Zápas by to měl být kvalitní a vyrovnaný, vždyť se potkávají sousedé v tabulce, disponující stejným počtem bodů!

A přitom si mohly oba kluby v tomto ročníku soutěže vzájemně vyměnit. Vítkovice už byly na sestupu do MSFL, když je administrativně zachránila pražská Olympia, která se dobrovolně ze soutěže odhlásila.
Tým trénuje dobře známý trenér Jiří Balcárek, kterého prostějovští fotbalisté potkávali v MSFL na lavičce Zábřehu nebo Uničova a dříve trénoval také Lipovou. S Uničovem také vyhrál předminulou sezónu MSFL a to byla pro něj vstupenka do vyšších pater. Na severu Moravy se spoléhá nejvíce na posily ze sousedního Baníku, v kádru má také záložníky Súkenníka z Hradce Králové nebo Končala ze Sokolova. V kádru je také obránce Hýbl, který před dvěma lety oblékal dres Prostějova, nebo útočník Mišinský, na nějž nemají Hanáci dobré vzpomínky.
Vítkovice mají vcelku jednoduchou bilanci: doma vyhrávají a venku, až na dvě výjimky, prohrávají. Remízy v Hradci Králové a Jihlavě jsou zato velice cenné. Nikdo by se ale nezlobil, kdyby Severomoravné uplatnily v Prostějově svoji tradiční šablonu.
V posledním utkání, kterým bylo odložené utkání 10. kola v Ústí nad Labem, prohráli svěřenci trenéra Balcárka 1:2, když čestný úspěch zaznamenali až tři minuty před koncem. Důvěru dostala sestava Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal – Motyčka (66. Ožvolda), Matěj – Macej (78. Mrázek), Súkenník, Vasiljev (62. Bzirský) – Mišinský.
„Kluky samozřejmě znám, při přípravě mohu s lecčím pomoci,“ těší se na předzápasový týden útočník Marián Kovařík. Jestli dostane od trenéra Oldřicha Machaly důvěru, uvidíme tuto sobotu 20. října od 15:30 hodin přímo v areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově.

42 vitkovice

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments