Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po dvoutýdenní pauze se tuto sobotu odpoledne uskuteční další druholigové utkání, v němž se v rámci 12. kola F:NL potkají dva tradiční soupeři - 1.SK Prostějov a MFK Vítkovice. Zápas by to měl být kvalitní a vyrovnaný, vždyť se potkávají sousedé v tabulce, disponující stejným počtem bodů!

A přitom si mohly oba kluby v tomto ročníku soutěže vzájemně vyměnit. Vítkovice už byly na sestupu do MSFL, když je administrativně zachránila pražská Olympia, která se dobrovolně ze soutěže odhlásila.
Tým trénuje dobře známý trenér Jiří Balcárek, kterého prostějovští fotbalisté potkávali v MSFL na lavičce Zábřehu nebo Uničova a dříve trénoval také Lipovou. S Uničovem také vyhrál předminulou sezónu MSFL a to byla pro něj vstupenka do vyšších pater. Na severu Moravy se spoléhá nejvíce na posily ze sousedního Baníku, v kádru má také záložníky Súkenníka z Hradce Králové nebo Končala ze Sokolova. V kádru je také obránce Hýbl, který před dvěma lety oblékal dres Prostějova, nebo útočník Mišinský, na nějž nemají Hanáci dobré vzpomínky.
Vítkovice mají vcelku jednoduchou bilanci: doma vyhrávají a venku, až na dvě výjimky, prohrávají. Remízy v Hradci Králové a Jihlavě jsou zato velice cenné. Nikdo by se ale nezlobil, kdyby Severomoravné uplatnily v Prostějově svoji tradiční šablonu.
V posledním utkání, kterým bylo odložené utkání 10. kola v Ústí nad Labem, prohráli svěřenci trenéra Balcárka 1:2, když čestný úspěch zaznamenali až tři minuty před koncem. Důvěru dostala sestava Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal – Motyčka (66. Ožvolda), Matěj – Macej (78. Mrázek), Súkenník, Vasiljev (62. Bzirský) – Mišinský.
„Kluky samozřejmě znám, při přípravě mohu s lecčím pomoci,“ těší se na předzápasový týden útočník Marián Kovařík. Jestli dostane od trenéra Oldřicha Machaly důvěru, uvidíme tuto sobotu 20. října od 15:30 hodin přímo v areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově.

42 vitkovice

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments