Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona

Po nemastných a neslaných výkonech nastoupili fotbalisté Kralic do sobotního utkání již bez odvolaného trenéra Kobylíka. I přesto se tým dokázal semknout a hned v dalším zápase 12. kola krajského přeboru vyhrát nad soupeřem ze Zábřehu. Vypadá to tak, že cílená změna týmu alespoň v prvním zápase pomohla.

První poločas byl vyrovnaná partie z obou stran. Ani jeden tým nechtěl inkasovat jako první, o což se staraly dobře uzavřené obrany obou soupeřů. Skóre se tak měnilo až tři minuty před koncem prvního poločasu, když domácí poslal do vedení kralický kanonýr Cibulka – 1:0. Hosté tak dostali velmi nepříjemný gól do šatny.
Ještě lépe na tom byli domácí po dvou minutách druhé půle a byl u toho opět Cibulka, který zvyšoval na 2:0 a o dvě minuty později přidal uklidňující branku Petržela – 3:0. Kralice poté měly zápas ve své režii, dobře kombinovaly a nepouštěly soupeře moc dopředu. Naopak čtvrtý gól přidal druhý nejčastější střelec domácích Nečas – 4:0. I tak se ale hosté dočkali pokusu o zdramatizování zápasu, na 4:1 snížil Janák, ale jak se nakonec ukázalo, byla to pouze kosmetická úprava výsledného skóre.
Namísto kouče Kobylíka převzal tým kapitán týmu Lukáš Krobot společně s Tomášem Vincourkem, jímž se tak premiéra na domácí půdě povedla. K hodnocení zápasu však nebyli Večerníkem k zastižení.
Tuto sobotu 27. října hostí kraličtí fotbalisté na svém trávníku Litovel.

CLEAN4YOU KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ – 12. KOLO
FC Kralice na Hané - SULKO – Zábřeh na Moravě 4:1 (1:0)
Branky: 43. a 47. Cibulka, 49. Petržela, 71. Nečas – 75. Janák. Rozhodčí: Dorušák – Kylar, Motal. Žluté karty: 25. Hymr. Diváci: 108.
Sestava Kralic: Flajzar – Blahoušek, Hlačík, Prokop, Němčík – Skalník, Gábor (86. Zapletal), Troneček (80. Zatloukal), Petržela (61. Přikryl) – Nečas, Cibulka (88. Neoral). Trenér: Lukáš Krobot.

Další výsledky 12. kola: Želatovice – Šternberk 1:0 (0:0), Čtvrtníček Tomáš, Všechovice – Velké Losiny 1:0 (0:0), Hulman Tomáš, Litovel – Jeseník 0:3 (0:0), 2x Woitek Lukáš, Kysela Pavel, Mohelnice – Dolany 4:3 (3:3), 2x Kuba Roman, Kubíček Tomáš, Hlaváč Petr – Grézl Jaroslav, Kuchyňka Zbyněk, Pírek Pavel, HFK Olomouc „B“ - Opatovice 1:3 (0:3), Fialka Tomáš – Rolinc Martin, Hendrych Daniel, Strnadel Petr, Černovír – Lutín 3:5 (2:3), 2x Dočkal David, Zachar Jakub – Los Tomáš, Skopalík Michal, Vymazal Jiří, Schön Martin, Gallik Ondřej, Medlov – Hněvotín 3:0 (2:0), 3x Ryba Daniel

P2_superfinale_korfbal

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Ceník inzerce

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.