Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pro hráče samé i pro realizační tým budou dvě poslední kola ohromně důležitá. Klubové vedení chce získat ještě čtyři body a to znamená v obou utkáních bodovat. Konkrétně z Chrudimi přivézt aspoň remízu. „Kolega“ nováček letošního ročníku, který zvítězil v ČFL, neměl tak vynikající start do sezóny, dosáhl ale několika zajímavých výsledků.

Chrudimský Městský fotbalový klub vznikl až v roce 2011 sloučením dvou stávajících chrudimských klubů AFK a SK. A právě tento klub působil v letech 1995 až 1999 ve druhé lize. Chrudimští tedy také mají na co navazovat. A právě z této doby pocházejí zatím poslední kontakty mezi prostějovským a chrudimským fotbalem.
Chrudim musela na své premiérové vítězství po obnovené účasti ve druhé lize čekat až do čtvrtého kola, kdy doma jasně přehrála Znojmo 4:1. Pak přišla krutá porážka 0:4 v derby s Pardubicemi, další vítězství 1:0 přišlo až v Táboře. Asi nejcennější bylo domácí vítězství stejným poměrem nad Hradcem Králové, potěšila i remíza 2:2 s Českými Budějovicemi.
Chrudim má doma spolu se Znojmem nejhorší bilanci, což může být pro Prostějov, který figuruje v tabulce venkovních zápasů v polovině, slušná výzva. Svěřenci trenéra Pavla Jirouska, který tým do F:NL dovedl, v neděli prohráli ve Vlašimi 1:2. Vlašim rozhodla v první čtvrthodině druhé půle, hosté stačili jen korigovat. V chrudimském dresu nastoupili Zíma – Drahoš, Řezníček, Mastík, Krčál – Vodrážka, Kesner (84. Rybička), Sixta (61. Sulík), Langr (61. Vašulín) – Šípek, Froněk.
V prostějovském dresu by na soupisce neměli chybět po delší době žádní hráči, takže bude záležet pouze na aktuální formě, koho pošle trenér Oldřich Machala na hřiště v základní jedenáctce.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments