Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro profesionální fotbalisty ve druhé nejvyšší soutěži skončila o právě uplynulém víkendu podzimní část sezóny 2018/2019. Aspoň co se týče termínového kalendáře. Většina týmů, a 1.SK Prostějov není výjimkou, bude ještě trénovat do začátku prosince. Poté nastane hráčům krátká dovolená, aby se už v lednu 2019 pustili do přípravy před jarními boji. V těchto dnech se tak o to víc dostává do popředí hemžení na trhu s hráči.

O tom, že po podzimu skončí prostějovský klub v druhé lize na dvanáctém místě, bylo jasno už po předehrávce s Třincem, eskáčko však na osmnácti bodech osiřelo, protože nahoru šla Vlašim i Sokolov. A odstup od sestupových míst najednou znamená pouze několik bodů, tedy nejvíce dva zápasy.
Druhá polovina soutěže ukázala, že další posílení kádru bude potřeba. Netýká se to postu brankáře, protože Miloslav Bréda patřil k jednoznačně nejlepším hráčům. Vyvstává tady naopak otázka, nepřijde-li nějaká zajímavá nabídka. Jak však avizoval předseda klubu František Jura, musela by to být pro klub opravdu hodně lukrativní záležitost, protože prioritou bude současnou jedničku udržet. Další otázkou pak je brankářská dvojka, protože pro Filipa Jíchu je v jeho věku sezení na lavičce nepříjemnou komplikací slibně se rozvíjející kariéry. Gólman v tomto období potřebuje chytat a sbírat zkušenosti.
Pro obranu bude zásadním otazníkem další působení stopera Aleše Schustera. Nenápadná, ale o to platnější hvězda eskáčka už o odchodu v létě pomýšlela, je ale zřejmé, že klub udělá vše pro to, aby exprvoligový plejer Zbrojovky ještě na jaře zůstal. Alternativou samozřejmě může být dvojice Sus-Janíček, jenže prvně jmenovaný se dobře zabydlel na postu defenzivního záložníka.
Se zálohou čeká trenérskou dvojici spousta starostí. Pro ofenzivu je dobře šlapající střed pole nutností, což se právě v posledních kolech až tak nedělo. Nesporně talentovaný Žikol měl své světlé chvilky, ale v rozhodujících okamžicích nevolil dobrá řešení, málo se odhodlával střílet, někdy byly jeho reakce málo pochopitelné nejen na hřišti. Zkušenost měla do zálohy přijít s Janem Polákem, více reakcí lidí kolem prostějovského fotbalu ale připouští nad jeho výkony zklamání. Je sice pravda, že se rozehrával po delší absenci, ale ve srovnání třeba se Zelenkou, byť typově srovnáváme nesrovnatelné, tomu přece jen cosi chybí. Navíc ani zdraví nebude Polákovou silnou stránkou.
Během první poloviny sezóny se dost spekulovalo o odchodu Jana Koudelky, který si svými výkony říkal o lepší angažmá, jenže špičková forma hráči netrvá věčně. Koudelka spolu s celým týmem výkonnostně slevil, a pokud mu navíc okolnosti umožní propojit aktivity ve velkém a malém fotbale, budou jej prostějovští diváci sledovat i nadále.
Zcela určitě bude třeba do týmu přivést zkušeného útočníka. Vždyť kapitán týmu Karel Kroupa se v létě jednoznačně připravoval na roli druhého forvarda, nakonec díky výborné fyzické kondici a relativně držícího zdraví „utáhl“ celý podzim sám. Angažmá Kovaříka evidentně nesplnilo očekávání trenérů. Pravda, mnoho příležitostí nedostal, jenže i malé okamžiky musí hráč efektivně využít. Útočník bez vstřeleného gólu není zvlášť pro současnou situaci Prostějova, který potřebuje střílet branky a vyhrávat, příliš perspektivní.
Něco jiného jsou samozřejmě úvahy, něco jiného trh s hráči. Podle náznaků bude eskáčko opět lovit ve slovenských, srbských nebo ukrajinských vodách. Zkušeného borce ale nejspíš ani tam jen tak nenajde...
Ještě předtím ale všichni pořádně zchladí hlavy. Jak Večerník informoval, již dnes, tj. v pondělí 26. listopadu, vyjedou na led prostějovského zimního stadionu sami. „Je to tradiční akce na závěr sezóny. Užijeme si určitě kopu srandy,“ pousmál se Oldřich Machala, kouč 1.SK Prostějov.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments