Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro profesionální fotbalisty ve druhé nejvyšší soutěži skončila o právě uplynulém víkendu podzimní část sezóny 2018/2019. Aspoň co se týče termínového kalendáře. Většina týmů, a 1.SK Prostějov není výjimkou, bude ještě trénovat do začátku prosince. Poté nastane hráčům krátká dovolená, aby se už v lednu 2019 pustili do přípravy před jarními boji. V těchto dnech se tak o to víc dostává do popředí hemžení na trhu s hráči.

O tom, že po podzimu skončí prostějovský klub v druhé lize na dvanáctém místě, bylo jasno už po předehrávce s Třincem, eskáčko však na osmnácti bodech osiřelo, protože nahoru šla Vlašim i Sokolov. A odstup od sestupových míst najednou znamená pouze několik bodů, tedy nejvíce dva zápasy.
Druhá polovina soutěže ukázala, že další posílení kádru bude potřeba. Netýká se to postu brankáře, protože Miloslav Bréda patřil k jednoznačně nejlepším hráčům. Vyvstává tady naopak otázka, nepřijde-li nějaká zajímavá nabídka. Jak však avizoval předseda klubu František Jura, musela by to být pro klub opravdu hodně lukrativní záležitost, protože prioritou bude současnou jedničku udržet. Další otázkou pak je brankářská dvojka, protože pro Filipa Jíchu je v jeho věku sezení na lavičce nepříjemnou komplikací slibně se rozvíjející kariéry. Gólman v tomto období potřebuje chytat a sbírat zkušenosti.
Pro obranu bude zásadním otazníkem další působení stopera Aleše Schustera. Nenápadná, ale o to platnější hvězda eskáčka už o odchodu v létě pomýšlela, je ale zřejmé, že klub udělá vše pro to, aby exprvoligový plejer Zbrojovky ještě na jaře zůstal. Alternativou samozřejmě může být dvojice Sus-Janíček, jenže prvně jmenovaný se dobře zabydlel na postu defenzivního záložníka.
Se zálohou čeká trenérskou dvojici spousta starostí. Pro ofenzivu je dobře šlapající střed pole nutností, což se právě v posledních kolech až tak nedělo. Nesporně talentovaný Žikol měl své světlé chvilky, ale v rozhodujících okamžicích nevolil dobrá řešení, málo se odhodlával střílet, někdy byly jeho reakce málo pochopitelné nejen na hřišti. Zkušenost měla do zálohy přijít s Janem Polákem, více reakcí lidí kolem prostějovského fotbalu ale připouští nad jeho výkony zklamání. Je sice pravda, že se rozehrával po delší absenci, ale ve srovnání třeba se Zelenkou, byť typově srovnáváme nesrovnatelné, tomu přece jen cosi chybí. Navíc ani zdraví nebude Polákovou silnou stránkou.
Během první poloviny sezóny se dost spekulovalo o odchodu Jana Koudelky, který si svými výkony říkal o lepší angažmá, jenže špičková forma hráči netrvá věčně. Koudelka spolu s celým týmem výkonnostně slevil, a pokud mu navíc okolnosti umožní propojit aktivity ve velkém a malém fotbale, budou jej prostějovští diváci sledovat i nadále.
Zcela určitě bude třeba do týmu přivést zkušeného útočníka. Vždyť kapitán týmu Karel Kroupa se v létě jednoznačně připravoval na roli druhého forvarda, nakonec díky výborné fyzické kondici a relativně držícího zdraví „utáhl“ celý podzim sám. Angažmá Kovaříka evidentně nesplnilo očekávání trenérů. Pravda, mnoho příležitostí nedostal, jenže i malé okamžiky musí hráč efektivně využít. Útočník bez vstřeleného gólu není zvlášť pro současnou situaci Prostějova, který potřebuje střílet branky a vyhrávat, příliš perspektivní.
Něco jiného jsou samozřejmě úvahy, něco jiného trh s hráči. Podle náznaků bude eskáčko opět lovit ve slovenských, srbských nebo ukrajinských vodách. Zkušeného borce ale nejspíš ani tam jen tak nenajde...
Ještě předtím ale všichni pořádně zchladí hlavy. Jak Večerník informoval, již dnes, tj. v pondělí 26. listopadu, vyjedou na led prostějovského zimního stadionu sami. „Je to tradiční akce na závěr sezóny. Užijeme si určitě kopu srandy,“ pousmál se Oldřich Machala, kouč 1.SK Prostějov.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments