Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pro profesionální fotbalisty ve druhé nejvyšší soutěži skončila o právě uplynulém víkendu podzimní část sezóny 2018/2019. Aspoň co se týče termínového kalendáře. Většina týmů, a 1.SK Prostějov není výjimkou, bude ještě trénovat do začátku prosince. Poté nastane hráčům krátká dovolená, aby se už v lednu 2019 pustili do přípravy před jarními boji. V těchto dnech se tak o to víc dostává do popředí hemžení na trhu s hráči.

O tom, že po podzimu skončí prostějovský klub v druhé lize na dvanáctém místě, bylo jasno už po předehrávce s Třincem, eskáčko však na osmnácti bodech osiřelo, protože nahoru šla Vlašim i Sokolov. A odstup od sestupových míst najednou znamená pouze několik bodů, tedy nejvíce dva zápasy.
Druhá polovina soutěže ukázala, že další posílení kádru bude potřeba. Netýká se to postu brankáře, protože Miloslav Bréda patřil k jednoznačně nejlepším hráčům. Vyvstává tady naopak otázka, nepřijde-li nějaká zajímavá nabídka. Jak však avizoval předseda klubu František Jura, musela by to být pro klub opravdu hodně lukrativní záležitost, protože prioritou bude současnou jedničku udržet. Další otázkou pak je brankářská dvojka, protože pro Filipa Jíchu je v jeho věku sezení na lavičce nepříjemnou komplikací slibně se rozvíjející kariéry. Gólman v tomto období potřebuje chytat a sbírat zkušenosti.
Pro obranu bude zásadním otazníkem další působení stopera Aleše Schustera. Nenápadná, ale o to platnější hvězda eskáčka už o odchodu v létě pomýšlela, je ale zřejmé, že klub udělá vše pro to, aby exprvoligový plejer Zbrojovky ještě na jaře zůstal. Alternativou samozřejmě může být dvojice Sus-Janíček, jenže prvně jmenovaný se dobře zabydlel na postu defenzivního záložníka.
Se zálohou čeká trenérskou dvojici spousta starostí. Pro ofenzivu je dobře šlapající střed pole nutností, což se právě v posledních kolech až tak nedělo. Nesporně talentovaný Žikol měl své světlé chvilky, ale v rozhodujících okamžicích nevolil dobrá řešení, málo se odhodlával střílet, někdy byly jeho reakce málo pochopitelné nejen na hřišti. Zkušenost měla do zálohy přijít s Janem Polákem, více reakcí lidí kolem prostějovského fotbalu ale připouští nad jeho výkony zklamání. Je sice pravda, že se rozehrával po delší absenci, ale ve srovnání třeba se Zelenkou, byť typově srovnáváme nesrovnatelné, tomu přece jen cosi chybí. Navíc ani zdraví nebude Polákovou silnou stránkou.
Během první poloviny sezóny se dost spekulovalo o odchodu Jana Koudelky, který si svými výkony říkal o lepší angažmá, jenže špičková forma hráči netrvá věčně. Koudelka spolu s celým týmem výkonnostně slevil, a pokud mu navíc okolnosti umožní propojit aktivity ve velkém a malém fotbale, budou jej prostějovští diváci sledovat i nadále.
Zcela určitě bude třeba do týmu přivést zkušeného útočníka. Vždyť kapitán týmu Karel Kroupa se v létě jednoznačně připravoval na roli druhého forvarda, nakonec díky výborné fyzické kondici a relativně držícího zdraví „utáhl“ celý podzim sám. Angažmá Kovaříka evidentně nesplnilo očekávání trenérů. Pravda, mnoho příležitostí nedostal, jenže i malé okamžiky musí hráč efektivně využít. Útočník bez vstřeleného gólu není zvlášť pro současnou situaci Prostějova, který potřebuje střílet branky a vyhrávat, příliš perspektivní.
Něco jiného jsou samozřejmě úvahy, něco jiného trh s hráči. Podle náznaků bude eskáčko opět lovit ve slovenských, srbských nebo ukrajinských vodách. Zkušeného borce ale nejspíš ani tam jen tak nenajde...
Ještě předtím ale všichni pořádně zchladí hlavy. Jak Večerník informoval, již dnes, tj. v pondělí 26. listopadu, vyjedou na led prostějovského zimního stadionu sami. „Je to tradiční akce na závěr sezóny. Užijeme si určitě kopu srandy,“ pousmál se Oldřich Machala, kouč 1.SK Prostějov.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments