Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro profesionální fotbalisty ve druhé nejvyšší soutěži skončila o právě uplynulém víkendu podzimní část sezóny 2018/2019. Aspoň co se týče termínového kalendáře. Většina týmů, a 1.SK Prostějov není výjimkou, bude ještě trénovat do začátku prosince. Poté nastane hráčům krátká dovolená, aby se už v lednu 2019 pustili do přípravy před jarními boji. V těchto dnech se tak o to víc dostává do popředí hemžení na trhu s hráči.

O tom, že po podzimu skončí prostějovský klub v druhé lize na dvanáctém místě, bylo jasno už po předehrávce s Třincem, eskáčko však na osmnácti bodech osiřelo, protože nahoru šla Vlašim i Sokolov. A odstup od sestupových míst najednou znamená pouze několik bodů, tedy nejvíce dva zápasy.
Druhá polovina soutěže ukázala, že další posílení kádru bude potřeba. Netýká se to postu brankáře, protože Miloslav Bréda patřil k jednoznačně nejlepším hráčům. Vyvstává tady naopak otázka, nepřijde-li nějaká zajímavá nabídka. Jak však avizoval předseda klubu František Jura, musela by to být pro klub opravdu hodně lukrativní záležitost, protože prioritou bude současnou jedničku udržet. Další otázkou pak je brankářská dvojka, protože pro Filipa Jíchu je v jeho věku sezení na lavičce nepříjemnou komplikací slibně se rozvíjející kariéry. Gólman v tomto období potřebuje chytat a sbírat zkušenosti.
Pro obranu bude zásadním otazníkem další působení stopera Aleše Schustera. Nenápadná, ale o to platnější hvězda eskáčka už o odchodu v létě pomýšlela, je ale zřejmé, že klub udělá vše pro to, aby exprvoligový plejer Zbrojovky ještě na jaře zůstal. Alternativou samozřejmě může být dvojice Sus-Janíček, jenže prvně jmenovaný se dobře zabydlel na postu defenzivního záložníka.
Se zálohou čeká trenérskou dvojici spousta starostí. Pro ofenzivu je dobře šlapající střed pole nutností, což se právě v posledních kolech až tak nedělo. Nesporně talentovaný Žikol měl své světlé chvilky, ale v rozhodujících okamžicích nevolil dobrá řešení, málo se odhodlával střílet, někdy byly jeho reakce málo pochopitelné nejen na hřišti. Zkušenost měla do zálohy přijít s Janem Polákem, více reakcí lidí kolem prostějovského fotbalu ale připouští nad jeho výkony zklamání. Je sice pravda, že se rozehrával po delší absenci, ale ve srovnání třeba se Zelenkou, byť typově srovnáváme nesrovnatelné, tomu přece jen cosi chybí. Navíc ani zdraví nebude Polákovou silnou stránkou.
Během první poloviny sezóny se dost spekulovalo o odchodu Jana Koudelky, který si svými výkony říkal o lepší angažmá, jenže špičková forma hráči netrvá věčně. Koudelka spolu s celým týmem výkonnostně slevil, a pokud mu navíc okolnosti umožní propojit aktivity ve velkém a malém fotbale, budou jej prostějovští diváci sledovat i nadále.
Zcela určitě bude třeba do týmu přivést zkušeného útočníka. Vždyť kapitán týmu Karel Kroupa se v létě jednoznačně připravoval na roli druhého forvarda, nakonec díky výborné fyzické kondici a relativně držícího zdraví „utáhl“ celý podzim sám. Angažmá Kovaříka evidentně nesplnilo očekávání trenérů. Pravda, mnoho příležitostí nedostal, jenže i malé okamžiky musí hráč efektivně využít. Útočník bez vstřeleného gólu není zvlášť pro současnou situaci Prostějova, který potřebuje střílet branky a vyhrávat, příliš perspektivní.
Něco jiného jsou samozřejmě úvahy, něco jiného trh s hráči. Podle náznaků bude eskáčko opět lovit ve slovenských, srbských nebo ukrajinských vodách. Zkušeného borce ale nejspíš ani tam jen tak nenajde...
Ještě předtím ale všichni pořádně zchladí hlavy. Jak Večerník informoval, již dnes, tj. v pondělí 26. listopadu, vyjedou na led prostějovského zimního stadionu sami. „Je to tradiční akce na závěr sezóny. Užijeme si určitě kopu srandy,“ pousmál se Oldřich Machala, kouč 1.SK Prostějov.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments