Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První obrysy už má dvouměsíční zimní příprava druholigových fotbalistů 1.SK Prostějov, během níž se budou snažit pozapomenout na bídný závěr podzimní části Fortuna:Národní ligy. Trenér Oldřich Machala bude každopádně hráče očekávat v kabině hned po Novém roce ve čtvrtek 3. ledna 2019, aby se tým stačil aspoň trochu připravit na první zápas v zimní Tipsport lize.

„Loni jsme se této soutěže zúčastnili poprvé a nelitovali jsme. Sehráli jsme tři kvalitní zápasy se soupeři z našich i slovenských soutěží, proto jsme tuto variantu na úvod přípravy opět zvolili,“ poznamenal Oldřich Machala, hlavní kouč prostějovských fotbalistů.
Ve skupině D, hrané tentokrát v Orlové, by se eskáčko mělo potkat hned se dvěma slovenskými kluby Prešovem a Popradem, třetím do party bude prvoligový Baník Ostrava. Oba kluby našich bývalých federálních partnerů hrají druhou nejvyšší soutěž, přičemž Prešov do ní v létě sestoupil z nejvyšší Fortuna ligy.
Tři zápasy Tipsport ligy jsou na programu mezi 5. a 12. lednem 2019, ve středu 16. ledna bude hrát Prostějov přátelské utkání v Opavě. Na pátek 25. ledna je plánován výjezd do Dubnice, což je taktéž účastník druhé slovenské ligy.
Čtyři zápasy jsou plánovány na únor, všechny se soupeři z MSFL. Hned v úterý 5. února je na programu prověrka s Frýdkem-Místkem, v sobotu 9. ledna v Uničově a o týden později v jasně suverénní Líšni. Generálku plánuje realizační tým na 23. února od 10:15 hodin doma proti Uherskému Brodu.
O osm dnů později v neděli 3. března vstoupí eskáčko do jarní sezóny měřením sil se zatím poslední Viktorií Žižkov.

Tipsport liga po dvaadvacáté atraktivnější!

Dvaadvacátý ročník zimní Tipsport ligy v lednu 2019 překvapí atraktivním závěrem. Poprvé budou moci vybrané týmy zakončit tuto soutěž turnajem na středomořském ostrově Malta.
Tři týmy z účastnického kvarteta už mají účast na Maltě zajištěnou, jde o Mladou Boleslav, Slovan Bratislava a posledního vítěze této soutěže Zbrojovku Brno. Čtvrtým pak bude nejlepší tým základní části soutěže, případně další náhradníci podle pořadí. Někteří účastníci soutěže už totiž avizovali, že o případný zájezd na Maltu mít zájem nebudou kvůli dopředu naplánovaným vlastním soustředěním.
Boje v základních skupinách proběhnou mezi 5. a 16. lednem, A skupinu tvoří Hradec Králové, Příbram, Vlašim a Ústí nad Labem, „béčko“ Jablonec, Pardubice, Chrudim a Varnsdorf, „céčko“ Zbrojovka, Táborsko, Znojmo a Nitra a konečně skupinu D v Orlové obsadí již zmiňované kvarteto Prostějov, Baník, Poprad a Prešov.
Kromě tabulek základních skupin se vytvoří jedna celková tabulka, jejíž vítěz si právě vybojuje právo startu na Maltě. Tam se ve dnech 19. až 21. ledna utká nejen s turnajovou trojicí, ale i nejlepšími týmy maltské ligy.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments