Dobré poledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První obrysy už má dvouměsíční zimní příprava druholigových fotbalistů 1.SK Prostějov, během níž se budou snažit pozapomenout na bídný závěr podzimní části Fortuna:Národní ligy. Trenér Oldřich Machala bude každopádně hráče očekávat v kabině hned po Novém roce ve čtvrtek 3. ledna 2019, aby se tým stačil aspoň trochu připravit na první zápas v zimní Tipsport lize.

„Loni jsme se této soutěže zúčastnili poprvé a nelitovali jsme. Sehráli jsme tři kvalitní zápasy se soupeři z našich i slovenských soutěží, proto jsme tuto variantu na úvod přípravy opět zvolili,“ poznamenal Oldřich Machala, hlavní kouč prostějovských fotbalistů.
Ve skupině D, hrané tentokrát v Orlové, by se eskáčko mělo potkat hned se dvěma slovenskými kluby Prešovem a Popradem, třetím do party bude prvoligový Baník Ostrava. Oba kluby našich bývalých federálních partnerů hrají druhou nejvyšší soutěž, přičemž Prešov do ní v létě sestoupil z nejvyšší Fortuna ligy.
Tři zápasy Tipsport ligy jsou na programu mezi 5. a 12. lednem 2019, ve středu 16. ledna bude hrát Prostějov přátelské utkání v Opavě. Na pátek 25. ledna je plánován výjezd do Dubnice, což je taktéž účastník druhé slovenské ligy.
Čtyři zápasy jsou plánovány na únor, všechny se soupeři z MSFL. Hned v úterý 5. února je na programu prověrka s Frýdkem-Místkem, v sobotu 9. ledna v Uničově a o týden později v jasně suverénní Líšni. Generálku plánuje realizační tým na 23. února od 10:15 hodin doma proti Uherskému Brodu.
O osm dnů později v neděli 3. března vstoupí eskáčko do jarní sezóny měřením sil se zatím poslední Viktorií Žižkov.

Tipsport liga po dvaadvacáté atraktivnější!

Dvaadvacátý ročník zimní Tipsport ligy v lednu 2019 překvapí atraktivním závěrem. Poprvé budou moci vybrané týmy zakončit tuto soutěž turnajem na středomořském ostrově Malta.
Tři týmy z účastnického kvarteta už mají účast na Maltě zajištěnou, jde o Mladou Boleslav, Slovan Bratislava a posledního vítěze této soutěže Zbrojovku Brno. Čtvrtým pak bude nejlepší tým základní části soutěže, případně další náhradníci podle pořadí. Někteří účastníci soutěže už totiž avizovali, že o případný zájezd na Maltu mít zájem nebudou kvůli dopředu naplánovaným vlastním soustředěním.
Boje v základních skupinách proběhnou mezi 5. a 16. lednem, A skupinu tvoří Hradec Králové, Příbram, Vlašim a Ústí nad Labem, „béčko“ Jablonec, Pardubice, Chrudim a Varnsdorf, „céčko“ Zbrojovka, Táborsko, Znojmo a Nitra a konečně skupinu D v Orlové obsadí již zmiňované kvarteto Prostějov, Baník, Poprad a Prešov.
Kromě tabulek základních skupin se vytvoří jedna celková tabulka, jejíž vítěz si právě vybojuje právo startu na Maltě. Tam se ve dnech 19. až 21. ledna utká nejen s turnajovou trojicí, ale i nejlepšími týmy maltské ligy.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments