Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

První obrysy už má dvouměsíční zimní příprava druholigových fotbalistů 1.SK Prostějov, během níž se budou snažit pozapomenout na bídný závěr podzimní části Fortuna:Národní ligy. Trenér Oldřich Machala bude každopádně hráče očekávat v kabině hned po Novém roce ve čtvrtek 3. ledna 2019, aby se tým stačil aspoň trochu připravit na první zápas v zimní Tipsport lize.

„Loni jsme se této soutěže zúčastnili poprvé a nelitovali jsme. Sehráli jsme tři kvalitní zápasy se soupeři z našich i slovenských soutěží, proto jsme tuto variantu na úvod přípravy opět zvolili,“ poznamenal Oldřich Machala, hlavní kouč prostějovských fotbalistů.
Ve skupině D, hrané tentokrát v Orlové, by se eskáčko mělo potkat hned se dvěma slovenskými kluby Prešovem a Popradem, třetím do party bude prvoligový Baník Ostrava. Oba kluby našich bývalých federálních partnerů hrají druhou nejvyšší soutěž, přičemž Prešov do ní v létě sestoupil z nejvyšší Fortuna ligy.
Tři zápasy Tipsport ligy jsou na programu mezi 5. a 12. lednem 2019, ve středu 16. ledna bude hrát Prostějov přátelské utkání v Opavě. Na pátek 25. ledna je plánován výjezd do Dubnice, což je taktéž účastník druhé slovenské ligy.
Čtyři zápasy jsou plánovány na únor, všechny se soupeři z MSFL. Hned v úterý 5. února je na programu prověrka s Frýdkem-Místkem, v sobotu 9. ledna v Uničově a o týden později v jasně suverénní Líšni. Generálku plánuje realizační tým na 23. února od 10:15 hodin doma proti Uherskému Brodu.
O osm dnů později v neděli 3. března vstoupí eskáčko do jarní sezóny měřením sil se zatím poslední Viktorií Žižkov.

Tipsport liga po dvaadvacáté atraktivnější!

Dvaadvacátý ročník zimní Tipsport ligy v lednu 2019 překvapí atraktivním závěrem. Poprvé budou moci vybrané týmy zakončit tuto soutěž turnajem na středomořském ostrově Malta.
Tři týmy z účastnického kvarteta už mají účast na Maltě zajištěnou, jde o Mladou Boleslav, Slovan Bratislava a posledního vítěze této soutěže Zbrojovku Brno. Čtvrtým pak bude nejlepší tým základní části soutěže, případně další náhradníci podle pořadí. Někteří účastníci soutěže už totiž avizovali, že o případný zájezd na Maltu mít zájem nebudou kvůli dopředu naplánovaným vlastním soustředěním.
Boje v základních skupinách proběhnou mezi 5. a 16. lednem, A skupinu tvoří Hradec Králové, Příbram, Vlašim a Ústí nad Labem, „béčko“ Jablonec, Pardubice, Chrudim a Varnsdorf, „céčko“ Zbrojovka, Táborsko, Znojmo a Nitra a konečně skupinu D v Orlové obsadí již zmiňované kvarteto Prostějov, Baník, Poprad a Prešov.
Kromě tabulek základních skupin se vytvoří jedna celková tabulka, jejíž vítěz si právě vybojuje právo startu na Maltě. Tam se ve dnech 19. až 21. ledna utká nejen s turnajovou trojicí, ale i nejlepšími týmy maltské ligy.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments