Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První obrysy už má dvouměsíční zimní příprava druholigových fotbalistů 1.SK Prostějov, během níž se budou snažit pozapomenout na bídný závěr podzimní části Fortuna:Národní ligy. Trenér Oldřich Machala bude každopádně hráče očekávat v kabině hned po Novém roce ve čtvrtek 3. ledna 2019, aby se tým stačil aspoň trochu připravit na první zápas v zimní Tipsport lize.

„Loni jsme se této soutěže zúčastnili poprvé a nelitovali jsme. Sehráli jsme tři kvalitní zápasy se soupeři z našich i slovenských soutěží, proto jsme tuto variantu na úvod přípravy opět zvolili,“ poznamenal Oldřich Machala, hlavní kouč prostějovských fotbalistů.
Ve skupině D, hrané tentokrát v Orlové, by se eskáčko mělo potkat hned se dvěma slovenskými kluby Prešovem a Popradem, třetím do party bude prvoligový Baník Ostrava. Oba kluby našich bývalých federálních partnerů hrají druhou nejvyšší soutěž, přičemž Prešov do ní v létě sestoupil z nejvyšší Fortuna ligy.
Tři zápasy Tipsport ligy jsou na programu mezi 5. a 12. lednem 2019, ve středu 16. ledna bude hrát Prostějov přátelské utkání v Opavě. Na pátek 25. ledna je plánován výjezd do Dubnice, což je taktéž účastník druhé slovenské ligy.
Čtyři zápasy jsou plánovány na únor, všechny se soupeři z MSFL. Hned v úterý 5. února je na programu prověrka s Frýdkem-Místkem, v sobotu 9. ledna v Uničově a o týden později v jasně suverénní Líšni. Generálku plánuje realizační tým na 23. února od 10:15 hodin doma proti Uherskému Brodu.
O osm dnů později v neděli 3. března vstoupí eskáčko do jarní sezóny měřením sil se zatím poslední Viktorií Žižkov.

Tipsport liga po dvaadvacáté atraktivnější!

Dvaadvacátý ročník zimní Tipsport ligy v lednu 2019 překvapí atraktivním závěrem. Poprvé budou moci vybrané týmy zakončit tuto soutěž turnajem na středomořském ostrově Malta.
Tři týmy z účastnického kvarteta už mají účast na Maltě zajištěnou, jde o Mladou Boleslav, Slovan Bratislava a posledního vítěze této soutěže Zbrojovku Brno. Čtvrtým pak bude nejlepší tým základní části soutěže, případně další náhradníci podle pořadí. Někteří účastníci soutěže už totiž avizovali, že o případný zájezd na Maltu mít zájem nebudou kvůli dopředu naplánovaným vlastním soustředěním.
Boje v základních skupinách proběhnou mezi 5. a 16. lednem, A skupinu tvoří Hradec Králové, Příbram, Vlašim a Ústí nad Labem, „béčko“ Jablonec, Pardubice, Chrudim a Varnsdorf, „céčko“ Zbrojovka, Táborsko, Znojmo a Nitra a konečně skupinu D v Orlové obsadí již zmiňované kvarteto Prostějov, Baník, Poprad a Prešov.
Kromě tabulek základních skupin se vytvoří jedna celková tabulka, jejíž vítěz si právě vybojuje právo startu na Maltě. Tam se ve dnech 19. až 21. ledna utká nejen s turnajovou trojicí, ale i nejlepšími týmy maltské ligy.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments