Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ano,to by ovšem musela platit taková „drobnost“, i po závěrečných bojích v zimní Tipsport lize by eskáčko muselo figurovat na první příčce společné tabulky všech skupin jako o víkendu po prvních dvou zápasech. Kromě výhry nad Baníkem a samozřejmě i Popradem by navíc musel mít Prostějov i nejlepší skóre, na němž proti Prešovu příliš nezapracoval.

Po pouhých dvou trénincích se svěřenci trenéra Oldřicha Machaly vypravili v sobotní sněhové chumelenici na sever Moravy, kde se v Orlové hraje skupina D zimní Tipsport ligy. Odklidit sníh byl pro pořadatele pořádný oříšek, což zapříčinilo půlhodinový odklad výkopu. Na preciznost zvyklý trenér Machala jen kroutil hlavou.
S sebou na úvodní utkání nebral dosavadní brankářské duo Bréda, Jícha. Prvního proto, že jako jedničku jej netřeba testovat, druhého proto, že právě za něj se při očekáváném odchodu na hostování vybírá náhrada mezi Filipem Muchou a Dominkem Neoralem. Každý odchytal jeden poločas. Chyběli také zkušení Kroupa, Polák a Langer, na hřišti se naopak objevil navrátilec z hostování Michal Zapletal, který absolvuje s týmem zimní přípravu, a Rostislav Baďura ze Sigmy Olomouc, který je v Prostějově rovněž na testování.
Oba patřili k nejlepším hráčům na hřišti, v dobrém světle se předvedl především Baďura, který se pohyboval na pravém kraji zálohy a prokázal své rychlostní předpoklady jak směrem dopředu, tak při zodpovědném vypomáhání obraně. Toho bylo třeba hlavně v úvodních pasážích utkání, kdy měl slovenský celek převahu vyjádřenou i gólově, protože se prostě lépe a rychleji adaptoval na mizerný terén se zbytky sněhu.
Druhý poločas naopak opět ukázal současné neduhy eskáčka. Přes vcelku zřetelnou převahu vyprodukoval mančaft pouze jedinou branku, a to ještě z penalty za faul na Pančocháře, od nějž se razantní průnik do vápna rozhodně neočekává. Rovněž poměrně nečekaným exekutorem byl Píchal, jenže jmenovaní hráči Koudelka a Žikol už v té době nebyli na hřišti. „Třikrát jsem se podíval na druhou stranu, přesto brankář uhodl stranu. Původně jsem chtěl trefit střed branky, nakonec jsem si to rozmyslel,“ říkal po utkání David Píchal. Prešovský gólman Milan Vinclér vysvětlil svůj recept. „Nedívám se střelci do očí, ale na nohy. Obvykle platí, kterou nohou první vyběhne, na tu stranu půjde střela. Většinou mi to vychází,“ svěřil se Vinclér a měl i tentokrát pravdu. Stranu sice vystihl, ale míč byl tak přesně umístěný k tyči, že jej neměl šanci vytěsnit mimo branku.
Další dobré příležitosti zůstaly bez využití, takže se Hanáci obávali o vítězství do poslední minuty. A v té mohli Šaríšani opravdu vyrovnat, jenže jim v tom pohotovým zákrokem zabránil Neoral. Vítězství mohlo a mělo být mnohem výraznější, jenže se opět prokázalo, že kromě Kroupy není v kádru stále nikdo, kdo by měl potřebný tlak do branky.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments