Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ano,to by ovšem musela platit taková „drobnost“, i po závěrečných bojích v zimní Tipsport lize by eskáčko muselo figurovat na první příčce společné tabulky všech skupin jako o víkendu po prvních dvou zápasech. Kromě výhry nad Baníkem a samozřejmě i Popradem by navíc musel mít Prostějov i nejlepší skóre, na němž proti Prešovu příliš nezapracoval.

Po pouhých dvou trénincích se svěřenci trenéra Oldřicha Machaly vypravili v sobotní sněhové chumelenici na sever Moravy, kde se v Orlové hraje skupina D zimní Tipsport ligy. Odklidit sníh byl pro pořadatele pořádný oříšek, což zapříčinilo půlhodinový odklad výkopu. Na preciznost zvyklý trenér Machala jen kroutil hlavou.
S sebou na úvodní utkání nebral dosavadní brankářské duo Bréda, Jícha. Prvního proto, že jako jedničku jej netřeba testovat, druhého proto, že právě za něj se při očekáváném odchodu na hostování vybírá náhrada mezi Filipem Muchou a Dominkem Neoralem. Každý odchytal jeden poločas. Chyběli také zkušení Kroupa, Polák a Langer, na hřišti se naopak objevil navrátilec z hostování Michal Zapletal, který absolvuje s týmem zimní přípravu, a Rostislav Baďura ze Sigmy Olomouc, který je v Prostějově rovněž na testování.
Oba patřili k nejlepším hráčům na hřišti, v dobrém světle se předvedl především Baďura, který se pohyboval na pravém kraji zálohy a prokázal své rychlostní předpoklady jak směrem dopředu, tak při zodpovědném vypomáhání obraně. Toho bylo třeba hlavně v úvodních pasážích utkání, kdy měl slovenský celek převahu vyjádřenou i gólově, protože se prostě lépe a rychleji adaptoval na mizerný terén se zbytky sněhu.
Druhý poločas naopak opět ukázal současné neduhy eskáčka. Přes vcelku zřetelnou převahu vyprodukoval mančaft pouze jedinou branku, a to ještě z penalty za faul na Pančocháře, od nějž se razantní průnik do vápna rozhodně neočekává. Rovněž poměrně nečekaným exekutorem byl Píchal, jenže jmenovaní hráči Koudelka a Žikol už v té době nebyli na hřišti. „Třikrát jsem se podíval na druhou stranu, přesto brankář uhodl stranu. Původně jsem chtěl trefit střed branky, nakonec jsem si to rozmyslel,“ říkal po utkání David Píchal. Prešovský gólman Milan Vinclér vysvětlil svůj recept. „Nedívám se střelci do očí, ale na nohy. Obvykle platí, kterou nohou první vyběhne, na tu stranu půjde střela. Většinou mi to vychází,“ svěřil se Vinclér a měl i tentokrát pravdu. Stranu sice vystihl, ale míč byl tak přesně umístěný k tyči, že jej neměl šanci vytěsnit mimo branku.
Další dobré příležitosti zůstaly bez využití, takže se Hanáci obávali o vítězství do poslední minuty. A v té mohli Šaríšani opravdu vyrovnat, jenže jim v tom pohotovým zákrokem zabránil Neoral. Vítězství mohlo a mělo být mnohem výraznější, jenže se opět prokázalo, že kromě Kroupy není v kádru stále nikdo, kdo by měl potřebný tlak do branky.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments