Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ano,to by ovšem musela platit taková „drobnost“, i po závěrečných bojích v zimní Tipsport lize by eskáčko muselo figurovat na první příčce společné tabulky všech skupin jako o víkendu po prvních dvou zápasech. Kromě výhry nad Baníkem a samozřejmě i Popradem by navíc musel mít Prostějov i nejlepší skóre, na němž proti Prešovu příliš nezapracoval.

Po pouhých dvou trénincích se svěřenci trenéra Oldřicha Machaly vypravili v sobotní sněhové chumelenici na sever Moravy, kde se v Orlové hraje skupina D zimní Tipsport ligy. Odklidit sníh byl pro pořadatele pořádný oříšek, což zapříčinilo půlhodinový odklad výkopu. Na preciznost zvyklý trenér Machala jen kroutil hlavou.
S sebou na úvodní utkání nebral dosavadní brankářské duo Bréda, Jícha. Prvního proto, že jako jedničku jej netřeba testovat, druhého proto, že právě za něj se při očekáváném odchodu na hostování vybírá náhrada mezi Filipem Muchou a Dominkem Neoralem. Každý odchytal jeden poločas. Chyběli také zkušení Kroupa, Polák a Langer, na hřišti se naopak objevil navrátilec z hostování Michal Zapletal, který absolvuje s týmem zimní přípravu, a Rostislav Baďura ze Sigmy Olomouc, který je v Prostějově rovněž na testování.
Oba patřili k nejlepším hráčům na hřišti, v dobrém světle se předvedl především Baďura, který se pohyboval na pravém kraji zálohy a prokázal své rychlostní předpoklady jak směrem dopředu, tak při zodpovědném vypomáhání obraně. Toho bylo třeba hlavně v úvodních pasážích utkání, kdy měl slovenský celek převahu vyjádřenou i gólově, protože se prostě lépe a rychleji adaptoval na mizerný terén se zbytky sněhu.
Druhý poločas naopak opět ukázal současné neduhy eskáčka. Přes vcelku zřetelnou převahu vyprodukoval mančaft pouze jedinou branku, a to ještě z penalty za faul na Pančocháře, od nějž se razantní průnik do vápna rozhodně neočekává. Rovněž poměrně nečekaným exekutorem byl Píchal, jenže jmenovaní hráči Koudelka a Žikol už v té době nebyli na hřišti. „Třikrát jsem se podíval na druhou stranu, přesto brankář uhodl stranu. Původně jsem chtěl trefit střed branky, nakonec jsem si to rozmyslel,“ říkal po utkání David Píchal. Prešovský gólman Milan Vinclér vysvětlil svůj recept. „Nedívám se střelci do očí, ale na nohy. Obvykle platí, kterou nohou první vyběhne, na tu stranu půjde střela. Většinou mi to vychází,“ svěřil se Vinclér a měl i tentokrát pravdu. Stranu sice vystihl, ale míč byl tak přesně umístěný k tyči, že jej neměl šanci vytěsnit mimo branku.
Další dobré příležitosti zůstaly bez využití, takže se Hanáci obávali o vítězství do poslední minuty. A v té mohli Šaríšani opravdu vyrovnat, jenže jim v tom pohotovým zákrokem zabránil Neoral. Vítězství mohlo a mělo být mnohem výraznější, jenže se opět prokázalo, že kromě Kroupy není v kádru stále nikdo, kdo by měl potřebný tlak do branky.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments