Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ano,to by ovšem musela platit taková „drobnost“, i po závěrečných bojích v zimní Tipsport lize by eskáčko muselo figurovat na první příčce společné tabulky všech skupin jako o víkendu po prvních dvou zápasech. Kromě výhry nad Baníkem a samozřejmě i Popradem by navíc musel mít Prostějov i nejlepší skóre, na němž proti Prešovu příliš nezapracoval.

Po pouhých dvou trénincích se svěřenci trenéra Oldřicha Machaly vypravili v sobotní sněhové chumelenici na sever Moravy, kde se v Orlové hraje skupina D zimní Tipsport ligy. Odklidit sníh byl pro pořadatele pořádný oříšek, což zapříčinilo půlhodinový odklad výkopu. Na preciznost zvyklý trenér Machala jen kroutil hlavou.
S sebou na úvodní utkání nebral dosavadní brankářské duo Bréda, Jícha. Prvního proto, že jako jedničku jej netřeba testovat, druhého proto, že právě za něj se při očekáváném odchodu na hostování vybírá náhrada mezi Filipem Muchou a Dominkem Neoralem. Každý odchytal jeden poločas. Chyběli také zkušení Kroupa, Polák a Langer, na hřišti se naopak objevil navrátilec z hostování Michal Zapletal, který absolvuje s týmem zimní přípravu, a Rostislav Baďura ze Sigmy Olomouc, který je v Prostějově rovněž na testování.
Oba patřili k nejlepším hráčům na hřišti, v dobrém světle se předvedl především Baďura, který se pohyboval na pravém kraji zálohy a prokázal své rychlostní předpoklady jak směrem dopředu, tak při zodpovědném vypomáhání obraně. Toho bylo třeba hlavně v úvodních pasážích utkání, kdy měl slovenský celek převahu vyjádřenou i gólově, protože se prostě lépe a rychleji adaptoval na mizerný terén se zbytky sněhu.
Druhý poločas naopak opět ukázal současné neduhy eskáčka. Přes vcelku zřetelnou převahu vyprodukoval mančaft pouze jedinou branku, a to ještě z penalty za faul na Pančocháře, od nějž se razantní průnik do vápna rozhodně neočekává. Rovněž poměrně nečekaným exekutorem byl Píchal, jenže jmenovaní hráči Koudelka a Žikol už v té době nebyli na hřišti. „Třikrát jsem se podíval na druhou stranu, přesto brankář uhodl stranu. Původně jsem chtěl trefit střed branky, nakonec jsem si to rozmyslel,“ říkal po utkání David Píchal. Prešovský gólman Milan Vinclér vysvětlil svůj recept. „Nedívám se střelci do očí, ale na nohy. Obvykle platí, kterou nohou první vyběhne, na tu stranu půjde střela. Většinou mi to vychází,“ svěřil se Vinclér a měl i tentokrát pravdu. Stranu sice vystihl, ale míč byl tak přesně umístěný k tyči, že jej neměl šanci vytěsnit mimo branku.
Další dobré příležitosti zůstaly bez využití, takže se Hanáci obávali o vítězství do poslední minuty. A v té mohli Šaríšani opravdu vyrovnat, jenže jim v tom pohotovým zákrokem zabránil Neoral. Vítězství mohlo a mělo být mnohem výraznější, jenže se opět prokázalo, že kromě Kroupy není v kádru stále nikdo, kdo by měl potřebný tlak do branky.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments