Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radek Štěpánek pomyslnou korunu pro krále střelců I.A třídy nezíská. Za čtrnáct podzimních kol sice nasázel patnáct gólů a vládne celému pořadí „B“ skupiny, žádný další zásah už ale v tomto ročníku nepřidá. Devětadvacetiletý snajpr se totiž po půlroce stráveném v Lipové rozhodl pro další změnu, jeho novým působištěm se pro jaro stává USV Weitersfeld hrající rakouskou I. Klasse Nordwest-Mitte.

„Byl jsem se tam podívat a plácli jsme si. Klub se nachází jen pár kilometrů pod Znojmem a hraje soutěž na úrovni naší I.A třídy. Bude to má první zahraniční zkušenost a těším se na ni. Rád poznávám nové lidi a získávám nové myšlenky, bude to další zkušenost. A kluci jsou v pohodě,“ netajil někdejší hráč Vícova, Ptení, Smržic, Kostelce na Hané, Klenovic na Hané a naposledy Lipové nadšení po úvodním tréninku v novém působišti.
Naopak u hlavního kandidáta na postupu do krajského přeboru Olomouckého kraje tak příjemná nálada nezavládla. Mužstvo ztratilo autora více než třetiny branek.
„Je to jeho volba. Peníze z Rakouska jsou větší než tady v Česku. Domluvili jsme se ale, že když chce odejít za lepším, tak ať si to zkusí. A třeba se pak vrátí,“ poznamenal hrající kouč Lipové Pavel Růžička.

To ostatně potvrdil i sám útočník, který svůj stávající klub neopouští ve zlém a přeje mu úspěšné jaro a udržení komfortního náskoku. „Lipové přeji jen to nejlepší, aby to kluci zvládli. Uvidíme, jak se mi tam bude dařit, a pokud by pak měli zájem hrát krajský přebor, tak se může stát, že budu bojovat o své místo tam. To se uvidí za půl roku,“ pousmál se.
Minimálně na nejbližších dvanáct soutěžních utkání se ale někdo musí chopit uvolněného žezla. Skórovat se sice podařilo další třináctce lipovských fotbalistů, avšak nikdo z nich se za celý podzim netrefil víc než třikrát. „Dát patnáct gólů ve čtrnácti zápasech je skvělá vizitka. Máme ale dost široký kádr a vypořádáme se s tím. Góly padly zásluhou celého kolektivu a většina z nich byla fakt pěkná. Radek je suprový útočník a byl tam, kde měl být, ale posily jsou v jednání a jeden útočník by měl opravdu přijít,“ neobává se Růžička jarních problémů.
A tak zatímco ještě tři roky zpátky válel Radek Štěpánek ve III. třídě OFS Prostějov, tak nyní se přes krátký pobyt v okresním přeboru a I.B třídě úspěšně prosadil i ve druhé nejvyšší krajské soutěži a odměnou mu bude právě počínající rakouská zkušenost v ani ne dvoutisícovém městečku Dolních Rakous.
„Potácejí se na chvostu tabulky, takže nás bude čekat boj o záchranu. Nedávali zatím moc gólů, tak asi sháněli po Jihomoravském a Olomouckém kraji posily, které by měly zájem. Jeden kluk, co tam hrál, jim dal na mě kontakt a domluvili jsme se,“ popisoval sled událostí.
V každém týmu na této úrovni může působit jen několik zahraničních hráčů, konkrétně Štěpánkovi budou dělat společnost gólman Jan Gábor a další útočník Petr Čermák. A společně se budou snažit rozšířit dosavadní třináctibodový náskok z právě třinácti utkání a posunout se z jedenácté pozice ve čtrnáctičlenné tabulce blíže ke středu. „Musím říct, že je tam pár šikovných kluků. První trénink byl ale spíše o tom, abych já předvedl, co umím. Až postupně se ukáže, na co tým má, snad se nám ale podaří dát přes zimu do pořádku a uhrajeme lepší výsledky. Těším se a současně cítím i zodpovědnost,“ přiznává.
Z Prostějova do Weitersfeldu je to po dálnici zhruba sto padesát kilometrů, cesta zabere necelé dvě hodiny. Do Rakouska plánuje dojíždět kromě zápasů i jednou týdně na trénink, další povinnosti má právě i tady na Hané. Mezi jeho tenisové svěřence totiž mimo jiné patří čtvrtfinalista juniorského Australian Open Jiří Lehečka či čerství šampioni z Melbourne Jonáš Forejtek, Dalibor Svrčina.
„Starám se jim spolu se slovenským kolegou Branislavem Bundzíkem o jejich fyzickou a regenerační stránku, takže sportem se bavím ze všech stran. Máme nyní silné ročníky a očekávám, že za pár let by po holkách mohla přijít i úspěšná generace kluků. Do tří čtyř let by se mohli pohybovat mezi nejlepšími v ATP,“ nepochybuje Radek Štěpánek.
IR

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments