Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radek Štěpánek pomyslnou korunu pro krále střelců I.A třídy nezíská. Za čtrnáct podzimních kol sice nasázel patnáct gólů a vládne celému pořadí „B“ skupiny, žádný další zásah už ale v tomto ročníku nepřidá. Devětadvacetiletý snajpr se totiž po půlroce stráveném v Lipové rozhodl pro další změnu, jeho novým působištěm se pro jaro stává USV Weitersfeld hrající rakouskou I. Klasse Nordwest-Mitte.

„Byl jsem se tam podívat a plácli jsme si. Klub se nachází jen pár kilometrů pod Znojmem a hraje soutěž na úrovni naší I.A třídy. Bude to má první zahraniční zkušenost a těším se na ni. Rád poznávám nové lidi a získávám nové myšlenky, bude to další zkušenost. A kluci jsou v pohodě,“ netajil někdejší hráč Vícova, Ptení, Smržic, Kostelce na Hané, Klenovic na Hané a naposledy Lipové nadšení po úvodním tréninku v novém působišti.
Naopak u hlavního kandidáta na postupu do krajského přeboru Olomouckého kraje tak příjemná nálada nezavládla. Mužstvo ztratilo autora více než třetiny branek.
„Je to jeho volba. Peníze z Rakouska jsou větší než tady v Česku. Domluvili jsme se ale, že když chce odejít za lepším, tak ať si to zkusí. A třeba se pak vrátí,“ poznamenal hrající kouč Lipové Pavel Růžička.

To ostatně potvrdil i sám útočník, který svůj stávající klub neopouští ve zlém a přeje mu úspěšné jaro a udržení komfortního náskoku. „Lipové přeji jen to nejlepší, aby to kluci zvládli. Uvidíme, jak se mi tam bude dařit, a pokud by pak měli zájem hrát krajský přebor, tak se může stát, že budu bojovat o své místo tam. To se uvidí za půl roku,“ pousmál se.
Minimálně na nejbližších dvanáct soutěžních utkání se ale někdo musí chopit uvolněného žezla. Skórovat se sice podařilo další třináctce lipovských fotbalistů, avšak nikdo z nich se za celý podzim netrefil víc než třikrát. „Dát patnáct gólů ve čtrnácti zápasech je skvělá vizitka. Máme ale dost široký kádr a vypořádáme se s tím. Góly padly zásluhou celého kolektivu a většina z nich byla fakt pěkná. Radek je suprový útočník a byl tam, kde měl být, ale posily jsou v jednání a jeden útočník by měl opravdu přijít,“ neobává se Růžička jarních problémů.
A tak zatímco ještě tři roky zpátky válel Radek Štěpánek ve III. třídě OFS Prostějov, tak nyní se přes krátký pobyt v okresním přeboru a I.B třídě úspěšně prosadil i ve druhé nejvyšší krajské soutěži a odměnou mu bude právě počínající rakouská zkušenost v ani ne dvoutisícovém městečku Dolních Rakous.
„Potácejí se na chvostu tabulky, takže nás bude čekat boj o záchranu. Nedávali zatím moc gólů, tak asi sháněli po Jihomoravském a Olomouckém kraji posily, které by měly zájem. Jeden kluk, co tam hrál, jim dal na mě kontakt a domluvili jsme se,“ popisoval sled událostí.
V každém týmu na této úrovni může působit jen několik zahraničních hráčů, konkrétně Štěpánkovi budou dělat společnost gólman Jan Gábor a další útočník Petr Čermák. A společně se budou snažit rozšířit dosavadní třináctibodový náskok z právě třinácti utkání a posunout se z jedenácté pozice ve čtrnáctičlenné tabulce blíže ke středu. „Musím říct, že je tam pár šikovných kluků. První trénink byl ale spíše o tom, abych já předvedl, co umím. Až postupně se ukáže, na co tým má, snad se nám ale podaří dát přes zimu do pořádku a uhrajeme lepší výsledky. Těším se a současně cítím i zodpovědnost,“ přiznává.
Z Prostějova do Weitersfeldu je to po dálnici zhruba sto padesát kilometrů, cesta zabere necelé dvě hodiny. Do Rakouska plánuje dojíždět kromě zápasů i jednou týdně na trénink, další povinnosti má právě i tady na Hané. Mezi jeho tenisové svěřence totiž mimo jiné patří čtvrtfinalista juniorského Australian Open Jiří Lehečka či čerství šampioni z Melbourne Jonáš Forejtek, Dalibor Svrčina.
„Starám se jim spolu se slovenským kolegou Branislavem Bundzíkem o jejich fyzickou a regenerační stránku, takže sportem se bavím ze všech stran. Máme nyní silné ročníky a očekávám, že za pár let by po holkách mohla přijít i úspěšná generace kluků. Do tří čtyř let by se mohli pohybovat mezi nejlepšími v ATP,“ nepochybuje Radek Štěpánek.
IR

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments