Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aby měl jakýkoliv sportovní klub v nějaké týmové soutěži po čtrnácti odehraných kolech na svém kontě o třetinu víc bodů než nejbližší pronásledovatelé, to se moc často nestává. Fotbalistům SK Lipová se ale právě tohle povedlo v podzimní části I.A třídy mužů 2018/19. Úvodní půlkou sezóny propluli bez jediné zápasové porážky (pokud nepočítáme dva prohrané penaltové rozstřely) a z vedoucí příčky shlíží hluboko dolů na veškerou konkurenci.

Přitom by jejich trenéra něco takového před úplným startem prý nenapadlo. „Určitě jsme se chtěli pohybovat někde v popředí tabulky, ale že se nám bude dařit až takhle skvěle, to jsem nečekal já a nejspíš ani nikdo jiný. Všechno se však dokonale sešlo, díky velice dobrým výkonům i výsledkům jsme si vybudovali před ostatními výrazný náskok. A samozřejmě jsme naprosto spokojení,“ pravil s úsměvem kouč SK Pavel Růžička.
Jeho mančaft měl raketový vstup, nabranou rychlost navíc příliš neztrácel. „Proč nám to od začátku tak šlo? Vyzdvihl bych dva důvody. Za prvé se nám povedla menší generační obměna kádru, když odešli zkušení Milan Macourek, Martin Liška a Martin Dostál, které nahradili mladší Adam Přikryl, Jan Horák, Sebastian Palla, David Pekař a Radek Štěpánek. Všichni vnesli do mužstva kvalitu i velkou energii, okamžitě se začlenili do party. A celý kolektiv společně šlapal. Za druhé jsme brzy zahájili letní přípravu, během níž panovala na třech trénincích týdně vysoká docházka. A dobrá nachystanost se projevila v samé soutěži,“ zdůraznil Růžička.
Hlavně na vlastním hřišti byli Lipovští vynikající, postupně zdolali všech sedm protivníků! Konkrétně Čechovice 4:0, Beňov 5:0, Určice 2:0, Slavonín 5:0, Kostelec 3:0, Bělotín 3:2 a Chomoutov 2:1. Což znamená impozantní domácí skóre 24:3 (po pěti střetnutích dokonce 19:0!). „Doma se nám skutečně dařilo, věřili jsme si. A prosazovali se kombinačním nátlakovým fotbalem, kterému většina soupeřů nedokázala čelit. Proto tolik jasných vítězství. Neztratit před svými fanoušky za celý podzim ani bod je fakt super,“ těšilo Růžičku pochvalujícího si perfektní spolupráci s asistentem Matějem Vybíhalem.
Ani venku jejich svěřenci v normální hrací době neprohrávali. Připsali si tam čtyři cenné triumfy (včetně těsného derby v Protivanově) + tři remízy, přičemž závěrečné penalty jednou zvládli a dvakrát nikoliv. Dohromady tak eskáčko posbíralo v celé úvodní polovině I.A třídy 37 bodů ze 42 možných! „Venku to pochopitelně bývá těžší, přesto jsme se i na trávnících soupeřů uměli prosazovat. A nepodlehnout tam ani jednou po devadesáti minutách rozhodně je dílčí úspěch, jen škoda dvou zbytečných porážek v rozstřelech, na něž vůbec nemuselo dojít. Každopádně jsme prošli výborným způsobem celým podzimem. Kluci odvedli skvělou práci a zvládli to na jedničku,“ pochválil kormidelník Lipové své hráče.
Otázkou zůstává, kam budou směřovat další kroky jednoznačného lídra B skupiny soutěže. Co případný postup do krajského přeboru, který se už nyní dost rýsuje? „Naším hlavním cílem je navázat v jarní fázi na dosavadní úspěšnost, dál předvádět kvalitní fotbal a pokud možno neslevovat z dobrých výkonů i výsledků. Zároveň můžeme s vedením klubu řešit, jestli bychom využili postupového práva v případě udržení prvního místa. Zatím nic nevylučujeme, teprve jaro ukáže víc,“ odtušil Pavel Růžička na závěr.

Kompletní servis o I.A třídě najdete v PROSTĚJOVSKÉM Večerníku ze dne 4. února

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments