Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aby měl jakýkoliv sportovní klub v nějaké týmové soutěži po čtrnácti odehraných kolech na svém kontě o třetinu víc bodů než nejbližší pronásledovatelé, to se moc často nestává. Fotbalistům SK Lipová se ale právě tohle povedlo v podzimní části I.A třídy mužů 2018/19. Úvodní půlkou sezóny propluli bez jediné zápasové porážky (pokud nepočítáme dva prohrané penaltové rozstřely) a z vedoucí příčky shlíží hluboko dolů na veškerou konkurenci.

Přitom by jejich trenéra něco takového před úplným startem prý nenapadlo. „Určitě jsme se chtěli pohybovat někde v popředí tabulky, ale že se nám bude dařit až takhle skvěle, to jsem nečekal já a nejspíš ani nikdo jiný. Všechno se však dokonale sešlo, díky velice dobrým výkonům i výsledkům jsme si vybudovali před ostatními výrazný náskok. A samozřejmě jsme naprosto spokojení,“ pravil s úsměvem kouč SK Pavel Růžička.
Jeho mančaft měl raketový vstup, nabranou rychlost navíc příliš neztrácel. „Proč nám to od začátku tak šlo? Vyzdvihl bych dva důvody. Za prvé se nám povedla menší generační obměna kádru, když odešli zkušení Milan Macourek, Martin Liška a Martin Dostál, které nahradili mladší Adam Přikryl, Jan Horák, Sebastian Palla, David Pekař a Radek Štěpánek. Všichni vnesli do mužstva kvalitu i velkou energii, okamžitě se začlenili do party. A celý kolektiv společně šlapal. Za druhé jsme brzy zahájili letní přípravu, během níž panovala na třech trénincích týdně vysoká docházka. A dobrá nachystanost se projevila v samé soutěži,“ zdůraznil Růžička.
Hlavně na vlastním hřišti byli Lipovští vynikající, postupně zdolali všech sedm protivníků! Konkrétně Čechovice 4:0, Beňov 5:0, Určice 2:0, Slavonín 5:0, Kostelec 3:0, Bělotín 3:2 a Chomoutov 2:1. Což znamená impozantní domácí skóre 24:3 (po pěti střetnutích dokonce 19:0!). „Doma se nám skutečně dařilo, věřili jsme si. A prosazovali se kombinačním nátlakovým fotbalem, kterému většina soupeřů nedokázala čelit. Proto tolik jasných vítězství. Neztratit před svými fanoušky za celý podzim ani bod je fakt super,“ těšilo Růžičku pochvalujícího si perfektní spolupráci s asistentem Matějem Vybíhalem.
Ani venku jejich svěřenci v normální hrací době neprohrávali. Připsali si tam čtyři cenné triumfy (včetně těsného derby v Protivanově) + tři remízy, přičemž závěrečné penalty jednou zvládli a dvakrát nikoliv. Dohromady tak eskáčko posbíralo v celé úvodní polovině I.A třídy 37 bodů ze 42 možných! „Venku to pochopitelně bývá těžší, přesto jsme se i na trávnících soupeřů uměli prosazovat. A nepodlehnout tam ani jednou po devadesáti minutách rozhodně je dílčí úspěch, jen škoda dvou zbytečných porážek v rozstřelech, na něž vůbec nemuselo dojít. Každopádně jsme prošli výborným způsobem celým podzimem. Kluci odvedli skvělou práci a zvládli to na jedničku,“ pochválil kormidelník Lipové své hráče.
Otázkou zůstává, kam budou směřovat další kroky jednoznačného lídra B skupiny soutěže. Co případný postup do krajského přeboru, který se už nyní dost rýsuje? „Naším hlavním cílem je navázat v jarní fázi na dosavadní úspěšnost, dál předvádět kvalitní fotbal a pokud možno neslevovat z dobrých výkonů i výsledků. Zároveň můžeme s vedením klubu řešit, jestli bychom využili postupového práva v případě udržení prvního místa. Zatím nic nevylučujeme, teprve jaro ukáže víc,“ odtušil Pavel Růžička na závěr.

Kompletní servis o I.A třídě najdete v PROSTĚJOVSKÉM Večerníku ze dne 4. února

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments