Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aby měl jakýkoliv sportovní klub v nějaké týmové soutěži po čtrnácti odehraných kolech na svém kontě o třetinu víc bodů než nejbližší pronásledovatelé, to se moc často nestává. Fotbalistům SK Lipová se ale právě tohle povedlo v podzimní části I.A třídy mužů 2018/19. Úvodní půlkou sezóny propluli bez jediné zápasové porážky (pokud nepočítáme dva prohrané penaltové rozstřely) a z vedoucí příčky shlíží hluboko dolů na veškerou konkurenci.

Přitom by jejich trenéra něco takového před úplným startem prý nenapadlo. „Určitě jsme se chtěli pohybovat někde v popředí tabulky, ale že se nám bude dařit až takhle skvěle, to jsem nečekal já a nejspíš ani nikdo jiný. Všechno se však dokonale sešlo, díky velice dobrým výkonům i výsledkům jsme si vybudovali před ostatními výrazný náskok. A samozřejmě jsme naprosto spokojení,“ pravil s úsměvem kouč SK Pavel Růžička.
Jeho mančaft měl raketový vstup, nabranou rychlost navíc příliš neztrácel. „Proč nám to od začátku tak šlo? Vyzdvihl bych dva důvody. Za prvé se nám povedla menší generační obměna kádru, když odešli zkušení Milan Macourek, Martin Liška a Martin Dostál, které nahradili mladší Adam Přikryl, Jan Horák, Sebastian Palla, David Pekař a Radek Štěpánek. Všichni vnesli do mužstva kvalitu i velkou energii, okamžitě se začlenili do party. A celý kolektiv společně šlapal. Za druhé jsme brzy zahájili letní přípravu, během níž panovala na třech trénincích týdně vysoká docházka. A dobrá nachystanost se projevila v samé soutěži,“ zdůraznil Růžička.
Hlavně na vlastním hřišti byli Lipovští vynikající, postupně zdolali všech sedm protivníků! Konkrétně Čechovice 4:0, Beňov 5:0, Určice 2:0, Slavonín 5:0, Kostelec 3:0, Bělotín 3:2 a Chomoutov 2:1. Což znamená impozantní domácí skóre 24:3 (po pěti střetnutích dokonce 19:0!). „Doma se nám skutečně dařilo, věřili jsme si. A prosazovali se kombinačním nátlakovým fotbalem, kterému většina soupeřů nedokázala čelit. Proto tolik jasných vítězství. Neztratit před svými fanoušky za celý podzim ani bod je fakt super,“ těšilo Růžičku pochvalujícího si perfektní spolupráci s asistentem Matějem Vybíhalem.
Ani venku jejich svěřenci v normální hrací době neprohrávali. Připsali si tam čtyři cenné triumfy (včetně těsného derby v Protivanově) + tři remízy, přičemž závěrečné penalty jednou zvládli a dvakrát nikoliv. Dohromady tak eskáčko posbíralo v celé úvodní polovině I.A třídy 37 bodů ze 42 možných! „Venku to pochopitelně bývá těžší, přesto jsme se i na trávnících soupeřů uměli prosazovat. A nepodlehnout tam ani jednou po devadesáti minutách rozhodně je dílčí úspěch, jen škoda dvou zbytečných porážek v rozstřelech, na něž vůbec nemuselo dojít. Každopádně jsme prošli výborným způsobem celým podzimem. Kluci odvedli skvělou práci a zvládli to na jedničku,“ pochválil kormidelník Lipové své hráče.
Otázkou zůstává, kam budou směřovat další kroky jednoznačného lídra B skupiny soutěže. Co případný postup do krajského přeboru, který se už nyní dost rýsuje? „Naším hlavním cílem je navázat v jarní fázi na dosavadní úspěšnost, dál předvádět kvalitní fotbal a pokud možno neslevovat z dobrých výkonů i výsledků. Zároveň můžeme s vedením klubu řešit, jestli bychom využili postupového práva v případě udržení prvního místa. Zatím nic nevylučujeme, teprve jaro ukáže víc,“ odtušil Pavel Růžička na závěr.

Kompletní servis o I.A třídě najdete v PROSTĚJOVSKÉM Večerníku ze dne 4. února

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments