Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předsezónní ambice na horní polovinu tabulky se Určicím naplnit nepodařilo. Hned na úvod inkasovaly šestku od Kostelce, pak sice vyzrály na Lipník, ale v dalších třech duelech nebodovaly. Teprve střední část vyšla týmu vedenému Pavlem Zbožínkem výrazně lépe, což dokládají čtyři výhry v řadě nebo celkem čtrnáct bodů ze šesti po sobě jdoucích duelů. Dohromady to „B“ skupině I.A třídy dává mínus tři body v tabulce pravdy a čtvrté místo od konce, ale jen s mizivou ztrátou na celky před sebou. V Simonu Hejdukovi navíc našli nového kanonýra, dvaadvacetiletý mladík je s devíti góly pátým nejlepším střelcem skupiny.

„Pocity jsou smíšené. V úvodu soutěže nás ale potkalo zranění hned několika hráčů a taky jsme počítali, že se nám do úvodu soutěže uzdraví a vrátí do sestavy ti, co byli mimo hru na jaře,“ nehovořilo se příliš radostně hrajícímu kouči. Mimo hru se tak na nějakou dobu ocitl on, další pilíř Josef Adamec či Petr Halouzka, jenž ke zdravotním obtížím přidal i vyloučení, Jarda Frehar se vracel po zranění a na dlouhou dobu vypadl i Jarda Dračka. Opakovala se tak situace jako před rokem, také tehdy se mužstvo podzimní částí protrápilo, nakonec se dvanácti body přezimovalo dvanácté, nyní je na tom o šest bodů a jednu pozici lépe.
„I když jsme udělali spoustu věcí, abychom navázali na úspěšné jaro, tak objektivními příčinami nám to sklouzlo do stejného formátu. Počítali jsme, že budeme mít k dispozici více hráčů, proto jsme zvolili určitý model s dorostem včetně plánování zápasů. Vinou zranění a vyloučení to bohužel padlo, ale všechno zlé je pro něco dobré a kluci zvládali zápasy dorostu i začlenění do našeho mužstva. Z toho mám výborný pocit,“ odhalil pozitiva.
Stejně tak někdejší ligový fotbalista věří, že přijde i obdobně úspěšná druhá polovina ročníku, loni byly na jaře jen tři týmy úspěšnější než Určice.
„Já to vidím pozitivně. Zimní přestávka je daleko delší a můžete s mužstvem více zapracovat, léto je vždy takové hektické. Takže věřím tomu, že to zopakujeme podobným stylem. A vidíme na klucích, jak se na jaro těší. Já taky a nejraději bych byl, aby začalo už nyní,“ usmívá se bývalý hráč Prostějova, Sigmy nebo Žižkova.
Do karet mu hraje i velice vyrovnaná tabulka, oproti ročníku 2017/2018 ztrácí jen sedm bodů na druhou pozici a bod na desátý Kostelec. „Bude to zajímavé jaro pro všechny, co tuto soutěž hrají, očekávám, že zápasy budou mít správný náboj. Některé týmy měly výborný začátek a pak se už modlily, aby podzim skončil, my jsme to měli obráceně. Chytli jsme se v polovině soutěže a odcházeli jsme do přestávky pozitivně naladěni a s dobrými pocity,“ povšiml si.
A radost mu dělají i neustálá derby, kdy se téměř týden co týden potkávají týmy z blízkého okolí. „To je v této soutěži skvělá věc. Většina hráčů, trenérů i funkcionářů se zná a tato soutěž je tím krásná. Stále se koná nějaké miniderby a sotva jeden týden skončí, už následuje další zajímavý zápas. Panuje tu díky složení mužstev zdravá rivalita, ale odehrává se plně ve sportovní rovině, což je hrozně fajn,“ libuje si.
Osobně předpokládá, že jádro týmu zůstane pohromadě, řeší se jen drobné věci. Před dotažením je podle Zbožínka příchod jednoho hráče, naopak odchod Ondry Halouzky je v jednání. Přípravu odstartovalo mužstvo již na počátku ledna, od té doby tréninky postupně nabírají na intenzitě. „K hale už se nám přidalo i hřiště na eskáčku a za měsíc budeme hrát i první přípravný zápas s Kostelcem. Přáteláky bychom chtěli od sedmadvacátého února sehrát celkem čtyři a jsem rád, že přípravu s námi absolvují i hráči dorostu. Budeme pracovat na jejich plynulém přechodu do mužské kategorie,“ sdělil Zbožínek.
V podzimní části vinou zranění stihl na hřišti jen pět set padesát minut, nyní by toho chtěl odehrát více. „Na jaro se těším. Snažím se i sám připravovat a mám z toho radost. Chtěl bych ho s klukama absolvovat v pozici hráče i kouče a doufám, že nám všem bude zdraví sloužit a všichni si jaro užijeme na plné pecky,“ těší se na nadcházející týdny a měsíce.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments