Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podzimní sezónu v Kostelci na Hané nemohou při nejlepší vůli hodnotit příliš příznivě. Jedním z důsledků je fakt, že trenér Jaroslav Klimeš po vzájemné dohodě ukončil své působení v tomto klubu. Sám ovšem nad svými nyní už bývalými svěřenci hůl neláme. „Nemohu mluvit za druhé, ale pokud vyjde vstup do sezóny, tak pořád umístnění do pátého místa je reálné,“ myslí si Jaroslav Klimeš.

Kostelci na Hané podzimní sezóna příliš nevyšla. Až desáté místo s devatenácti body zařadilo Kostelec o jediný bod a jediné místo před nejhoršího zástupce Prostějovska, a sice Určice. Je tedy nabíledni, že odstupující trenér Jaroslav Klimeš s postavením v tabulce nemůže být spokojen.
Začátek sezóny přitom přinesl výrazné výsledky, od nichž se mohlo odrazit sebevědomí jeho svěřenců. V prvním kole deklasoval Kostelec Určice na jejich hřišti 6:1, Chomoutov dostal o branku méně a výsledkem 5:0 skončilo měření sil s Dubem nad Moravou. Pravda podobně vysoká porážka 1:4 přišla od Lipníku nad Bečvou.
„Se vstupem do sezóny panovala spokojenost, v létě se kvalitně potrénovalo a vyšly první zápasy, dostali jsme se na vlnku a tak nějak to šlo samo jako minulou sezónu,“ hodnotí letní start Klimeš. „Pak se nám to trošku zadrhlo, dostávali jsme laciné góly a nedávali tutovky. Fotbal je především o hlavě a tam nám to začalo haprovat. To, co nám šlo, tak to přestalo jít,“ připomněl podzimní kouč Kostelce známou pravdu.
V letní pauze došlo v Kostelci k obměně kádru a to chce vždy nějaký čas, než si to sedne. To je další z možných příčin a Klimeš pokračuje: „V rozhodujících momentech chyběly persony typu Vítka a Palce (Langra), kteří byli osobnosti nejen na place, ale i v šatně. Ti by dali mančaftu řád. To mi tam chybí. Mladí sice mají kvalitu, ale je potřeba tu kvalitu dát ve prospěch kolektivu a nikoli to hrát na sebe. Čím dřív to pochopí, tím lépe pro mančaft.“
Při pohledu na tabulky nelze přehlédnout, že domácí bilance Kostelce byla na podzim opravdu zoufalá. Předposlední místo s deseti body, pokud nepočítáme tristní výkon Dubu nad Moravou, je opravdu na pováženou. V čem hledat příčiny? „Loni jsme si udělali nějaké renomé, takže doma nám soupeři zalezli a my jsme museli tvořit, což není náš šálek kávy. Naše hra byla postavena na přechodové fázi, rychlém přechodu do útoku,“ soudí Klimeš.
Které zápasy zůstaly trenérovi v paměti? „První zápasy mě uspokojily více méně po všech stánkách. Dali jsme hodně gólů, byli jsme dominantní. Pak stojí za řeč ještě ke konci sezóny zápas s Plumlovem, ale ten nedopadl bodově,“ vzpomíná na průběh své zatím poslední štace zkušený kouč.
Příprava na jarní sezónu tak už není jeho starost, přece jen ale může svému nástupci leccos doporučit. „Pokud jde o mě tak by to chtělo posílit na pozicích stopera, střeďáka a útočníka. Ale to v současné době není vůbec jednoduché, protože hráči obecně nejsou, a když jsou a umí zatáčet doprava, tak mají nataženou ruku. Jenže peníze v klubech více méně nejsou,“ uzavírá své hodnocení podzimní sezóny Jaroslav Klimeš.18× sezóna – ponecháno, ale…
IR

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments