Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podzimní sezónu v Kostelci na Hané nemohou při nejlepší vůli hodnotit příliš příznivě. Jedním z důsledků je fakt, že trenér Jaroslav Klimeš po vzájemné dohodě ukončil své působení v tomto klubu. Sám ovšem nad svými nyní už bývalými svěřenci hůl neláme. „Nemohu mluvit za druhé, ale pokud vyjde vstup do sezóny, tak pořád umístnění do pátého místa je reálné,“ myslí si Jaroslav Klimeš.

Kostelci na Hané podzimní sezóna příliš nevyšla. Až desáté místo s devatenácti body zařadilo Kostelec o jediný bod a jediné místo před nejhoršího zástupce Prostějovska, a sice Určice. Je tedy nabíledni, že odstupující trenér Jaroslav Klimeš s postavením v tabulce nemůže být spokojen.
Začátek sezóny přitom přinesl výrazné výsledky, od nichž se mohlo odrazit sebevědomí jeho svěřenců. V prvním kole deklasoval Kostelec Určice na jejich hřišti 6:1, Chomoutov dostal o branku méně a výsledkem 5:0 skončilo měření sil s Dubem nad Moravou. Pravda podobně vysoká porážka 1:4 přišla od Lipníku nad Bečvou.
„Se vstupem do sezóny panovala spokojenost, v létě se kvalitně potrénovalo a vyšly první zápasy, dostali jsme se na vlnku a tak nějak to šlo samo jako minulou sezónu,“ hodnotí letní start Klimeš. „Pak se nám to trošku zadrhlo, dostávali jsme laciné góly a nedávali tutovky. Fotbal je především o hlavě a tam nám to začalo haprovat. To, co nám šlo, tak to přestalo jít,“ připomněl podzimní kouč Kostelce známou pravdu.
V letní pauze došlo v Kostelci k obměně kádru a to chce vždy nějaký čas, než si to sedne. To je další z možných příčin a Klimeš pokračuje: „V rozhodujících momentech chyběly persony typu Vítka a Palce (Langra), kteří byli osobnosti nejen na place, ale i v šatně. Ti by dali mančaftu řád. To mi tam chybí. Mladí sice mají kvalitu, ale je potřeba tu kvalitu dát ve prospěch kolektivu a nikoli to hrát na sebe. Čím dřív to pochopí, tím lépe pro mančaft.“
Při pohledu na tabulky nelze přehlédnout, že domácí bilance Kostelce byla na podzim opravdu zoufalá. Předposlední místo s deseti body, pokud nepočítáme tristní výkon Dubu nad Moravou, je opravdu na pováženou. V čem hledat příčiny? „Loni jsme si udělali nějaké renomé, takže doma nám soupeři zalezli a my jsme museli tvořit, což není náš šálek kávy. Naše hra byla postavena na přechodové fázi, rychlém přechodu do útoku,“ soudí Klimeš.
Které zápasy zůstaly trenérovi v paměti? „První zápasy mě uspokojily více méně po všech stánkách. Dali jsme hodně gólů, byli jsme dominantní. Pak stojí za řeč ještě ke konci sezóny zápas s Plumlovem, ale ten nedopadl bodově,“ vzpomíná na průběh své zatím poslední štace zkušený kouč.
Příprava na jarní sezónu tak už není jeho starost, přece jen ale může svému nástupci leccos doporučit. „Pokud jde o mě tak by to chtělo posílit na pozicích stopera, střeďáka a útočníka. Ale to v současné době není vůbec jednoduché, protože hráči obecně nejsou, a když jsou a umí zatáčet doprava, tak mají nataženou ruku. Jenže peníze v klubech více méně nejsou,“ uzavírá své hodnocení podzimní sezóny Jaroslav Klimeš.18× sezóna – ponecháno, ale…
IR

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments