Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podzimní sezónu v Kostelci na Hané nemohou při nejlepší vůli hodnotit příliš příznivě. Jedním z důsledků je fakt, že trenér Jaroslav Klimeš po vzájemné dohodě ukončil své působení v tomto klubu. Sám ovšem nad svými nyní už bývalými svěřenci hůl neláme. „Nemohu mluvit za druhé, ale pokud vyjde vstup do sezóny, tak pořád umístnění do pátého místa je reálné,“ myslí si Jaroslav Klimeš.

Kostelci na Hané podzimní sezóna příliš nevyšla. Až desáté místo s devatenácti body zařadilo Kostelec o jediný bod a jediné místo před nejhoršího zástupce Prostějovska, a sice Určice. Je tedy nabíledni, že odstupující trenér Jaroslav Klimeš s postavením v tabulce nemůže být spokojen.
Začátek sezóny přitom přinesl výrazné výsledky, od nichž se mohlo odrazit sebevědomí jeho svěřenců. V prvním kole deklasoval Kostelec Určice na jejich hřišti 6:1, Chomoutov dostal o branku méně a výsledkem 5:0 skončilo měření sil s Dubem nad Moravou. Pravda podobně vysoká porážka 1:4 přišla od Lipníku nad Bečvou.
„Se vstupem do sezóny panovala spokojenost, v létě se kvalitně potrénovalo a vyšly první zápasy, dostali jsme se na vlnku a tak nějak to šlo samo jako minulou sezónu,“ hodnotí letní start Klimeš. „Pak se nám to trošku zadrhlo, dostávali jsme laciné góly a nedávali tutovky. Fotbal je především o hlavě a tam nám to začalo haprovat. To, co nám šlo, tak to přestalo jít,“ připomněl podzimní kouč Kostelce známou pravdu.
V letní pauze došlo v Kostelci k obměně kádru a to chce vždy nějaký čas, než si to sedne. To je další z možných příčin a Klimeš pokračuje: „V rozhodujících momentech chyběly persony typu Vítka a Palce (Langra), kteří byli osobnosti nejen na place, ale i v šatně. Ti by dali mančaftu řád. To mi tam chybí. Mladí sice mají kvalitu, ale je potřeba tu kvalitu dát ve prospěch kolektivu a nikoli to hrát na sebe. Čím dřív to pochopí, tím lépe pro mančaft.“
Při pohledu na tabulky nelze přehlédnout, že domácí bilance Kostelce byla na podzim opravdu zoufalá. Předposlední místo s deseti body, pokud nepočítáme tristní výkon Dubu nad Moravou, je opravdu na pováženou. V čem hledat příčiny? „Loni jsme si udělali nějaké renomé, takže doma nám soupeři zalezli a my jsme museli tvořit, což není náš šálek kávy. Naše hra byla postavena na přechodové fázi, rychlém přechodu do útoku,“ soudí Klimeš.
Které zápasy zůstaly trenérovi v paměti? „První zápasy mě uspokojily více méně po všech stánkách. Dali jsme hodně gólů, byli jsme dominantní. Pak stojí za řeč ještě ke konci sezóny zápas s Plumlovem, ale ten nedopadl bodově,“ vzpomíná na průběh své zatím poslední štace zkušený kouč.
Příprava na jarní sezónu tak už není jeho starost, přece jen ale může svému nástupci leccos doporučit. „Pokud jde o mě tak by to chtělo posílit na pozicích stopera, střeďáka a útočníka. Ale to v současné době není vůbec jednoduché, protože hráči obecně nejsou, a když jsou a umí zatáčet doprava, tak mají nataženou ruku. Jenže peníze v klubech více méně nejsou,“ uzavírá své hodnocení podzimní sezóny Jaroslav Klimeš.18× sezóna – ponecháno, ale…
IR

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments