Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední přípravní utkání bylo nakonec nutné odehrát opět na umělé trávě v Holici, takže se nedalo nazvat generálkou v pravém slova smyslu. Přesto se Machalovi svěřenci vypnuli k organizovanému, zodpovědnému a takticky zvládnutému výkonu, přičemž se zahojili i střelecky. O vítězi sobotního dueklu nebylo od úvodních minut pochyb.

V podstatě první střela na branku znamenala vedení. Nejčerstvější jarní posila Vošahlík se s kapitánskou páskou uvolnila na hranici šestnáctky a střelou na zadní tyč chladnokrevně otevřela skóre – 1:0. Vzápětí se ve skrumáži před brankou nejlépe orientoval Zapletal a jeho dorážka znamenala už dvoubrankové vedení – 2:0.
Výsledkově bylo už po čtvrthodině jednoznačně po zápase. Po rohovém kopu si našel míč Sus a svým typickým způsobem jej dopravil za brankovou čáru – 3:0. Tím si trochu napravil reputaci po několika ostrých zákrocích, za něž by byl v soutěžním zápase už zřejmě ohodnocen karetním trestem. Ve dvojici s Janíčkem ovšem útočné tykadlo soupeře, také v Prostějově známého Chwaszcze, k ničemu nepustili.
Po úvodní kanonádě tempo přece jen trochu opadlo, do poločasu byly k vidění nepřesné střely Žikola, Slaninky či Zapletala. Druhý jmenovaný mířil nejprve nad branku, pak ale zleva prověřil brodského gólmana, který musel míč vyrážet na roh.
Po změně stran Kroupu na hrotu vystřídal Ševčík, který hned prověřil soupeřova brankáře po přesné nabídce od Machynka. Když už byl po technické střele Vošahlíka brankář překonaný, zastoupil jej na brankové čáře Vrága. Přesto se eskáčko dočkalo čtvrté branky po rovněž technické střele velice aktivního Koudelky – 4:0. Třetiligový Brod se dostal do jediné vážnější akce, když centr našel před brankou zcela volného Chwaszcze, který naštěstí mířil těsně nad břevno.
V poslední desetiminutovce přibyly do brodské sítě ještě další tři branky, nejprve Pernackij pěkně sklepl míč pro Ševčíka, kterému stačilo jen správně usměrnit balón (5:0), pak se po individuální akci zprava prosadil střelou na zadní tyč Fládr (6:0) a závěrečná tečka patřila opět Ševčíkovi – 7:0.

Pozápasové hodnocení trenéra

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Jsem spokojen s tím, jak jsme k zápasu přistoupili, výkony všech hráčů, kteří nastoupili, byly velmi dobré. Honza Vošahlík podal také velmi dobrý výkon, vlastně všichni hráči dnes splnili, co jsem od nich očekával. Bylo důležité, aby přístup k utkání byl jiný než v Líšni. A to opravdu byl. Výsledek tomu odpovídá. Zastříleli jsme si, ale spoustu gólů jsme ještě zazdili. Když přistoupíme takto k utkání na Žižkově, budu spokojen. Jsem optimista.“

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments