Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední přípravní utkání bylo nakonec nutné odehrát opět na umělé trávě v Holici, takže se nedalo nazvat generálkou v pravém slova smyslu. Přesto se Machalovi svěřenci vypnuli k organizovanému, zodpovědnému a takticky zvládnutému výkonu, přičemž se zahojili i střelecky. O vítězi sobotního dueklu nebylo od úvodních minut pochyb.

V podstatě první střela na branku znamenala vedení. Nejčerstvější jarní posila Vošahlík se s kapitánskou páskou uvolnila na hranici šestnáctky a střelou na zadní tyč chladnokrevně otevřela skóre – 1:0. Vzápětí se ve skrumáži před brankou nejlépe orientoval Zapletal a jeho dorážka znamenala už dvoubrankové vedení – 2:0.
Výsledkově bylo už po čtvrthodině jednoznačně po zápase. Po rohovém kopu si našel míč Sus a svým typickým způsobem jej dopravil za brankovou čáru – 3:0. Tím si trochu napravil reputaci po několika ostrých zákrocích, za něž by byl v soutěžním zápase už zřejmě ohodnocen karetním trestem. Ve dvojici s Janíčkem ovšem útočné tykadlo soupeře, také v Prostějově známého Chwaszcze, k ničemu nepustili.
Po úvodní kanonádě tempo přece jen trochu opadlo, do poločasu byly k vidění nepřesné střely Žikola, Slaninky či Zapletala. Druhý jmenovaný mířil nejprve nad branku, pak ale zleva prověřil brodského gólmana, který musel míč vyrážet na roh.
Po změně stran Kroupu na hrotu vystřídal Ševčík, který hned prověřil soupeřova brankáře po přesné nabídce od Machynka. Když už byl po technické střele Vošahlíka brankář překonaný, zastoupil jej na brankové čáře Vrága. Přesto se eskáčko dočkalo čtvrté branky po rovněž technické střele velice aktivního Koudelky – 4:0. Třetiligový Brod se dostal do jediné vážnější akce, když centr našel před brankou zcela volného Chwaszcze, který naštěstí mířil těsně nad břevno.
V poslední desetiminutovce přibyly do brodské sítě ještě další tři branky, nejprve Pernackij pěkně sklepl míč pro Ševčíka, kterému stačilo jen správně usměrnit balón (5:0), pak se po individuální akci zprava prosadil střelou na zadní tyč Fládr (6:0) a závěrečná tečka patřila opět Ševčíkovi – 7:0.

Pozápasové hodnocení trenéra

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Jsem spokojen s tím, jak jsme k zápasu přistoupili, výkony všech hráčů, kteří nastoupili, byly velmi dobré. Honza Vošahlík podal také velmi dobrý výkon, vlastně všichni hráči dnes splnili, co jsem od nich očekával. Bylo důležité, aby přístup k utkání byl jiný než v Líšni. A to opravdu byl. Výsledek tomu odpovídá. Zastříleli jsme si, ale spoustu gólů jsme ještě zazdili. Když přistoupíme takto k utkání na Žižkově, budu spokojen. Jsem optimista.“

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments