Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neděle 3. března, 10:15 hodin. Tyto časové údaje jsou klíčové pro start prostějovských fotbalistů v jarní části druholigového ročníku 2018/2019. A bude to hodně těžké. Soupeř, tedy domácí Viktoria Žižkov, totiž figuruje v tabulce na posledním místě a záchranářské práce bude chtít zahájit úspěšně. Hrát se bude téměř o všechno!

Viktorka přes zimu mocně posilovala napříč všemi řadami. Do týmu přišli útočník Mashike, obránce Šustr, levý krajní obránce Muleme z Ugandy, talentovaný útočník Kubala ze Slovácka, ze Sparty obránce Burda, z Vítkovic útočník Súkenník nebo záložník Frizoni. To vše pod taktovkou nového kouče Miloše Sazimy, který naradil Mikolandu. Ten odešel poté, co byla přerušena spolupráce s pražskou Slávií. Projekt farmy na Žižkově totiž neprobíhal tak, jak si obě strany představovaly.
Na podzim Viktoriáni pouze dvakrát zvítězili a k tomu další čtyři remízy postačily na pouhých deset bodů, což momentálně znamená tříbodovou ztrátu na předposlední Táborsko. Pravda čtyři body od záchrany není nepřekonatelná propast, ale budou to mít Pražané hodně těžké.
Možná dostatečným varováním pro všechny byl žižkovský výbuch v předposledním přípravném utkání, kdy po katastrofálním výkonu podlehla Viktorka divizní Admiře Praha 1:2. V generálce pak Žižkov remizoval s Českými Budějovicemi bez branek.
„Mám už jakousi představu, samozřejmě bude ještě záležet na zdravotním stavu hráčů v průběhu týdne,“ odvětil v Holici trenér Oldřich Machala na dotaz, jestli už má v hlavě poskládanou sestavu na první jarní kolo.
Tréninkově podle něj nebude nadcházející týden nijak výjimečný. „Pouze tím, že budeme trénovat na přírodní trávě, jinou možnost už nemáme. Musíme si zvyknout na tento povrch aspoň v závěru přípravy,“ doplnil k nejbližšímu programu Machala.


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments