Dobré ráno, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až neuvěřitelně naivně vstoupili do jarní sezóny fotbalisté 1.SK Prostějov. Na hřišti posledního týmu tabulky zejména v úvodních pasážích zcela propadli a umožnili tak domácím, kteří zahajují stíhající jízdu za záchranou soutěže, dostat se do zápasu a získat potřebný klid. Přestože se v dalším průběhu objevily i některé světlejší okamžiky, celkový dojem z notně posíleného týmu zůstal hluboko za očekáváním. Výjezd do hlavního města se krutě nevydařil...

Nedalo se samozřejmě očekávat, že první zápas poběží přesně podle not daných papírovými předpoklady. Přesto mohl trenér Oldřich Machala těžit z příznivého losu, který před trojicí horkých favoritů přihrál jeho týmu hratelného soupeře. Navíc na první kolo, které je vždy pro další zápasy velmi důležité.
Ještě ve čtvrtek na tiskové konferenci probíhalo vše v optimistické atmosféře, která vzala mírně za své o den později, kdy vyšlo najevo, že eskáčku bude chybět v tak důležitém utkání kapitán týmu Karel Kroupa. Ten doplatil na virózu, lapenou v domácím prostředí, takže v sobotu nemohl v žádném případě do Prahy odcestovat. Spolu s ním se o druhé hodině odpolední nevydali do Parkhotelu v Průhonicích ani Bréda, Pernackij a vykartovaný Janíček.
Prvně jmenovaný už pomalu začne rehabilitovat. Vzhledem k absenci dvou stoperů bylo zřejmé, že přijde na řadu osvědčená dvojice s minulých let Schuster–Sus. S trochou lítosti je však nutné konstatovat, že oběma oporám defenzivy tohle utkání vůbec nesedlo.
Jestliže v obraně a útoku nebylo z čeho vybírat, volnou ruku měl prostějovský lodivod v záložní formaci, kde dal nakonec důvěru Koudelkovi s Lutonským na krajích a Polákovi s Žikolem uprostřed, kde měli oba sehrát roli defenzivních halvů. Na první pohled velmi silná a respekt budící sestava.
Není divu, že Machala svým svěřencům naordinoval do úvodních minut vysoký presink, aby eliminoval předpokládaný tlak soupeře. Všeobecně se očekávalo, že první gól může rozhodnout o osudu celého utkání. Místo aktivní hry Hanáků však mohla více než tisícovka Pražanů v hledišti sledovat jednoduchou a účelnou hru vlastního týmu, který procházel před branku jako nůž máslem. Varováním mohlo být hned v úvodu nastřelené břevno. Chvíli poté padla první branka a po faulu v šestnáctce, kterému ovšem předcházel sporný zákrok na Suse, i druhá z penalty. A když hosté znovu „namazali“ domácím na třetí branku, bylo v podstatě po zápase.
Je pravdou, že od 15. minuty, kdy Vošahlík vstřelil jedinou branku Hanáků, se hra vyrovnala a šance měli i hosté. Z jedné takové mohl ještě do přestávky Vošahlík opět vstřelit kontaktní branku, jenže gólman se tentokrát vytáhl a vyrazil míč na roh. Mashike ovšem v podobném klíčovém okamžiku nezaváhal.
Střelecká smůla se tak eskáčka drží i v nové sezóně a s novými hráči. Bude zajímavé sledovat, jestli s kvalitním soupeřem přijde i zvýšená motivace a hlavně mnohem větší hlad po gólech. Těch bude rozhodně třeba, má-li vyjít zadání šest bodů z prvních čtyřech zápasů. A to nejde ani tak o odměny hráčům. Ono totiž lehce může jít brzy o existenciální otázky eskáčka ve druhé lize...Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments