Dobré ráno, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až neuvěřitelně naivně vstoupili do jarní sezóny fotbalisté 1.SK Prostějov. Na hřišti posledního týmu tabulky zejména v úvodních pasážích zcela propadli a umožnili tak domácím, kteří zahajují stíhající jízdu za záchranou soutěže, dostat se do zápasu a získat potřebný klid. Přestože se v dalším průběhu objevily i některé světlejší okamžiky, celkový dojem z notně posíleného týmu zůstal hluboko za očekáváním. Výjezd do hlavního města se krutě nevydařil...

Nedalo se samozřejmě očekávat, že první zápas poběží přesně podle not daných papírovými předpoklady. Přesto mohl trenér Oldřich Machala těžit z příznivého losu, který před trojicí horkých favoritů přihrál jeho týmu hratelného soupeře. Navíc na první kolo, které je vždy pro další zápasy velmi důležité.
Ještě ve čtvrtek na tiskové konferenci probíhalo vše v optimistické atmosféře, která vzala mírně za své o den později, kdy vyšlo najevo, že eskáčku bude chybět v tak důležitém utkání kapitán týmu Karel Kroupa. Ten doplatil na virózu, lapenou v domácím prostředí, takže v sobotu nemohl v žádném případě do Prahy odcestovat. Spolu s ním se o druhé hodině odpolední nevydali do Parkhotelu v Průhonicích ani Bréda, Pernackij a vykartovaný Janíček.
Prvně jmenovaný už pomalu začne rehabilitovat. Vzhledem k absenci dvou stoperů bylo zřejmé, že přijde na řadu osvědčená dvojice s minulých let Schuster–Sus. S trochou lítosti je však nutné konstatovat, že oběma oporám defenzivy tohle utkání vůbec nesedlo.
Jestliže v obraně a útoku nebylo z čeho vybírat, volnou ruku měl prostějovský lodivod v záložní formaci, kde dal nakonec důvěru Koudelkovi s Lutonským na krajích a Polákovi s Žikolem uprostřed, kde měli oba sehrát roli defenzivních halvů. Na první pohled velmi silná a respekt budící sestava.
Není divu, že Machala svým svěřencům naordinoval do úvodních minut vysoký presink, aby eliminoval předpokládaný tlak soupeře. Všeobecně se očekávalo, že první gól může rozhodnout o osudu celého utkání. Místo aktivní hry Hanáků však mohla více než tisícovka Pražanů v hledišti sledovat jednoduchou a účelnou hru vlastního týmu, který procházel před branku jako nůž máslem. Varováním mohlo být hned v úvodu nastřelené břevno. Chvíli poté padla první branka a po faulu v šestnáctce, kterému ovšem předcházel sporný zákrok na Suse, i druhá z penalty. A když hosté znovu „namazali“ domácím na třetí branku, bylo v podstatě po zápase.
Je pravdou, že od 15. minuty, kdy Vošahlík vstřelil jedinou branku Hanáků, se hra vyrovnala a šance měli i hosté. Z jedné takové mohl ještě do přestávky Vošahlík opět vstřelit kontaktní branku, jenže gólman se tentokrát vytáhl a vyrazil míč na roh. Mashike ovšem v podobném klíčovém okamžiku nezaváhal.
Střelecká smůla se tak eskáčka drží i v nové sezóně a s novými hráči. Bude zajímavé sledovat, jestli s kvalitním soupeřem přijde i zvýšená motivace a hlavně mnohem větší hlad po gólech. Těch bude rozhodně třeba, má-li vyjít zadání šest bodů z prvních čtyřech zápasů. A to nejde ani tak o odměny hráčům. Ono totiž lehce může jít brzy o existenciální otázky eskáčka ve druhé lize...Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments