Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až neuvěřitelně naivně vstoupili do jarní sezóny fotbalisté 1.SK Prostějov. Na hřišti posledního týmu tabulky zejména v úvodních pasážích zcela propadli a umožnili tak domácím, kteří zahajují stíhající jízdu za záchranou soutěže, dostat se do zápasu a získat potřebný klid. Přestože se v dalším průběhu objevily i některé světlejší okamžiky, celkový dojem z notně posíleného týmu zůstal hluboko za očekáváním. Výjezd do hlavního města se krutě nevydařil...

Nedalo se samozřejmě očekávat, že první zápas poběží přesně podle not daných papírovými předpoklady. Přesto mohl trenér Oldřich Machala těžit z příznivého losu, který před trojicí horkých favoritů přihrál jeho týmu hratelného soupeře. Navíc na první kolo, které je vždy pro další zápasy velmi důležité.
Ještě ve čtvrtek na tiskové konferenci probíhalo vše v optimistické atmosféře, která vzala mírně za své o den později, kdy vyšlo najevo, že eskáčku bude chybět v tak důležitém utkání kapitán týmu Karel Kroupa. Ten doplatil na virózu, lapenou v domácím prostředí, takže v sobotu nemohl v žádném případě do Prahy odcestovat. Spolu s ním se o druhé hodině odpolední nevydali do Parkhotelu v Průhonicích ani Bréda, Pernackij a vykartovaný Janíček.
Prvně jmenovaný už pomalu začne rehabilitovat. Vzhledem k absenci dvou stoperů bylo zřejmé, že přijde na řadu osvědčená dvojice s minulých let Schuster–Sus. S trochou lítosti je však nutné konstatovat, že oběma oporám defenzivy tohle utkání vůbec nesedlo.
Jestliže v obraně a útoku nebylo z čeho vybírat, volnou ruku měl prostějovský lodivod v záložní formaci, kde dal nakonec důvěru Koudelkovi s Lutonským na krajích a Polákovi s Žikolem uprostřed, kde měli oba sehrát roli defenzivních halvů. Na první pohled velmi silná a respekt budící sestava.
Není divu, že Machala svým svěřencům naordinoval do úvodních minut vysoký presink, aby eliminoval předpokládaný tlak soupeře. Všeobecně se očekávalo, že první gól může rozhodnout o osudu celého utkání. Místo aktivní hry Hanáků však mohla více než tisícovka Pražanů v hledišti sledovat jednoduchou a účelnou hru vlastního týmu, který procházel před branku jako nůž máslem. Varováním mohlo být hned v úvodu nastřelené břevno. Chvíli poté padla první branka a po faulu v šestnáctce, kterému ovšem předcházel sporný zákrok na Suse, i druhá z penalty. A když hosté znovu „namazali“ domácím na třetí branku, bylo v podstatě po zápase.
Je pravdou, že od 15. minuty, kdy Vošahlík vstřelil jedinou branku Hanáků, se hra vyrovnala a šance měli i hosté. Z jedné takové mohl ještě do přestávky Vošahlík opět vstřelit kontaktní branku, jenže gólman se tentokrát vytáhl a vyrazil míč na roh. Mashike ovšem v podobném klíčovém okamžiku nezaváhal.
Střelecká smůla se tak eskáčka drží i v nové sezóně a s novými hráči. Bude zajímavé sledovat, jestli s kvalitním soupeřem přijde i zvýšená motivace a hlavně mnohem větší hlad po gólech. Těch bude rozhodně třeba, má-li vyjít zadání šest bodů z prvních čtyřech zápasů. A to nejde ani tak o odměny hráčům. Ono totiž lehce může jít brzy o existenciální otázky eskáčka ve druhé lize...Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments