Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až neuvěřitelně naivně vstoupili do jarní sezóny fotbalisté 1.SK Prostějov. Na hřišti posledního týmu tabulky zejména v úvodních pasážích zcela propadli a umožnili tak domácím, kteří zahajují stíhající jízdu za záchranou soutěže, dostat se do zápasu a získat potřebný klid. Přestože se v dalším průběhu objevily i některé světlejší okamžiky, celkový dojem z notně posíleného týmu zůstal hluboko za očekáváním. Výjezd do hlavního města se krutě nevydařil...

Nedalo se samozřejmě očekávat, že první zápas poběží přesně podle not daných papírovými předpoklady. Přesto mohl trenér Oldřich Machala těžit z příznivého losu, který před trojicí horkých favoritů přihrál jeho týmu hratelného soupeře. Navíc na první kolo, které je vždy pro další zápasy velmi důležité.
Ještě ve čtvrtek na tiskové konferenci probíhalo vše v optimistické atmosféře, která vzala mírně za své o den později, kdy vyšlo najevo, že eskáčku bude chybět v tak důležitém utkání kapitán týmu Karel Kroupa. Ten doplatil na virózu, lapenou v domácím prostředí, takže v sobotu nemohl v žádném případě do Prahy odcestovat. Spolu s ním se o druhé hodině odpolední nevydali do Parkhotelu v Průhonicích ani Bréda, Pernackij a vykartovaný Janíček.
Prvně jmenovaný už pomalu začne rehabilitovat. Vzhledem k absenci dvou stoperů bylo zřejmé, že přijde na řadu osvědčená dvojice s minulých let Schuster–Sus. S trochou lítosti je však nutné konstatovat, že oběma oporám defenzivy tohle utkání vůbec nesedlo.
Jestliže v obraně a útoku nebylo z čeho vybírat, volnou ruku měl prostějovský lodivod v záložní formaci, kde dal nakonec důvěru Koudelkovi s Lutonským na krajích a Polákovi s Žikolem uprostřed, kde měli oba sehrát roli defenzivních halvů. Na první pohled velmi silná a respekt budící sestava.
Není divu, že Machala svým svěřencům naordinoval do úvodních minut vysoký presink, aby eliminoval předpokládaný tlak soupeře. Všeobecně se očekávalo, že první gól může rozhodnout o osudu celého utkání. Místo aktivní hry Hanáků však mohla více než tisícovka Pražanů v hledišti sledovat jednoduchou a účelnou hru vlastního týmu, který procházel před branku jako nůž máslem. Varováním mohlo být hned v úvodu nastřelené břevno. Chvíli poté padla první branka a po faulu v šestnáctce, kterému ovšem předcházel sporný zákrok na Suse, i druhá z penalty. A když hosté znovu „namazali“ domácím na třetí branku, bylo v podstatě po zápase.
Je pravdou, že od 15. minuty, kdy Vošahlík vstřelil jedinou branku Hanáků, se hra vyrovnala a šance měli i hosté. Z jedné takové mohl ještě do přestávky Vošahlík opět vstřelit kontaktní branku, jenže gólman se tentokrát vytáhl a vyrazil míč na roh. Mashike ovšem v podobném klíčovém okamžiku nezaváhal.
Střelecká smůla se tak eskáčka drží i v nové sezóně a s novými hráči. Bude zajímavé sledovat, jestli s kvalitním soupeřem přijde i zvýšená motivace a hlavně mnohem větší hlad po gólech. Těch bude rozhodně třeba, má-li vyjít zadání šest bodů z prvních čtyřech zápasů. A to nejde ani tak o odměny hráčům. Ono totiž lehce může jít brzy o existenciální otázky eskáčka ve druhé lize...Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments