Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V jednom z posledních termínů, dva dny před startem jarní části druholigového ročníku 2018/2019, uspořádal tiskovou konferenci 1.SK Prostějov. Při setkání s médii se rozhodl prezentovat všechny zimní posily, což vyvolalo skutečnost, že počet žurnalistů a respondentů byl téměř vyrovnaný. Základní myšlenku formuloval předseda klubu František Jura: „Nechceme hrát o záchranu, nýbrž být trvalým účastníkem druhé nejvyšší soutěže,“ pravil první muž eskáčka.

Úvodní slovo si tentokrát vzal sportovní manažer a asistent trenéra Petar Aleksijević, který shrnul průběh zimní přípravy a přidal některé statistické údaje plus informace o příchodech a odchodech hráčů. „V zimní přípravě jsme hráli s kvalitními soupeři tak, abychom byli dobře přichystaní na jaro,“ připomenul duely s prvoligisty Baníkem Ostrava či Opavou. „Z odchodů mohu zmínit například Lukáše Hapala, který zamířil do Třince. Jako náhradu za Filipa Jíchu jsme přivedli Filipa Muchu. A po nešťastné události, kdy se zranila gólmanská jednička Miloslav Bréda, jsme angažovali Patrika Le Gianga. Rádi jsme přivíali také zkušené borce Vošahlíka, Lutonského a Ševčíka,“ podíval se do kádru Aleksijević.
Posledními přírůstky vznikla nebývalá konkurence uvnitř týmu, kterou ocenil i šéf klubu. „Mám za to, že takové množství příchozích hráčů nepředstavil žádný jiný klub ve druhé lize,“ upozornil František Jura. „V mužstvu bude boj o místa v základní sestavě. Uvidíme, jak to trenéři poskládají,“ pousmál se. Poté se vrátil k podzimní šňůře porážek, kdy by mnohý jiný tým už měnil trenéry. „Zápasy jsem viděl. Nedávali jsme góly, protože jsme neproměňovali šance, ale herně to nebylo špaté. Takže za trenéry stojím a věřím, že nás dotáhnou tam, kam se domnívám, že patříme, což je horní polovina tabulky. „Když se nám bude dařit, můžeme ještě promluvit do baráže! V každém případě zdůrazňuji, že nastala doba, kdy chceme být trvalým účastníkem druhé ligy. To je naše zásadní ambice,“ vyhlásil František Jura.
Lodivod prostějovských fotbalistů Oldřich Machala se ohlédl za zimní přípravou, která se na rozdíl od loňska konala v domácích podmínkách. „Přesto se jednalo o velmi kvalitní tréninkový proces a s výkony hráčů jsem vesměs spokojený,“ konstatoval, přičemž ocenil kvalitu příchozích posil, které jsou podle něj vhodnými typy hráčů. „Chtěl bych poděkovat vedení klubu, že dokázalo přivést vhodné typy hráčů jako posily. Kvalitní hráči to zcela určitě jsou.“ Kouč se tak chtěl dobře odrazit hned v úvodním souboji na trávníku žižkovské Viktorie, což se ale nepovedlo (1:4). „Nebude to nic snadného, sám to vím, protože jsem na stadionu Viktorie něco odehrál. Nicméně pokud budeme hrát poctivě, věřím, že tuto partii zvládneme a odpíchneme se tak do dalších utkání,“ plánoval Machala.
Kapitán týmu Karel Kroupa potvrdil, že se před jarní sezónou cítí dobře a v kondici. „Kluci, co přišli, do kabiny zapadli absolutně bez potíží. Hlavně abychom dokázali zvládnout to první kolo jara,“ souhlasil s hlavním koučem.
Záludnou otázku dostala ofenzivní posila týmu Jan Vošahlík, kolik si plánuje na sezónu vstřelených branek? Jak žertem připomenul předseda 1.SK František Jura, podpisem smlouvy se zavázal aspoň k sedmi. „Věřím, že branky budeme dávat všichni, celý tým. Ne pouze Karel Kroupa nebo třeba já. Samozřejmě budu rád, když nějakou přesnou trefou také přispěji,“ zareagoval ještě donedávna plejer Teplic.
Jako poslední se dostal ke slovu brankář Patrik Le Giang, kterému se dostalo uznalých slov od předsedy klubu. Jarní sezónu nebere rozhodně jen jako přestupní stanici do první ligy. „Chci být pevnou součástí prostějovského týmu. Jsem mile překvapený, jak to zde funguje, i co se týče zázemí. Věřím, že všechno zvládneme a budeme sbírat úspěchy,“ prezentoval čistou slovenštinou hráč s vietnamskými kořeny.


Vše ke startu Fortuna:Národní ligy najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5. března

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments