Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V jednom z posledních termínů, dva dny před startem jarní části druholigového ročníku 2018/2019, uspořádal tiskovou konferenci 1.SK Prostějov. Při setkání s médii se rozhodl prezentovat všechny zimní posily, což vyvolalo skutečnost, že počet žurnalistů a respondentů byl téměř vyrovnaný. Základní myšlenku formuloval předseda klubu František Jura: „Nechceme hrát o záchranu, nýbrž být trvalým účastníkem druhé nejvyšší soutěže,“ pravil první muž eskáčka.

Úvodní slovo si tentokrát vzal sportovní manažer a asistent trenéra Petar Aleksijević, který shrnul průběh zimní přípravy a přidal některé statistické údaje plus informace o příchodech a odchodech hráčů. „V zimní přípravě jsme hráli s kvalitními soupeři tak, abychom byli dobře přichystaní na jaro,“ připomenul duely s prvoligisty Baníkem Ostrava či Opavou. „Z odchodů mohu zmínit například Lukáše Hapala, který zamířil do Třince. Jako náhradu za Filipa Jíchu jsme přivedli Filipa Muchu. A po nešťastné události, kdy se zranila gólmanská jednička Miloslav Bréda, jsme angažovali Patrika Le Gianga. Rádi jsme přivíali také zkušené borce Vošahlíka, Lutonského a Ševčíka,“ podíval se do kádru Aleksijević.
Posledními přírůstky vznikla nebývalá konkurence uvnitř týmu, kterou ocenil i šéf klubu. „Mám za to, že takové množství příchozích hráčů nepředstavil žádný jiný klub ve druhé lize,“ upozornil František Jura. „V mužstvu bude boj o místa v základní sestavě. Uvidíme, jak to trenéři poskládají,“ pousmál se. Poté se vrátil k podzimní šňůře porážek, kdy by mnohý jiný tým už měnil trenéry. „Zápasy jsem viděl. Nedávali jsme góly, protože jsme neproměňovali šance, ale herně to nebylo špaté. Takže za trenéry stojím a věřím, že nás dotáhnou tam, kam se domnívám, že patříme, což je horní polovina tabulky. „Když se nám bude dařit, můžeme ještě promluvit do baráže! V každém případě zdůrazňuji, že nastala doba, kdy chceme být trvalým účastníkem druhé ligy. To je naše zásadní ambice,“ vyhlásil František Jura.
Lodivod prostějovských fotbalistů Oldřich Machala se ohlédl za zimní přípravou, která se na rozdíl od loňska konala v domácích podmínkách. „Přesto se jednalo o velmi kvalitní tréninkový proces a s výkony hráčů jsem vesměs spokojený,“ konstatoval, přičemž ocenil kvalitu příchozích posil, které jsou podle něj vhodnými typy hráčů. „Chtěl bych poděkovat vedení klubu, že dokázalo přivést vhodné typy hráčů jako posily. Kvalitní hráči to zcela určitě jsou.“ Kouč se tak chtěl dobře odrazit hned v úvodním souboji na trávníku žižkovské Viktorie, což se ale nepovedlo (1:4). „Nebude to nic snadného, sám to vím, protože jsem na stadionu Viktorie něco odehrál. Nicméně pokud budeme hrát poctivě, věřím, že tuto partii zvládneme a odpíchneme se tak do dalších utkání,“ plánoval Machala.
Kapitán týmu Karel Kroupa potvrdil, že se před jarní sezónou cítí dobře a v kondici. „Kluci, co přišli, do kabiny zapadli absolutně bez potíží. Hlavně abychom dokázali zvládnout to první kolo jara,“ souhlasil s hlavním koučem.
Záludnou otázku dostala ofenzivní posila týmu Jan Vošahlík, kolik si plánuje na sezónu vstřelených branek? Jak žertem připomenul předseda 1.SK František Jura, podpisem smlouvy se zavázal aspoň k sedmi. „Věřím, že branky budeme dávat všichni, celý tým. Ne pouze Karel Kroupa nebo třeba já. Samozřejmě budu rád, když nějakou přesnou trefou také přispěji,“ zareagoval ještě donedávna plejer Teplic.
Jako poslední se dostal ke slovu brankář Patrik Le Giang, kterému se dostalo uznalých slov od předsedy klubu. Jarní sezónu nebere rozhodně jen jako přestupní stanici do první ligy. „Chci být pevnou součástí prostějovského týmu. Jsem mile překvapený, jak to zde funguje, i co se týče zázemí. Věřím, že všechno zvládneme a budeme sbírat úspěchy,“ prezentoval čistou slovenštinou hráč s vietnamskými kořeny.

Vše ke startu Fortuna:Národní ligy najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5. března

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments