Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V jednom z posledních termínů, dva dny před startem jarní části druholigového ročníku 2018/2019, uspořádal tiskovou konferenci 1.SK Prostějov. Při setkání s médii se rozhodl prezentovat všechny zimní posily, což vyvolalo skutečnost, že počet žurnalistů a respondentů byl téměř vyrovnaný. Základní myšlenku formuloval předseda klubu František Jura: „Nechceme hrát o záchranu, nýbrž být trvalým účastníkem druhé nejvyšší soutěže,“ pravil první muž eskáčka.

Úvodní slovo si tentokrát vzal sportovní manažer a asistent trenéra Petar Aleksijević, který shrnul průběh zimní přípravy a přidal některé statistické údaje plus informace o příchodech a odchodech hráčů. „V zimní přípravě jsme hráli s kvalitními soupeři tak, abychom byli dobře přichystaní na jaro,“ připomenul duely s prvoligisty Baníkem Ostrava či Opavou. „Z odchodů mohu zmínit například Lukáše Hapala, který zamířil do Třince. Jako náhradu za Filipa Jíchu jsme přivedli Filipa Muchu. A po nešťastné události, kdy se zranila gólmanská jednička Miloslav Bréda, jsme angažovali Patrika Le Gianga. Rádi jsme přivíali také zkušené borce Vošahlíka, Lutonského a Ševčíka,“ podíval se do kádru Aleksijević.
Posledními přírůstky vznikla nebývalá konkurence uvnitř týmu, kterou ocenil i šéf klubu. „Mám za to, že takové množství příchozích hráčů nepředstavil žádný jiný klub ve druhé lize,“ upozornil František Jura. „V mužstvu bude boj o místa v základní sestavě. Uvidíme, jak to trenéři poskládají,“ pousmál se. Poté se vrátil k podzimní šňůře porážek, kdy by mnohý jiný tým už měnil trenéry. „Zápasy jsem viděl. Nedávali jsme góly, protože jsme neproměňovali šance, ale herně to nebylo špaté. Takže za trenéry stojím a věřím, že nás dotáhnou tam, kam se domnívám, že patříme, což je horní polovina tabulky. „Když se nám bude dařit, můžeme ještě promluvit do baráže! V každém případě zdůrazňuji, že nastala doba, kdy chceme být trvalým účastníkem druhé ligy. To je naše zásadní ambice,“ vyhlásil František Jura.
Lodivod prostějovských fotbalistů Oldřich Machala se ohlédl za zimní přípravou, která se na rozdíl od loňska konala v domácích podmínkách. „Přesto se jednalo o velmi kvalitní tréninkový proces a s výkony hráčů jsem vesměs spokojený,“ konstatoval, přičemž ocenil kvalitu příchozích posil, které jsou podle něj vhodnými typy hráčů. „Chtěl bych poděkovat vedení klubu, že dokázalo přivést vhodné typy hráčů jako posily. Kvalitní hráči to zcela určitě jsou.“ Kouč se tak chtěl dobře odrazit hned v úvodním souboji na trávníku žižkovské Viktorie, což se ale nepovedlo (1:4). „Nebude to nic snadného, sám to vím, protože jsem na stadionu Viktorie něco odehrál. Nicméně pokud budeme hrát poctivě, věřím, že tuto partii zvládneme a odpíchneme se tak do dalších utkání,“ plánoval Machala.
Kapitán týmu Karel Kroupa potvrdil, že se před jarní sezónou cítí dobře a v kondici. „Kluci, co přišli, do kabiny zapadli absolutně bez potíží. Hlavně abychom dokázali zvládnout to první kolo jara,“ souhlasil s hlavním koučem.
Záludnou otázku dostala ofenzivní posila týmu Jan Vošahlík, kolik si plánuje na sezónu vstřelených branek? Jak žertem připomenul předseda 1.SK František Jura, podpisem smlouvy se zavázal aspoň k sedmi. „Věřím, že branky budeme dávat všichni, celý tým. Ne pouze Karel Kroupa nebo třeba já. Samozřejmě budu rád, když nějakou přesnou trefou také přispěji,“ zareagoval ještě donedávna plejer Teplic.
Jako poslední se dostal ke slovu brankář Patrik Le Giang, kterému se dostalo uznalých slov od předsedy klubu. Jarní sezónu nebere rozhodně jen jako přestupní stanici do první ligy. „Chci být pevnou součástí prostějovského týmu. Jsem mile překvapený, jak to zde funguje, i co se týče zázemí. Věřím, že všechno zvládneme a budeme sbírat úspěchy,“ prezentoval čistou slovenštinou hráč s vietnamskými kořeny.

Vše ke startu Fortuna:Národní ligy najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5. března

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments