Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Poněkud výjimečný týden prožili po neúspěchu v Hradci Králové fotbalisté 1.SK Prostějov. Všechny bez výjimky, hráče i trenéry, čekaly zásadní pohovory, navíc se objevilo tolik drobných zranění, že původně plánované přípravné utkání s Třincem vedení klubu raději zrušili. Nastává týden příprav na prestižní duel na Zbrojovce. Ten se odehraje tuto neděli od 18:00 hodin. Eskáčko kleslo v tabulce Fortuna:Národní ligy na třináctou příčku, od sestupových pozic má už jen tříbodový polštář...Po třetím jarním neúspěchu v řadě byla trenérova židle povážlivě vratká. Přiznejme si otevřeně, že v žádném jiném klubu by trenér po takové šňůře bez vítězství, táhnoucí se od 15. září, kdy tým porazil Ústí nad Labem, svůj post neustál. „Situace nás samozřejmě nemůže nechat chladnou. V první řadě jsme hovořili s trenéry i hráči, na základě toho jsme zvažovali úplně všechny možnosti, které se nám nabízely,“ sdělil exkluzivně Večerníku František Jura, předseda 1.SK Prostějov.
Přestože bylo na stole i možné odvolání trenéra, k takovému kroku prozatím nedošlo. „Zdůrazňuji, že v tuto chvíli, neznamená to samozřejmě, že za dva týdny to nemůže být jinak,“ dodal Jura. Vzešlo tedy z porad a analýz vůbec nějaké řešení? „Prozatím jsme se rozhodli rozšířit realizační tým jak z interních, tak externích zdrojů. Další opatření zvážíme podle dalšího vývoje,“ prozradil předseda klubu.
Oldřich Machala tedy pokračuje ve funkci hlavního trenéra a připravuje tým na zcela zásadní utkání na Zbrojovce tuto neděli. V uplynulém týdnu se pravda s mnoha hráči nepotkal. „Měli jsme sice běžný tréninkový program od středy do pátku, ale hodně hráčů nemohlo trénovat vůbec nebo aspoň dvoufázově. Je to řada drobných zdravotních problémů, které by měly být do příštího týdne v pořádku, ale nechceme riskovat,“ osvětlil Machala potíže v týmu, které nakonec logicky vedly ke zrušení přípravného utkání. „Třinec chtěl hrát dopoledne, čemuž jsme vyhověli a naplánovali zápas na jedenáctou hodinu. Jenže jsme nakonec zjistili, že bychom k utkání nastoupili s třinácti hráči, což je za prvé těžko možné, za druhé bychom v tomto počtu riskovali další zranění, což si nemůžeme dovolit,“ vysvětlil peripetie s přípravným utkáním hlavní trenér.
To, že celý týden netrénoval Polák, je v podstatě to nejmenší, protože ten kvůli karetnímu trestu stejně nenastoupí, stejně jako ještě druhý zápas distancovaný Sus. Po jednozápasové stopce bude k dispozici Koudelka a bude nejvyšší čas, aby se upamatoval na své skvělé výkony z minulého jara a počátku podzimu. Při předpokládané taktice na Zbrojovce bude jeho brejkových schopností zajisté třeba. A co na Zbrojovku chystá Machala? „Teprve v pondělí uvidím, jak jsou na tom hráči zdravotně a kdo bude schopen do zápasu zasáhnout. Podle toho samozřejmě přizpůsobíme tréninkový plán,“ chystal se v neděli zkušený kouč.
Jestli jej v neděli od 18:00 hodin podrží v Brně hráči, teprve uvidíme. Chtělo by to ovšem spíše mávnutí kouzelným proutkem, aby všichni potvrdili kvality, které bezesporu mají. Jinak se všichni dostanou do situace, kdy v každém zápase už půjde o všechno. A začne to už v tom příštím domácím proti Znojmu...


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments