Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend, v němž se přechází na letní čas, začínají na Prostějovsku boje v nejvyšší regionální soutěž - Okresním přeboru – II. třídy. Jak ukázal minulý ročník, nic není předem rozhodnuto, i podzimní favorit může nakonec přijít zkrátka. Anketa mezi jednotlivými trenéry naznačila, že přehuštěn by měl být střed tabulky, o nějž je eminentní zájem. O postup se v podstatě přihlásily pouze dva celky, no a na chvostu by se podle respondentů neměl vyskytovat skoro nikdo...

Téměř luxusní pozici mají po podzimní části tři týmy, z nichž ten dlouhodobě vedoucí nakonec skončil až třetí. Naprosto vyrovnanými výkony po celých třináct kol se zaslouženě v čele s dvoubodovým náskokem zabydlel Horní Štěpánov, jehož postupové ambice jsme vzhledem k nekomunikaci jeho představitelů nemohli ověřit. Každopádně o rychlém návratu do krajské nejnižší soutěže sní na opačné straně okresu ve Vrchoslavicích, kterým se několik zápasů úplně nepovedlo, a na postup budou útočit z pozice druhého týmu s dvoubodovým odstupem na lídra.
Pouze o skóre horší jsou třetí Držovice, které do soutěže vstoupily opět jako nováček, byť s touto úrovní mají své zkušenosti. Dobrá parta okolo Jindřicha Skácela sestavila konkurenceschopný a divácky atraktivní kádr, prezentující se sympatickým technickým fotbalem, někdy převyšujícím úroveň okresního přeboru. Právě Držovičtí jasně deklarují, že chtějí především bavit diváky fotbalem a postupové ambice nejsou prioritní. Kdo ví, podle pořekadla to zpravidla bývá ten třetí, kdo se nakonec směje.
Za touto trojicí zeje obrovská devítibodová propast. Týmy mezi čtvrtým a desátým místem jsou seřazeny s bodovými odstupy, přičemž v tomto úseku tabulky je rozdíl pouhých tří bodů, tedy jednoho vítězství. Nejlépe na tom jsou čtvrté Vrahovice, které ještě úplně nehodily do žita postupovou flintu, byť jedenáct bodů ztráty asi bude nad jejich síly. V závěsu se drží Brodek u Konice, pro nějž je účast v první pětici velmi lichotivá. Pouze s bodovým odstupem následuje tým ze Skalky, na nováčka je dvacet nasbíraných bodů jistě solidní počinek. Totéž úplně nemusí platit pro Dobromilice, které na tom mohou být díky zdravotní absenci špílmachra Špačka v jarních odvetách o něco hůře.
Druhou polovinu tabulky začíná s devatenácti body Vícov, který na podzim rovněž těžil z výkonů rozdílového útočníka Boška. Jak se tým vyrovná s jeho odchodem, bude hlavní starostí trenéra Krutovského, který s týmem hodlá pozice kolem středu tabulky udržet až do červnového otevření rekonstruovaného domácího hřiště. Tištín s Brodkem u Prostějova, vládnoucí osmnácti body, budou už hledět hlavně pod sebe, jestli se týmy ze dna tabulky příliš nepřibližují. Mohlo by to totiž znamenat potenciální záchranářské potíže, a to si v obou klubech nechtějí připustit. Zatím mají čtyřbodový náskok na Nezamyslice, které na podzim spíše srážela volnější morálka některých hráčů.
O bod méně má rezerva Určic, jejíž trenér Vlach naprosto jasně deklaroval nutnost záchrany v soutěži, a jak se dá usuzovat z jeho slov, přes zimní pauzu pro to v klubu nedaleko Prostějova dělali maximum. Špatně na tom jsou Výšovice, kterým by na podzim zřejmě vyrostl i pověstný trpaslík. Tým okolo hrajícího trenéra Dudíka bude muset aktivovat především morálně-volní rezervy, aby se ze svízelné situace pokusil dostat. Na Určice ztrácí dva body, na poslední „béčko“ Čechovic má pětibodový náskok. A právě rezerva Čechovic bude velmi pravděpodobně prvním sestupujícím. Klub postihl výpadek lidských zdrojů a rezerva tak bude zřejmě ráda, když nastoupí ke každému mistrovskému zápasu. To je také její jediné jarní předsevzetí.

Další díl seriálu FOTBAL EXTRA, věnovaný Přeboru OFS Prostějov, najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 25. března

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments