Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend, v němž se přechází na letní čas, začínají na Prostějovsku boje v nejvyšší regionální soutěž - Okresním přeboru – II. třídy. Jak ukázal minulý ročník, nic není předem rozhodnuto, i podzimní favorit může nakonec přijít zkrátka. Anketa mezi jednotlivými trenéry naznačila, že přehuštěn by měl být střed tabulky, o nějž je eminentní zájem. O postup se v podstatě přihlásily pouze dva celky, no a na chvostu by se podle respondentů neměl vyskytovat skoro nikdo...

Téměř luxusní pozici mají po podzimní části tři týmy, z nichž ten dlouhodobě vedoucí nakonec skončil až třetí. Naprosto vyrovnanými výkony po celých třináct kol se zaslouženě v čele s dvoubodovým náskokem zabydlel Horní Štěpánov, jehož postupové ambice jsme vzhledem k nekomunikaci jeho představitelů nemohli ověřit. Každopádně o rychlém návratu do krajské nejnižší soutěže sní na opačné straně okresu ve Vrchoslavicích, kterým se několik zápasů úplně nepovedlo, a na postup budou útočit z pozice druhého týmu s dvoubodovým odstupem na lídra.
Pouze o skóre horší jsou třetí Držovice, které do soutěže vstoupily opět jako nováček, byť s touto úrovní mají své zkušenosti. Dobrá parta okolo Jindřicha Skácela sestavila konkurenceschopný a divácky atraktivní kádr, prezentující se sympatickým technickým fotbalem, někdy převyšujícím úroveň okresního přeboru. Právě Držovičtí jasně deklarují, že chtějí především bavit diváky fotbalem a postupové ambice nejsou prioritní. Kdo ví, podle pořekadla to zpravidla bývá ten třetí, kdo se nakonec směje.
Za touto trojicí zeje obrovská devítibodová propast. Týmy mezi čtvrtým a desátým místem jsou seřazeny s bodovými odstupy, přičemž v tomto úseku tabulky je rozdíl pouhých tří bodů, tedy jednoho vítězství. Nejlépe na tom jsou čtvrté Vrahovice, které ještě úplně nehodily do žita postupovou flintu, byť jedenáct bodů ztráty asi bude nad jejich síly. V závěsu se drží Brodek u Konice, pro nějž je účast v první pětici velmi lichotivá. Pouze s bodovým odstupem následuje tým ze Skalky, na nováčka je dvacet nasbíraných bodů jistě solidní počinek. Totéž úplně nemusí platit pro Dobromilice, které na tom mohou být díky zdravotní absenci špílmachra Špačka v jarních odvetách o něco hůře.
Druhou polovinu tabulky začíná s devatenácti body Vícov, který na podzim rovněž těžil z výkonů rozdílového útočníka Boška. Jak se tým vyrovná s jeho odchodem, bude hlavní starostí trenéra Krutovského, který s týmem hodlá pozice kolem středu tabulky udržet až do červnového otevření rekonstruovaného domácího hřiště. Tištín s Brodkem u Prostějova, vládnoucí osmnácti body, budou už hledět hlavně pod sebe, jestli se týmy ze dna tabulky příliš nepřibližují. Mohlo by to totiž znamenat potenciální záchranářské potíže, a to si v obou klubech nechtějí připustit. Zatím mají čtyřbodový náskok na Nezamyslice, které na podzim spíše srážela volnější morálka některých hráčů.
O bod méně má rezerva Určic, jejíž trenér Vlach naprosto jasně deklaroval nutnost záchrany v soutěži, a jak se dá usuzovat z jeho slov, přes zimní pauzu pro to v klubu nedaleko Prostějova dělali maximum. Špatně na tom jsou Výšovice, kterým by na podzim zřejmě vyrostl i pověstný trpaslík. Tým okolo hrajícího trenéra Dudíka bude muset aktivovat především morálně-volní rezervy, aby se ze svízelné situace pokusil dostat. Na Určice ztrácí dva body, na poslední „béčko“ Čechovic má pětibodový náskok. A právě rezerva Čechovic bude velmi pravděpodobně prvním sestupujícím. Klub postihl výpadek lidských zdrojů a rezerva tak bude zřejmě ráda, když nastoupí ke každému mistrovskému zápasu. To je také její jediné jarní předsevzetí.

Další díl seriálu FOTBAL EXTRA, věnovaný Přeboru OFS Prostějov, najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 25. března

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments