Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina

Na půdě podzimního šampiona „B“ skupiny Moravskoslezské divize žen vstoupily fotbalistky Držovic do jarních bitev. Brumova se nezalekly a již ve třetí minutě se dokonce ujaly vedení, domácí favorit ale ještě do pauzy šesti góly skóre otočil. Druhý poločas již skončil remízou a v duelu bohatém na přesné rány tak domácí nakonec zvítězily 9:4.

„Výsledek vypadá krutě, čekali jsme ale, že tam nevyhrajeme. Tři čtyři branky jsme inkasovali zbytečně po velkých chybách, jsme ale i tak spokojeni. Čtyři branky proti prvnímu jsou slušné a s hrou dopředu jsem spokojen, vždyť na podzim jich dostaly jen pět. Musíme ale zlepšit obranu,“ ohlížel se po úvodním střetnutí trenér poražených Tomáš Jetel.
Velice jej potěšilo, že hráčky nic nevzdaly a bojovaly až do konce, svědčí o tom tři vstřelené branky v posledních deseti minutách. „Druhá půle byla o sto procent lepší a s domácími jsme v ní uhráli výsledek 3:3. Na týmy jen těsně před námi by takovýto výkon měl stačit,“ věří v brzkou bodovou odměnu.
Na jihovýchodě republiky se tentokrát musel obejít bez možnosti střídání, na cestu se s ním vydalo jen jedenáct hráček. „Mohou za to zranění i pracovní povinnosti, věřím ale, že za týden to už bude lepší. Hodně mi chyběla stoperka, Brumov ale byl herně lepší a projevila se jeho sehranost. V některých okamžicích byl ale duel vyrovnaný a třeba vystřelit první gól bylo fantastické, i když nám vedení dlouho nevydrželo,“ bilancoval.
O nejbližším víkendu, do něhož nedělním dopoledním duelem právě proti Brumovu vstoupí i fotbalistky Mostkovic, přivítají hráčky Držovic soupeře z Vlkoše. Ten je na tom o šest bodů, ale jen jednu pozici lépe a domácí tak cítí šanci uhrát slibný výsledek. „Věříme, že s ním něco uhrajeme. Branky máme nyní rozloženy mezi více hráček a celkově se prezentujeme týmovější hrou, která nestojí jen na jedné hráčce,“ těší se Tomáš Jetel na domácí premiéru roku 2019.

MSDŽ, SK. „B“ – 10. KOLO
FC Brumov
TJ Sokol Držovice
9:4 (6:1)
Branky: 6. Bednářová, 17. Frajtová, 21., 45. a 47. Jeřábková, 25. a 44. Lišková, 70. Kořenková, 74. Lysáková – 3. Benková, 81. Malinková, 86. Soares, 90. Hubáčková. Rozhodčí: Popelák – Kolouch, Habanec. Sestava Držovic: Langerová – Kostíková, Frömmlová, Gnipová, Zbořilová, Valouchová, Soares, Hubáčková, Malinková, Benková, Čislinská. Trenér: Tomáš Jetel.

• Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.