Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Přestože už prostějovským fotbalistům teoreticky o nic nešlo, sobotní zápas 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Chrudimí měl svůj náboj. Před domácími diváky bylo žádoucí vítězství, které by jistě udělalo radost i některým loučícím se hráčům. Samozřejmě z hlediska hostujícího celku mělo utkání zcela zásadní význam, protože tři body by znamenaly jistotu záchrany, v určitém kontextu stačil i bod jediný. A ten se nakonec na prostějovském trávníku pro oba týmy zrodil.Jestliže do dalekého Varnsdorfu odcestovala přece jen trochu netradiční sestava, pak na domácím trávníku se vrátilo vše do původních kolejí. Především co se týče postavy brankáře, nastoupil mezi tři tyče opět Patrik Le Giang. V tomto dresu naposledy. Je totiž zřejmé, že jako hráč Vlašimi proti svému bývalému týmu ve 30. kole chytat nemůže. Bylo tak velmi milé, že se s hráčem po nástupu rozloučili před domácími fanoušky předseda klubu František Jura a sportovní ředitel Radim Weisser. Kromě brankářského dresu přibalili „Legimu“ do igelitky ještě dva přiléhavé dárky. Štangle „jihlavského“ salámu měla slovenskému gólmanovi připomenout jeho minelu z domácího utkání s celkem z Vysočiny. Balíček bonbónů „Klokánek“ jej pak má navnadit na jeho příští štaci - pražské Bohemians 1905.
Sestava prostějovského eskáčka se tedy nesla v obvyklém duchu až na zdravotně indisponované. Místo zraněného Biolka nastoupil na pravém beku Machynek, pro problémy s achillovkou nebyl na soupisce ani Píchal a tak v záloze opět dostal šanci Ukrajinec Žikol.
Ani Chrudim se neobešla bez nucených změn v sestavě. Především na hrotu jí chyběl vykartovaný útočník Vašulín, který by dělal prostějovské obraně větší starosti. Na rozdíl od podzimního utkání nastoupil do branky zkušený Mrázek.
Na to, jak bylo utkání pro hosty důležité, proběhlo v naprosto korektním a poklidném duchu, i díky solidní práci všech rozhodčích. Zahanbeni však byli domácí fanoušci, které hravě překřičelo několik skalních fandů Chrudimi. Ti udělali svému týmu vpravdě domácí prostředí, a navíc se mohli v závěrečné děkovačce radovat s týmem ze záchrany druhé ligy.
Po Prostějovu se tak v soutěži zachránil další nováček, což není úplně obvyklé. Oba loňští vítězové České i Moravskoslezské ligy dokázali svou nespornou kvalitu, v případě Chrudimi o to cennější, že se jí podařilo to, co eskáčku před dvěma lety nikoli. Totiž uhrát záchranu a být konkurenceschopní s většinou hráčů, kteří si postup vykopali.
Až třicáté kolo tedy rozhodne o dvou sestupujících z trojice Táborsko, Znojmo a Žižkov. Posledně jmenovaný tým má o bod horší výchozí pozici. A zejména sestup Znojma by byl hodně překvapivý, vždyť tento klub má za sebou nedávné prvoligové zkušenosti.
Naopak v čele tabulky už je vše jasné. Po už dříve postupujících Českých Budějovicích jde do baráže Jihlava a Zbrojovka Brno, tedy týmy, které před touto sezónou z nejvyšší soutěže sestoupily. Černý Petr opět zůstal Hradci Králové, který se bude muset o postup mezi elitu pokusit zase až v příštím ročníku.


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments