Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Přestože už prostějovským fotbalistům teoreticky o nic nešlo, sobotní zápas 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Chrudimí měl svůj náboj. Před domácími diváky bylo žádoucí vítězství, které by jistě udělalo radost i některým loučícím se hráčům. Samozřejmě z hlediska hostujícího celku mělo utkání zcela zásadní význam, protože tři body by znamenaly jistotu záchrany, v určitém kontextu stačil i bod jediný. A ten se nakonec na prostějovském trávníku pro oba týmy zrodil.Jestliže do dalekého Varnsdorfu odcestovala přece jen trochu netradiční sestava, pak na domácím trávníku se vrátilo vše do původních kolejí. Především co se týče postavy brankáře, nastoupil mezi tři tyče opět Patrik Le Giang. V tomto dresu naposledy. Je totiž zřejmé, že jako hráč Vlašimi proti svému bývalému týmu ve 30. kole chytat nemůže. Bylo tak velmi milé, že se s hráčem po nástupu rozloučili před domácími fanoušky předseda klubu František Jura a sportovní ředitel Radim Weisser. Kromě brankářského dresu přibalili „Legimu“ do igelitky ještě dva přiléhavé dárky. Štangle „jihlavského“ salámu měla slovenskému gólmanovi připomenout jeho minelu z domácího utkání s celkem z Vysočiny. Balíček bonbónů „Klokánek“ jej pak má navnadit na jeho příští štaci - pražské Bohemians 1905.
Sestava prostějovského eskáčka se tedy nesla v obvyklém duchu až na zdravotně indisponované. Místo zraněného Biolka nastoupil na pravém beku Machynek, pro problémy s achillovkou nebyl na soupisce ani Píchal a tak v záloze opět dostal šanci Ukrajinec Žikol.
Ani Chrudim se neobešla bez nucených změn v sestavě. Především na hrotu jí chyběl vykartovaný útočník Vašulín, který by dělal prostějovské obraně větší starosti. Na rozdíl od podzimního utkání nastoupil do branky zkušený Mrázek.
Na to, jak bylo utkání pro hosty důležité, proběhlo v naprosto korektním a poklidném duchu, i díky solidní práci všech rozhodčích. Zahanbeni však byli domácí fanoušci, které hravě překřičelo několik skalních fandů Chrudimi. Ti udělali svému týmu vpravdě domácí prostředí, a navíc se mohli v závěrečné děkovačce radovat s týmem ze záchrany druhé ligy.
Po Prostějovu se tak v soutěži zachránil další nováček, což není úplně obvyklé. Oba loňští vítězové České i Moravskoslezské ligy dokázali svou nespornou kvalitu, v případě Chrudimi o to cennější, že se jí podařilo to, co eskáčku před dvěma lety nikoli. Totiž uhrát záchranu a být konkurenceschopní s většinou hráčů, kteří si postup vykopali.
Až třicáté kolo tedy rozhodne o dvou sestupujících z trojice Táborsko, Znojmo a Žižkov. Posledně jmenovaný tým má o bod horší výchozí pozici. A zejména sestup Znojma by byl hodně překvapivý, vždyť tento klub má za sebou nedávné prvoligové zkušenosti.
Naopak v čele tabulky už je vše jasné. Po už dříve postupujících Českých Budějovicích jde do baráže Jihlava a Zbrojovka Brno, tedy týmy, které před touto sezónou z nejvyšší soutěže sestoupily. Černý Petr opět zůstal Hradci Králové, který se bude muset o postup mezi elitu pokusit zase až v příštím ročníku.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments