Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Loni páté místo, letos však propad. Fotbalové Kralice zažívají tak trochu vystřízlivění. Zatímco od 2013/2014 byli hráči z Kralic pokaždé jednou kopačkou v nižší soutěži, tedy blízko sestupu, loňský ročník zastihl Kralice ve skvělé formě. Páté místo bylo i vzhledem k hubeným předešlým letům skvělé. A nepochybně také vzpruha do nedávno skončené sezóny.

Do ní vstupovali Kraličtí s trenérem Davidem Kobylíkem, jenže ten už na Vánoce na lavičce nebyl. Důvodem byl i bídný začátek sezóny. Kralice jako by jím chtěly předurčit celý její vývoj: začaly otočením zápasu s Mohelnicí a vítězstvím v penaltách a pokračovaly prohrami. Těsnými, ale o to bolestivějšími. Navíc smůla a nízká produktivita jako by se nechtěly Kralic pustit: až v 7. kole naplno bodovaly.
Výsledek? Po 11. kole změna trenéra. Nepříliš překvapivá. Tým v tu dobu měl na kontě stále ono jediné tříbodové vítězství, dvakrát pak dokázal vyhrát díky penaltám. Jinak mužstvo bodově živořilo a po zásluze se nacházelo v suterénu tabulky. Přišla tedy změna: Kobylíka nahradil obránce Lukáš Krobot, který se stal nejprve načas, posléze však natrvalo hrajícím trenérem.
Týmu tato změna pomohla – začal konečně vyhrávat a zapomněl na prachmizerný podzim. Zábřeh, Litovel, Medlov, ti všichni poznali stoupající formu Kralic. Pak ale přišla vysoká porážka 1:6 s Mohelnicí a zdálo se, že je vše při starém – dno se opět přiblížilo.
Ale Kralice ukázaly, proč je potřeba se rvát až do konce. Následující čtyři zápasy dovedly do penalt, přičemž třikrát je dokázaly ovládnout. Celkově Kralice na penalty hodně sázely, jejich zápasy jimi končily nejčastěji ze všech týmů soutěže. Je navíc krásně vidět, že se kraličtí hráči odmítali vzdát. Posuďte sami: Vyrovnávaly například proti Želatovicím v 76. minutě zásluhou Krobota, proti Jeseníku v 78. díky Dračkovi a s Lutínem dokonce až v 90. minutě, kdy oheň ne střeše hasil Němčík. Co do ukázky bojovnosti je tohle perfektní vysvědčení.
Po následných třech zápasech braly Kralice na Hané další tři body. To už se psala půlka května a napětí rostlo, záchrana ještě nebyla jistá. 18. května však pomohl Kralicím osud i 1. HFK Olomouc, který dorazil do Kralic s týmem plným dorostenců. Výsledek 3:1 pro domácí prakticky rozhodl. Závěr sezóny už se dohrával, poslední tři zápasy už pod trenérem Petrem Gottwaldem, který už v Kralicích dříve působil. Skóre má zatím 1:4 a tři body za vítězství nad Zábřehem. Záchrana dokonána.
Po tom všem těžko říct, jak sezónu zhodnotit. Určitě ne jako klidnou nebo skvělou. Označení vydařená? Také úplně nesedí. Celkově působila tak, že se tým po mizerném podzimu zvedl a ukázal, že proklamovaný střed tabulky by mohl v budoucnu zvládat. Pokud tedy Kralicím vydrží do příští sezóny tým a zejména bojovnost, která by mohla z fleku jít do fotbalových učebnic.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments