Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O minulém víkendu začaly boje v nejvyšší české fotbalové soutěži a o tom nadcházejícím odstartuje také FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. V té se v minulém soutěžním ročníku podařilo zabydlet také oběma nováčkům, z Moravy právě prostějovskému eskáčku. A tak si bude moci zdejší fanoušek opět zajít podívat na kvalitní druholigový fotbal.

V samém úvodu podzimní sezóny hned dvakrát. A v tom právě tkví několik pro a proti. Los byl k prostějovskému týmu relativně shovívavý a umožnil mu odstartovat sezónu ve velkém stylu. Vždyť co více si přát než dva poměrně hratelné týmy, z nichž jeden je navíc nováčkem soutěže?
Jenže právě tady začínají ona „ale“. Nováček jakékoli soutěže, který právě postoupil z nižšího patra, je v úvodních kolech hodně nevyzpytatelný. Stačí si vzpomenout, jakou práci mělo eskáčko ihned po sestupu z druhé ligy v Rýmařově. Jenže právě takový duel by se náramně hodil. Pokud by Prostějov dokázal i po těžkém průběhu udolat pražský Vyšehrad, psychicky by to obnovenému kádru ohromně prospělo.
Hráči i trenér budou chtíc nechtíc pod určitým tlakem, byť nahlas nevyřčeným, protože „prokaučovat“ takovou příležitost v samém úvodu by mohlo být do průběhu dalších kol velmi nepříjemné. A tak první otázka následující sezóny zní, zda se podaří Machalovým svěřencům optimálně využít dvakrát nabídnuté výhody domácího prostředí.
Pokud se totiž podíváme na účastníky druhé ligy, karty se do třicetikolové hry příliš nezměnily. Opět tady máme čtveřici týmů, které by měly tabulce dominovat. Dukla se pochopitelně bude snažit o rychlý návrat do nejvyšší soutěže, trojice Zbrojovka Brno, Vysočina Jihlava a Hradec Králové se jí to bude snažit maximálně znepříjemnit. Ukázalo se totiž, že baráž je spíše jen jakási úlitba atraktivnosti a zapojení více týmů do bojů o nejvyšší příčky. Rozhodčí hned poprvé v tomto herním systému prokázali, že vůle obměnit účastníky první ligy je takřka mizivá. Po novu je naopak šance, že se změní pouze jediný tým, nikoli dva. Jihlava by o tom mohla dlouze vyprávět.
Ostatní tucet týmů může kdykoli překvapit a prakticky kohokoli porazit a s kýmkoli prohrát. To samozřejmě včetně dvou nováčků, tedy Slavoje Vyšehrad a SK Líšeň. Zatímco pražský tým poměrně nedávno druhou ligu na jednu sezónu okusil, brněnská Líšeň tak čerstvé zkušenosti s profesionální soutěží nemá.
Příprava na sezónu, už tak v létě hodně krátká, rozhodně nebyla jednoduchá. Trenéra Machalu trápily zdravotní potíže kádru, kvůli nimž nemohl v přípravných zápasech řádně prověřit brankáře Brédu, nově příchozí Kotouče a Střeštíka, ze základní jedenáctky na nějakou dobu vypadl i Polák.
Na koho se tedy můžeme na hřišti těšit? Přestože Mucha odchytal v poslední době více zápasů, důvěru zřejmě opět dostane Bréda, v Senici to opravdu neměl lehké a své kvality prokázal. Na postech stoperů se zřejmě objeví Schuster s Kotoučem, vlevo Zapletal a vpravo Biolek, kterému se v Senici v prvním poločase náramně dařilo. Ve středu zálohy by měl hrát Sus, Střeštík a Koudelka, vlevo Lutonský, vpravo Pašek, na hrotu by měl alternovat Rolinc s Kroupou. Kartami samozřejmě zamíchá po svém uzdravení Polák a po návratu z šampionátu hráčů do devatenácti let i Píchal.
Na úzký kádr si zkrátka trenéři jistě stěžovat nemohou. Konečně i realizační tým se rozrostl a bude chvíli trvat, než si každý najde to své místo. Prostějov má rozhodně všechny předpoklady k další úspěšné sezóně.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments