Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve čtvrtek dopoledne se v prostorách stadionu Za Místním nádražím uskutečnila tradiční předsezónní tisková konference 1.SK Prostějov. Kromě vedení klubu a realizačního týmu byli na dotazy novinářů připraveni odpovídat kapitán týmu Karel Kroupa a nové posily Marek Střeštík a Jakub Rolinc. Poté proběhlo společné fotografování kádru.

V úvodním slově stanovil předseda klubu František Jura základní cíle pro nadcházející sezónu. „Po udržení soutěže a konečném devátém místě je třeba si klást vyšší cíle. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky bez náznaků záchranářských problémů. Kádr určitě neoslabil, spíše posílil, na některých postech myslím poměrně výrazně,“ zdůraznil Jura.
Klub také vidí stále rezervu v návštěvnosti domácích utkání. „Říkají to vesměs všechny kluby, ale opravdu chceme hrát především doma atraktivní fotbal, který by diváky zaujal a na stadion Za Místním nádražím si pravidelně nacházelo cestu více našich fanoušků,“ přál by si předseda klubu do nadcházejících ligových bojů.
Řeč přišla také na pohárová utkání. „Liga je samozřejmě bez diskusí prioritou, ale rádi bychom letos zanechali výraznější stopu v domácím poháru MOL Cup. Když jsme hráli v MSFL, byli jsme většinou schopni postoupit do dalších kol, která k nám přivedla atraktivní ligové celky. Letos by si to opět prostějovský fotbal zasloužil,“ poznamenal František Jura.
Zhodnocení krátké letní přípravy bylo tradičně na hlavním kouči Oldřichu Machalovi. „Jako hlavní negativum vidím zranění Jana Poláka z utkání s Jihlavou, který nám v počátcích sezóny bude chybět, zvlášť když vezmeme v úvahu jeho výborné výkony na jaře,“ posteskl si Machala. Jako přínos vidí především příchod Střeštíka, jenž by měl kvalitně obsadit už několik let hledanou pozici tvůrce hry ve středu hřiště.
Představen byl také nový člen realizačního týmu, kterým je bývalý stoper Prostějova Tomáš Hunal. Ten bude zastávat pozici asistenta číslo dvě u „A“-týmu, pracovat bude rovněž okolo mládeže.
Poněkud novou roli dostává postupně i kapitán týmu Karel Kroupa, který poděkoval vedení klubu za možnost pracovat v něm i po ukončení aktivní kariéry. K té se výborný střelec ovšem zatím nechystá. „Absolvoval jsem celou přípravu snad kromě dvou tréninků a na sezónu jsem připraven. Bude samozřejmě záležet na trenérech, jak mě budou využívat v zápasech, fotbal mě každopádně stále baví,“ ubezpečil nejlepší hráč druhé ligy měsíce dubna.
Závěrem tiskové konference ještě připomenul předseda klubu významný úspěch v mládežnické kategorii, když byl do konečné nominace na mistrovství Evropy U19 zařazen také David Píchal.

Příchody:
Jiří Kiška – přestup Viktoria Otrokovice
Viktor Korovikov – přestup Ukrajina
Jan Kotouč – hostování Sigma Olomouc
David Pašek – přestup MFK Vítkovice
Jakub Rolinc – přestup RKS Radomiak Radom (Polsko)
Marek Střeštík – přestup Gyirmót FC Györ (Maďarsko)


Odchody:
Zdeněk Fládr – konec smlouvy, nyní SK HS Kroměříž (v jednání)
Patrik Le Giang – konec hostování, nyní Bohemians Praha
Josef Pančochář – konec smlouvy, nyní SK HS Kroměříž (v jednání)
Martin Slaninka – konec smlouvy, nyní ŠKF Sereď (Slovensko)
Adam Ševčík – konec hostování, návrat do Sokolova
Jan Vošahlík – konec smlouvy

LOS FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY SEZÓNA 2019/2020 – PODZIMNÍ ČÁST

1. kolo

MFK Vítkovice – MFK Chrudim (pátek 19. července, 17:00)
FC Vlašim – FC Zbrojovka Brno (pátek 19. července, 18:00)
Dukla Praha – FK Fotbal Třinec (sobota 20. července, 10:15)
FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové (sobota 20. července, 10:15)
FK Pardubice – FK Viktoria Žižkov (sobota 20. července, 10:15)
SK Líšeň – FK Varnsdorf (sobota 20. července, 17:00)
1. SK PROSTĚJOV – FC Slavoj Vyšehrad (sobota 20. července, 17:00)
FK Ústí nad Labem – FC Vysočina Jihlava (pondělí 22. července, 17:00)

2. kolo

FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice (pátek 26. července, 19:00)
MFK Chrudim – SK Líšeň (sobota 27. července, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – FC Vlašim (sobota 27. července, 17:00)
FC Vysočina Jihlava – MFK Vítkovice (sobota 27. července, 19:00)
FK Viktoria Žižkov – FK Baník Sokolov (neděle 28. července, 10:15)
FK Varnsdorf – FK Fotbal Třinec (neděle 28. července, 17:00)
FC Slavoj Vyšehrad – FK Ústí nad Labem (neděle 28. července, 17:00)
FC Hradec Králové – Dukla Praha (pondělí 29. července, 17:00)

3. kolo

MFK Vítkovice – FC Slavoj Vyšehrad (pátek 2. srpna, 17:00)
FK Ústí nad Labem – 1. SK PROSTĚJOV (pátek 2. srpna, 18:00)
FK Fotbal Třinec – FC Vysočina Jihlava (sobota 3. srpna, 10:15)
Dukla Praha – FK Viktoria Žižkov (sobota 3. srpna, 10:15)
FK Baník Sokolov – FC Zbrojovka Brno (sobota 3. srpna, 10:15)
FK Pardubice – FC Vlašim (sobota 3. srpna, 10:15)
SK Líšeň – FC Hradec Králové (sobota 3. srpna, 17:00)
FK Varnsdorf – MFK Chrudim (neděle 4. srpna, 17:00)

4. kolo

FC Vysočina Jihlava – Dukla Praha (pátek 9. srpna, 18:00)
FC Hradec Králové – FK Varnsdorf (pátek 9. srpna, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem (pátek 9. srpna, 19:00)
FC Slavoj Vyšehrad – FK Baník Sokolov (sobota 10. srpna, 10:15)
MFK Chrudim – FK Fotbal Třinec (sobota 10. srpna, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – FK Pardubice (sobota 10. srpna, 17:00)
FK Viktoria Žižkov – MFK Vítkovice (neděle 11. srpna, 10:15)
FC Vlašim – SK Líšeň (neděle 11. srpna, 17:00)

5. kolo

FK Ústí nad Labem – FK Pardubice (pátek 16. srpna, 18:00)
FK Fotbal Třinec – FC Hradec Králové (sobota 17. srpna, 10:15)
Dukla Praha – FC Zbrojovka Brno (sobota 17. srpna, 10:15)
FK Baník Sokolov – FC Vlašim (sobota 17. srpna, 10:15)
MFK Chrudim – FK Viktoria Žižkov (sobota 17. srpna, 10:15)
SK Líšeň – FC Slavoj Vyšehrad (sobota 17. srpna, 17:00)
MFK Vítkovice – 1. SK PROSTĚJOV (sobota 17. srpna, 17:00)
FK Varnsdorf – FC Vysočina Jihlava (neděle 18. srpna, 17:00)

6. kolo

FC Vysočina Jihlava – SK Líšeň (pátek 23. srpna, 18:00)
FC Hradec Králové – MFK Chrudim (pátek 23. srpna, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – MFK Vítkovice (pátek 23. srpna, 19:00)
FK Pardubice – FK Baník Sokolov (sobota 24. srpna, 10:15)
FC Slavoj Vyšehrad – Dukla Praha (sobota 24. srpna, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – FK Fotbal Třinec (sobota 24. srpna, 17:00)
FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf (neděle 25. srpna, 10:15)
FC Vlašim – FK Ústí nad Labem (neděle 25. srpna, 17:00)

7. kolo

MFK Vítkovice – FK Pardubice (pátek 30. srpna, 17:00)
FK Fotbal Třinec – FC Zbrojovka Brno (sobota 31. srpna, 10:15)
Dukla Praha – FC Vlašim (sobota 31. srpna, 10:15)
FK Baník Sokolov – 1. SK PROSTĚJOV (sobota 31. srpna, 10:15)
MFK Chrudim – FC Slavoj Vyšehrad (sobota 31. srpna, 10:15)
SK Líšeň – FK Viktoria Žižkov (sobota 31. srpna, 17:00)
FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem (neděle 1. září, 17:00)
FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava (neděle 1. září, 18:00)

8. kolo

FK Ústí nad Labem – FK Baník Sokolov (pátek 13. září, 18:00)
FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim (pátek 13. září, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – SK Líšeň (pátek 13. září, 19:00)
FK Pardubice – Dukla Praha (sobota 14. září, 10:15)
FC Slavoj Vyšehrad – FK Fotbal Třinec (sobota 14. září, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – FK Varnsdorf (sobota 14. září, 17:00)
FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové (neděle 15. září, 10:15)
FC Vlašim – MFK Vítkovice (neděle 15. září, 17:00)

9. kolo

MFK Vítkovice – FK Baník Sokolov (pátek 20. září, 17:00)
FC Vysočina Jihlava – FC Zbrojovka Brno (pátek 20. září, 18:00)
FK Fotbal Třinec – FK Viktoria Žižkov (sobota 21. září, 10:15)
Dukla Praha – FK Ústí nad Labem (sobota 21. září, 10:15)
MFK Chrudim – FC Vlašim (sobota 21. září, 10:15)
SK Líšeň – 1. SK PROSTĚJOV (sobota 21. září, 16:30)
FK Varnsdorf – FK Pardubice (neděle 22. září, 16:30)
FC Hradec Králové – FC Slavoj Vyšehrad (neděle 22. září, 17:00)

10. kolo

FK Ústí nad Labem – MFK Vítkovice (pátek 27. září, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové (pátek 27. září, 19:00)
FK Baník Sokolov – Dukla Praha (sobota 28. září, 10:15)
FK Pardubice – SK Líšeň (sobota 28. září, 10:15)
FC Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf (sobota 28. září, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – MFK Chrudim (sobota 28. září, 16:30)
FK Viktoria Žižkov – FC Vysočina Jihlava (neděle 29. září, 10:15)
FC Vlašim – FK Fotbal Třinec (neděle 29. září, 16:30)

11. kolo

FC Vysočina Jihlava – FK Baník Sokolov (pátek 4. října, 18:00)
FK Fotbal Třinec – MFK Vítkovice (sobota 5. října, 10:15)
Dukla Praha – 1. SK PROSTĚJOV (sobota 5. října, 10:15)
MFK Chrudim – FC Zbrojovka Brno (sobota 5. října, 10:15)
SK Líšeň – FK Ústí nad Labem (sobota 5. října, 16:00)
FK Viktoria Žižkov – FC Slavoj Vyšehrad (neděle 6. října, 10:15)
FK Varnsdorf - FC Vlašim (neděle 6. října, 16:00)
FC Hradec Králové - FK Pardubice (neděle 6. října, 17:00)

12. kolo

MFK Vítkovice – Dukla Praha (pátek 18. října, 17:00)
FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim (pátek 18. října, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – FK Varnsdorf (pátek 18. října, 19:00)
FK Baník Sokolov – SK Líšeň (sobota 19. října, 10:15)
FK Pardubice – FK Fotbal Třinec (sobota 19. října, 10:15)
FC Slavoj Vyšehrad – FC Vysočina Jihlava (sobota 19. října, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – FK Viktoria Žižkov (sobota 19. října, 15:30)
FC Vlašim – FC Hradec Králové (neděle 20. října, 15:30)

13. kolo

FC Vysočina Jihlava – FK Pardubice (pátek 25. října, 18:00)
FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem (sobota 26. října, 10:15)
FC Slavoj Vyšehrad – FC Vlašim (sobota 26. října, 10:15)
MFK Chrudim – Dukla Praha (sobota 26. října, 10:15)
SK Líšeň – MFK Vítkovice (sobota 26. října, 14:30)
FK Viktoria Žižkov – FC Zbrojovka Brno (neděle 27. října, 10:15)
FK Varnsdorf – FK Baník Sokolov (neděle 27. října, 14:30)
FC Hradec Králové – 1. SK PROSTĚJOV (neděle 27. října, 15:00)

14. kolo

MFK Vítkovice – FK Varnsdorf (pátek 1. listopadu, 17:00)
FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové (pátek 1. listopadu, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – FC Slavoj Vyšehrad (pátek 1. listopadu, 19:00)
Dukla Praha – SK Líšeň (sobota 2. listopadu, 10:15)
FK Baník Sokolov – FK Fotbal Třinec (sobota 2. listopadu, 10:15)
FK Pardubice – MFK Chrudim (sobota 2. listopadu, 10:15)
1. SK PROSTĚJOV – FC Vysočina Jihlava (sobota 2. listopadu, 14:00)
FC Vlašim – FK Viktoria Žižkov (neděle 3. listopadu, 14:00)

15. kolo

FC Vysočina Jihlava – FC Vlašim (pátek 8. listopadu, 18:00)
FC Zbrojovka Brno – 1. SK PROSTĚJOV (pátek 8. listopadu, 19:00)
FK Fotbal Třinec – SK Líšeň (sobota 9. listopadu, 10:15)
FC Slavoj Vyšehrad – FK Pardubice (sobota 9. listopadu, 10:15)
MFK Chrudim – FK Baník Sokolov (sobota 9. listopadu, 10:15)
FK Viktoria Žižkov – FK Ústí nad Labem (neděle 10. listopadu, 10:15)
FK Varnsdorf – Dukla Praha (neděle 10. listopadu, 14:00)
FC Hradec Králové – MFK Vítkovice (neděle 10. listopadu, 15:00)

16. kolo

MFK Vítkovice – FC Vysočina Jihlava (pátek 22. listopadu, 17:00)
FK Ústí nad Labem – FC Slavoj Vyšehrad (pátek 22. listopadu, 18:00)
FK Fotbal Třinec – FK Varnsdorf (sobota 23. listopadu, 10:15)
FK Pardubice – FC Zbrojovka Brno (sobota 23. listopadu, 10:15)
FK Baník Sokolov – FK Viktoria Žižkov (sobota 23. listopadu, 10:15)
Dukla Praha – FC Hradec Králové (sobota 23. listopadu, 10:15)
SK Líšeň – MFK Chrudim (sobota 23. listopadu, 13:30)
FC Vlašim – 1. SK PROSTĚJOV (neděle 24. listopadu, 13:30)

Účastníci FNL v sezóně 2019/2020

FC Zbrojovka Brno
MFK Chrudim
Dukla Praha
FC Hradec Králové
FC Vysočina Jihlava
SK Líšeň
FK Pardubice
1. SK Prostějov
FK Baník Sokolov
FK Fotbal Třinec
FK Ústí nad Labem
FK Varnsdorf
MFK Vítkovice
FC Sellier & Bellot Vlašim
FC Slavoj Vyšehrad
FK Viktoria Žižkov

1. kolo 20.7. 1. SK Prostějov – Vyšehrad
2. kolo 27.7. 1. SK Prostějov – Vlašim
3. kolo 2.8. Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov
4. kolo 10.8. 1. SK Prostějov – Pardubice
5. kolo 17.8. Vítkovice – 1. SK Prostějov
6. kolo 24.8. 1. SK Prostějov – Třinec
7. kolo 31.8. Sokolov – 1. SK Prostějov
8. kolo 14.9. 1. SK Prostějov – Varnsdorf
9. kolo 21.9. Líšeň – 1. SK Prostějov
10. kolo 28.9. 1. SK Prostějov – Chrudim
11. kolo 5.10. Dukla Praha – 1. SK Prostějov
12. kolo 19.10. 1. SK Prostějov – Žižkov
13. kolo 27.10. Hradec Králové – 1. SK Prostějov
14. kolo 2.11. 1. SK Prostějov – Jihlava
15. kolo 8.11. Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov
16. kolo 24.11. Vlašim – 1. SK Prostějov

28 kadr eskacko


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments