Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Na severu Čech se eskáčku prostě nedaří. Ani ve třetím utkání s tímto soupeřem ve druhé lize prostějovští fotbalisté na body nedosáhli. A to i přesto, že naděje aspoň na remízu žila tentokrát sice krátce, avšak v závěrečné fázi zápasu. Jenže posledních šest minut by bylo třeba odmazat. Dva góly domácích ve finiši znamenaly pro 1.SK ve Fortuna:Národní lize druhou porážku a start do sezóny přesně podle starého pořekadla „první vyhrání z kapsy vyhání“. A také posun tabulkou dolů k sestupovému pásmu...

Výsledky druhého kola pro páteční duel fotbalistů Prstějova s Armou nevěstil příliš moc dobrého. Soupeř sice neodehrál na pražském Strahově, kde své zápasy hraje Vyšehrad, vůbec špatné utkání, jenže jak to někdy bývá, soupeři tam spadlo úplně vše. Čtyřbrankový příděl zanechal v ústeckém týmu nepříjemnou pachuť a především odhodlání ukázat, že takový propadák s nováčkem byl čistě náhodný.
Trenér Oldřich Machala se navíc musel nadále obejít bez klíčového útočníka Karla Kroupy, který stále laboruje s prstem na noze. „Hlavní je dostat nohu do kopačky, což ale zatím není možné. Zkoušel jsem běh na pásu, jenže bylo to přes bolest,“ svěřil se nehrající kapitán, který se věnuje místo tréninků jen posilování.
Taktika v takových utkáních bývá vcelku jasná. Nic lepšího než hra z obranného bloku a čekání na smrtící brejky se pomalu ani vymyslet nedá. Což o to, obrana v čele s gólmanem Brédou nepostrádá dobrou organizaci, byť by možná „bodl“ takový Sus, který ovšem také není úplně v pořádku. Dokonce i rychlostně vybavené hráče má eskáčko k dispozici. Lutonský, Píchal i Koudelka nastoupili, jenže ne všichni s takovou formou, jaká by byla třeba. Černý Petr tentokrát zůstal na Paškovi, i když je otázka, jestli by nebyl s jeho schopnostmi rychle potáhnout balón a odcentrovat lepší variantou než v útoku osamocený Rolinc. Ale po bitvě je každý generálem...
Střelecký potenciál týmu začal zavdávat nepříjemné reminiscence na minulou sezónu. Jediná branka Lutonského ze záplavy šancí v prvém utkání se třásla strachy osamocena už v třetím zápase. Ani v něm to dlouho na trefu do černého nevypadalo, dokud nevystřídal jeden z mála prostějovských odchovanců Šteigl. Už poněkolikáté prokázal, že si umí k ohrožení branky soupeře najít to správné místo. A obvykle na to nepotřebuje ani dlouhou dobu.
V tabulce F:NL eskáčko stále se třemi body putuje neúprosně dolů. Po třetím kole se dostalo až k sestupovému pásmu, což není zrovna radostný pohled. Pohnout s tímto trendem může v sobotu proti Pardubicím. S nimi sice doma nemají Hanáci zrovna špatnou bilanci, tentokrát ovšem budou tak trochu pod všudypřítomným tlakem. Další zaváhání, navíc před domácím publikem, by se už také nemuselo obejít bez nepříjemných následků. A to by stále ještě v úvodních fázích soutěže jistě nikdo nechtěl.

1 FC Vysočina Jihlava 3 2 1 0 4 0 4 7
2 FK Pardubice 3 2 1 0 4 2 2 7
3 SK Líšeň 3 1 2 0 8 6 2 5
4 FC Zbrojovka Brno 3 1 2 0 5 3 2 5
5 FK Fotbal Třinec 3 1 1 1 5 5 0 4
6 FC Sellier&Bellot Vlašim 3 1 1 1 3 3 0 4
7 FK Ústí nad Labem 3 1 1 1 4 5 -2 4
8 FK Dukla Praha 2 1 0 1 4 3 1 3
9 FC Slavoj Vyšehrad 3 1 0 2 6 6 0 3
10FK Viktoria Žižkov 2 1 0 1 3 3 0 3
11MFK Chrudim 2 1 0 1 2 3 -1 3
12 MFK Vítkovice 3 1 0 2 4 6 -2 3
13 1.SK Prostějov 3 1 0 2 2 4 -2 3
14 FK Varnsdorf 2 0 2 0 4 4 0 2

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments