Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řadu let trvalo, než získal prostějovský region více než jednoho klubového zástupce ve fotbalovém Clean4you krajském přeboru mužů. Ke starousedlíkovi FC Kralice na Hané přibyl pro aktuální ročník 2019/2020 nováček SK Lipová, leč start do sezóny nevyšel ani jednomu z těchto souborů. Natěšení novicové nestačili v sobotu o tři fíky v Ústí u Hranic, Hanáci o den později vyfasovali dokonce „rukavici“ ve Velkých Losinách.

Obnovenou premiéru po mnoha letech v páté nejvyšší soutěži ČR si Lipovští odbyli na půdě celku, který v minulé sezóně KP rovněž nehrál, neboť do něj sestoupil z divize. A vznikla z toho poměrně vysoká porážka poté, co se celý duel kromě úvodní půlhodiny vyvíjel pro hosty z výsledkového hlediska nepříznivě.
„Řekl bych, že jsme zaplatili tu pověstnou nováčkovskou daň. Herně jsme totiž určitě nepropadli, ale udělali tři velké chyby a soupeř všechny nemilosrdně potrestal. Kraj už je prostě natolik kvalitní soutěž, že většina týmů v ní dokáže hrubky pohotově využít,“ krčil rameny hlavní trenér SK Pavel Růžička.
Po fotbalově rovnocenné vstupní třicetiminutovce šli domácí do vedení trefou Kalouse, za další půl hodiny zvýšil Nehyba. V 71. však hosté gólem Milara dotáhli na jednobrankový rozdíl a za stavu 2:1 sahali po vyrovnání. Místo toho jim však Žingor deset minut před koncem šoupl do sítě dva slepené kousky, čímž bylo definitivně rozhodnuto.
„S předvedenou hrou jsem byl docela spokojený, po fotbalové stránce jsme podali poměrně dobrý výkon a Ústí nás nijak nepředčilo ani netlačilo. Bohužel, za chyby se v krajském přeboru tvrdě platí. Z vyrovnaného zápasu se tak zbytečně zrodila naše dost krutá porážka,“ litoval Růžička.
Věšet hlavy ale v Lipové rozhodně nebudou. „Ta rozhodující zaváhání si společně rozebereme, abychom se z nich poučili a mohli jít dál. Prohra o tři góly je na začátek nepříjemná, ovšem venku proti loni diviznímu celku nejde o žádnou tragédii. Teď pojedeme zase na hřiště soupeře do Opatovic, kde to nebude vůbec jednoduché. Každopádně zkusíme poprvé zabodovat,“ ujistil Růžička.

TJ Sokol Ústí u Hranic – SK Lipová 4:1 (1:0)
Branky: 32. Kalous, 60. Nehyba, 80. a 82. Žingor – 71. Milar.
Rozhodčí: Samek – Slota, Jurčák. Žluté karty: 57. Nehyba – 27. Štěpánek, 66. Palla, 85. Hrabálek. Diváci: 168.
Sestava Lipové: Výmola – Žilka (46. Fialka), Drexler, Milar, Hrabálek (85. Moštěk) – Holešinský (67. D. Přikryl), Horák, Palla (71. Novák), Pekař – Jamrich (67. A. Přikryl), Štěpánek. Trenér: Pavel Růžička.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments