Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejstarší sportovní klub v regionu si v září připomene 115 let od svého vzniku. SK Prostějov, na který navazuje dnešní 1. SK Prostějov, byl založen v roce 1904. Klub jubileum oslaví letos 6. září. Gratulovat mu přijedou bývalí čeští reprezentanti a další osobnosti tuzemského sportu. V Prostějově se tak objeví například Antonín Panenka, Karol Dobiáš, Ladislav Vízek a Jan Berger.


Svátek fotbalu bude v září spojen s utkáním mezi bývalými hráči české fotbalové reprezentace a fotbalisty 1. SK Prostějov nad 40 let. Prostějovské barvy budou hájit například Michal Spáčil, Ivo Zbožínek, Tomáš Bureš, Vladimír Bárta, Zdeněk Opravil, Drahomír Zelina, Petr Gotwald, Jiří Liška. Tomáš Hunal, Lukáš Zelenka, Michal Pospíšil, Roman Janoušek, Petr Pavlík a Petr Papoušek. Proti nim se na trávníku postaví reprezentační mužstvo s Pavlem Kukou, Patrikem Bergrem, Vladimírem Šmicrem, Martinem Kotůlkem, Karlem Radou, Janem Suchopárkem, Radoslavem Látalem, Karlem Poborským, Tomášem Rosickým a Janem Kollerem.
Na zápas probíhající na stadionu Za Místním nádražím naváže Galavečer prostějovského fotbalu v Národním sportovním centru. Na něm klub připomene nejzajímavější momenty své dlouhé historie.
„V Prostějově se mnoho let hrával vynikající fotbal. Například v meziválečné éře se zdejší tým mohl měřit s nejlepšími mužstvy tehdejšího Československa včetně Sparty a Slavie,“ říká předseda 1. SK Prostějov František Jura.
Současné vedení chce proto uctít legendy spojené s působením v Prostějově. Na Galavečeru prostějovského fotbalu se představí nejlepší hráči a trenéři celé historie. Na ty nejstarší už bude možné jen vzpomínat, případně si je připomenout formou filmového dokumentu. Mladší by ale měli dorazit do Národního sportovního centra a na své působení v Prostějově zavzpomínat. V sále by se tak mohl objevit například Karel Brückner, který zdejší tým vedl před zhruba čtyřiceti lety, ale také například Ivo Viktor, Pavel Dyba, Luděk Mikloško a Rostislav Václavíček.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments