Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejstarší sportovní klub v regionu si v září připomene 115 let od svého vzniku. SK Prostějov, na který navazuje dnešní 1. SK Prostějov, byl založen v roce 1904. Klub jubileum oslaví letos 6. září. Gratulovat mu přijedou bývalí čeští reprezentanti a další osobnosti tuzemského sportu. V Prostějově se tak objeví například Antonín Panenka, Karol Dobiáš, Ladislav Vízek a Jan Berger.


Svátek fotbalu bude v září spojen s utkáním mezi bývalými hráči české fotbalové reprezentace a fotbalisty 1. SK Prostějov nad 40 let. Prostějovské barvy budou hájit například Michal Spáčil, Ivo Zbožínek, Tomáš Bureš, Vladimír Bárta, Zdeněk Opravil, Drahomír Zelina, Petr Gotwald, Jiří Liška. Tomáš Hunal, Lukáš Zelenka, Michal Pospíšil, Roman Janoušek, Petr Pavlík a Petr Papoušek. Proti nim se na trávníku postaví reprezentační mužstvo s Pavlem Kukou, Patrikem Bergrem, Vladimírem Šmicrem, Martinem Kotůlkem, Karlem Radou, Janem Suchopárkem, Radoslavem Látalem, Karlem Poborským, Tomášem Rosickým a Janem Kollerem.
Na zápas probíhající na stadionu Za Místním nádražím naváže Galavečer prostějovského fotbalu v Národním sportovním centru. Na něm klub připomene nejzajímavější momenty své dlouhé historie.
„V Prostějově se mnoho let hrával vynikající fotbal. Například v meziválečné éře se zdejší tým mohl měřit s nejlepšími mužstvy tehdejšího Československa včetně Sparty a Slavie,“ říká předseda 1. SK Prostějov František Jura.
Současné vedení chce proto uctít legendy spojené s působením v Prostějově. Na Galavečeru prostějovského fotbalu se představí nejlepší hráči a trenéři celé historie. Na ty nejstarší už bude možné jen vzpomínat, případně si je připomenout formou filmového dokumentu. Mladší by ale měli dorazit do Národního sportovního centra a na své působení v Prostějově zavzpomínat. V sále by se tak mohl objevit například Karel Brückner, který zdejší tým vedl před zhruba čtyřiceti lety, ale také například Ivo Viktor, Pavel Dyba, Luděk Mikloško a Rostislav Václavíček.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments