Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotbalová přestávka je definitivně minulostí. Zatímco krajské soutěže už mají za sebou dvě kola, to první v okresním přeboru je aktuálně před námi. Prostějovské týmy ze II. třídy už jsou ale v plné zbroji a připraveny rvát se o body. Nebo o lepší budoucnost.

Jsou však týmy, kde je motivace přeci jen vyšší než jinde. Příkladem může být Horní Štěpánov. Ten si dlouho mohl brousit zuby na postup. Výsledek? Naposledy zpackaný závěr sezóny mu ho vzal. Nyní tedy má co napravovat. Stejně jako Vrahovice, které v minulém ročníku ani zdaleka nedosáhly na vytyčené cíle. Ambiciózní je Tištín, který směle pomýšlí na přední příčky tabulky. O možnosti postupu hovoří i v Dobromilicích, které skončily na pěkném druhém místě. Většina trenérů se však shoduje na tom, že se chce spíše hrou bavit a nestrachovat se o sestup.
Zejména na jihu pak budou mít fotbaloví nadšenci o zábavu postaráno. Vrchoslavice sice postoupily do I.B třídy, místo nich ale přebor budou hrát Němčice nad Hanou. A ze třetích tříd se nahoru vyškrábaly dvě rezervy ambicióznch oddílů – Kralic na Hané a Plumlova. Region tak bude mít v přeboru s další derby jako hrom a vyhrocenější zápasy tak nejspíš nebudou výjimkou.
Velkou novinkou pak bude střídání. Tatm je trojice změn, dokonce už i pětice. Nově se budou moci hráči měnit hokejově, tudíž libovolně a v jakémkoliv počtu. To dosud fungovalo ve III. třídě a také v divizních zápasech žen, nyní bude zavedeno i do přeboru. Někteří fotbalisté změně nerozumí, například ale ve Zdětíně si ji nemohou vynachválit. Zda si získá pochopení širokého spektra, to ukáže čas. Stejně jako to, zda loňský rok byl výjimečným, nebo stále častějším úkazem v počtu kontumovaných utkání. Tento osud postihl hned pět zápasů, z toho čtyři z důvodu nedostatku hráčů. V minulosti se přitom jednalo o výjimečné případy.
Na účastníky zápasů, zejména hráče, čekají i další drobné změny. Nejvíce asi pocítí nový trávník ve Vícově, tamní fotbalisté už nově nebudou muset zajíždět k domácím zápasům do Krumsína. Třeba jim tato skutečnost pomůže k lepší produktivitě, která byla dosud „trnem v patě“ tohoto mužstva.
Ať už ale zápolení dopadne jakkoli, diváci se mají na co těšit. Čeká je nyní maraton celkem 182 zápasů a s nimi řada branek, akcí, emocí i příběhů hráčů, trenérů a rozhodčích. Tedy pořádná podívaná a spousta důvodů, proč si zajít do ochozů.


Přebor OFS II. třída - Los podzimní části
3. kolo – neděle 18. srpna v 16.30: Jiskra Brodek u Konice – TJ Sokol Určice „B“, FK Skalka – FK Výšovice (sobota 17. srpna, 16.30, hřiště Pivín), TJ Tištín – TJ Sokol Plumlov „B“, FC Dobromilice – TJ Sokol Držovice, TJ Horní Štěpánov – FK Němčice nad Hanou, FC Kralice na Hané „B“ – TJ Sokol Vrahovice, TJ Sokol Vícov – TJ Sokol Brodek u Prostějova (hřiště Krumsín).

4. kolo – neděle 25. srpna v 16.30: TJ Sokol Brodek u Prostějov – FC Kralice na Hané „B“, FK Skalka 2011 – TJ Horní Štěpánov (hřiště Pivín), TJ Sokol Vrahovice – Jiskra Brodek u Konice, TJ Sokol Určice „B“ – TJ Tištín (sobota 24. srpna, 16.30), FK Němčice nad Hanou – TJ Sokol Vícov, FK Výšovice – TJ Sokol Držovice, TJ Sokol Plumlov „B“ – FC Dobromilice (hřiště Krumsín).

5. kolo – neděle 1. září v 16.00: TJ Sokol Držovice – TJ Sokol Plumlov „B“ (sobota 31. srpna, 16.00), FC Dobromilice – TJ Sokol Určice, Jiskra Brodek u Konice – TJ Sokol Brodek u Prostějova, TJ Sokol Vícov – FK Skalka 2011 (hřiště Krumsín), FC Kralice na Hané „B“ – FK Němčice nad Hanou, TJ Horní Štěpánov – FK Výšovice, TJ Tištín – Sokol Vrahovice.

6. kolo – neděle 8. září v 16.00: FK Skalka – FC Kralice na Hané „B“, TJ Sokol Vrahovice – FC Dobromilice (sobota 7. září v 16.00, hřiště Pivín), FK Němčice nad Hanou – Jiskra Brodek u Konice (neděle 8. září v 16.00), FK Výšovice – TJ Sokol Plumlov „B“, TJ Sokol Určice „B“ – TJ Sokol Držovice, TJ Horní Štěpánov – TJ Sokol Vícov, TJ Sokol Brodek u Prostějova – TJ Tištín.

7. kolo – neděle 15. září v 16.00: TJ Sokol Držovice – TJ Sokol Vrahovice, Jiskra Brodek u Konice – FK Skalka 2011 (sobota 14. září v 16.00), FC Dobromilice – TJ Sokol Brodek u Prostějova, FC Kralice na Hané „B“ – TJ Horní Štěpánov, TJ Sokol Vícov – FK Výšovice (hřiště Krumsín), TJ Sokol Plumlov „B“ – TJ Sokol Určice „B“, TJ Tištín – FK Němčice nad Hanou.

8. kolo – neděle 22. září v 15.30: FK Skalka 2011 – TJ Tištín (hřiště Pivín), TJ Sokol Vrahovice – TJ Sokol Plumlov „B“ (sobota 21. září v 15.30), FK Němčice nad Hanou – FC Dobromilice (neděle 22. září v 15.30), FK Výšovice – TJ Sokol Určice „B“, TJ Sokol Vícov – FC Kralice na Hané „B“ (hřiště Krumsín), TJ Horní Štěpánov – Jiskra Brodek u Konice, TJ Sokol Brodek u Prostějova – TJ Sokol Držovice.
9. kolo – neděle 29. září v 15.30: TJ Sokol Držovice – FK Němčice nad Hanou, TJ Sokol Určice – TJ Sokol Vrahovice (sobota 28. září v 15.30), FC Dobromilice – FK Skalka 2011, Jiskra Brodek u Konice – TJ Sokol Vícov, FC Kralice na Hané „B“ – FK Výšovice, TJ Sokol Plumlov „B“ – TJ Sokol Brodek u Konice (hřiště Krumsín), TJ Tištín – TJ Horní Štěpánov.

10. kolo – neděle 6. října v 15.00: FK Skalka 2011 – TJ Sokol Držovice (sobota 5. října v 15.00, hřiště Pivín), FK Němčice nad Hanou – TJ Sokol Plumlov „B“, FK Výšovice – TJ Sokol Vrahovice, TJ Sokol Vícov – TJ Tištín (hřiště Krumsín), FC Kralice na Hané – Jiskra Brodek u Konice, TJ Horní Štěpánov – FC Dobromilice, TJ Sokol Brodek u Prostějova – TJ Sokol Určice „B“.

11. kolo – neděle 13. října v 15.00: TJ Sokol Držovice – TJ Horní Štěpánov, TJ Sokol Vrahovice – TJ Sokol Brodek u Prostějova, TJ Sokol Určice „B“ – FK Němčice nad Hanou, Jiskra Brodek u Konice – FC Dobromilice (sobota 12. října v 15.00), TJ Tištín – FC Kralice na Hané, FC Dobromilice – TJ Sokol Vícov, TJ Sokol Plumlov „B“ – FK Skalka 2011 (hřiště Krumsín).

12. kolo – neděle 20. října ve 14.30: FK Skalka 2011 – TJ Sokol Určice „B“ (sobota 19. října ve 14.30, hřiště Pivín), FK Němčice nad Hanou – TJ Sokol Vrahovice, FK Výšovice – TJ Sokol Brodek u Prostějova, TJ Sokol Vícov – TJ Sokol Držovice (hřiště Krumsín), TJ Horní Štěpánov – TJ Sokol Plumlov „B“, FC Kralice na Hané „B“ – FC Dobromilice, Jiskra Brodek u Konice – TJ Tištín.

13. kolo – neděle 27. října ve 14.30: TJ Sokol Držovice – FC Kralice na Hané „B“, TJ Sokol Vrahovice – FK Skalka 2011, TJ Sokol Určice „B“ – TJ Horní Štěpánov, TJ Sokol Brodek u Prostějova – FK Němčice nad Hanou (sobota 26. října ve 14.30), TJ Tištín – FK Výšovice, FC Dobromilice – Jiskra Brodek u Konice, TJ Sokol Plumlov „B“ – TJ Sokol Vícov (hřiště Krumsín).

2. kolo – neděle 3. listopadu ve 14.00: TJ Sokol Držovice – TJ Tištín, TJ Sokol Vrahovice – TJ Sokol Vícov (sobota 2. listopadu ve 14.00), TJ Sokol Brodek u Prostějova – TJ Horní Štěpánov, TJ Sokol Plumlov „B“ – Jiskra Brodek u Konice (hřiště Krumsín), FK Výšovice – FC Dobromilice, FK Němčice nad Hanou – FK Skalka 2011, TJ Sokol Určice „B“ – FC Kralice na Hané „B“.

1. kolo – neděle 10. listopadu ve 14.00: FK Skalka 2011 – TJ Sokol Brodek u Prostějova, Jiskra Brodek u Konice – TJ Sokol Držovice, TJ Horní Štěpánov – TJ Sokol Vrahovice (sobota 9. listopadu ve 14.00, hřiště Pivín), FK Němčice nad Hanou – FK Výšovice, TJ Tištín – FC Dobromilice, FC Kralice na Hané „B“ – TJ Sokol Plumlov „B“, TJ Sokol Vícov – TJ Sokol Určice „B“ (hřiště Krumsín).

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments