Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Třetí díl prostějovského okresu nabídl fotbalový šlágr v Brodku u Konice, kam zavítal prostějovský Brodek. Od tohoto zápasu se čekaly nejen branky, ale také vyhrocené souboje, které bývají v takových zápasech velmi časté. Mírným favoritem byl hostující tým, který měl po dvou kolech plný počet bodů. Ale na špatném terénu a ve velkém dusnu nedominoval ani jeden z týmů. Výsledná remíza byla tedy spravedlivá. Penaltový rozstřel zvládli lépe hosté a připsali si tak bodík navíc.

Diváci, kteří dorazili se zpožděním, rozhodně o nic zásadního nepřišli. Prvních pětadvacet minut byl hra rozháraná z obou stran. Optickou převahu měli domácí, ale ve vyložené šance to nevedlo. Ba naopak hosté hrozili i nebezpečněji z brejkových situací. První vážnější šance přišla zhruba po půl hodině, kdy si kombinačně našli prostor za vápnem domácí a vypálili jedovatou ránu na Vystavěla, ten ale dokázal střelu vyrazit nad branku. Poté se dostal Kolář do úniku a běžel s míčem sám na brankáře, ale hostující bek Hanák situaci dokázal doběhnout a Koláře zastavit. Pak se osmělil hostující tým k větší aktivitě. Dobrý centr, který našel Zatloukala, sice skončil v síti, ale útočník si pomohl faulem na brankáře a gól nemohl být uznán. Zatloukal se dostal ještě k jedné šanci, ale míč mu na trávníku uskočil tak nešikovně, že si ho schoval do náruče brankář Kováč. To byla tečka za první polovinou, která diváky příliš nenadchla.
Druhý poločas měl daleko větší parametry připomínající fotbalové utkání. Stejně jako v první půli do něj lépe vstoupili domácí a vytvořili si tlak. Po jednom z rohů vyskočil nejvýše Koudelka a uklidil míč hlavou na zadní tyč – 1:0. To domácím vlilo krev do žil a tlačili se za dalším úspěchem. Jenže všechny své šanci zahazovali přímo do brankáře Vystavěla. Velmi aktivní byl Michal Grepl, který se třikrát dostal z pravé strany před brankáře, ale všechny tři jeho pokusy našly jen náruč brankáře. Hosté se dlouho nemohli dostat k vážnějšímu ohrožení soupeře. Pak ale po trase Soldán–Soldán přišla vyrovnávací branka. Petr Soldán poslal milimetrový centr na Radka Soldána a ten se střelou z voleje nemýlil – 1:1. Posledních dvacet minut bylo hodně hektických se spoustou ostrých zákroků a hádek. Z hostujícího celku si o červenou nejvíce koledoval Hanák, který nešel k ostřejším zákrokům daleko. Na druhé straně to byl brankář Kováč. Ten nevybíravým způsobem počastoval rozhodčího opakovaně vulgárními urážkami. Ale sudí zápas zvládal korigovat až do poslední minuty. Uklidnění přišlo po nešťastném hlavičkovém souboji mezi obráncem a útočícím Pavlem Greplem. Tomu z hlavy tekla krev, ale naštěstí odešel ze hřiště po svých.
Penaltový rozstřel lépe zvládli hosté. Domácí kapitán Jiří Blatner totiž málem netrefil ani síť za brankou. Rozhodující penaltu proměnil bez problémů Petr Soldán a Brodek u Prostějova mohl být spokojen se dvěma body. Prostějovský Brodek se tedy stále drží s čelem tabulky. Brodek u Konice je se čtyřmi body v klidném středu tabulky na začátku sezóny.

Pozápasové hodnocení trenérů
Patrik Müller – Jiskra Brodek u Konice
„První poločas jsme měli převahu na míči. Ale hosté měli po našich chybách více šancí. Druhý poločas jsme hrubě nezvládli z mého pohledu. Šli jsme sice do vedení po rohovém kopu, ale dovolili jsme hostům vyrovnat a šlo se asi zaslouženě do penalt. Ty už jsou loterie, ale myslím, že doma bychom je měli zvládnout.“

Michal Jelínek – Sokol Brodek u PV
„To, že dnes to nebude o fotbale, jsme věděli už dopředu. Tady na tom terénu se moc toho fotbalu hrát nedá. Bylo to vyloženě o tom, kdo to ukope na sílu. Padlo pár karet, bylo to ostřejší utkání. My zaspali oba začátky poločasů. Pak dotahujeme výsledek a stojí nás to spoustu sil. Nakonec jsme mohli slavit i tři body, ale Radek Soldán se své šance zalekl. Ale dva body perfektní, my jsme spokojení.“

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments