Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jestliže Lipové nevyšel obnovený vstup do nejvyšší krajské soutěže, její hráči se z úvodního nezdaru otřepali a prokázali dobrou adaptabilitu na kvalitnější soutěž. Další tři zápasy totiž Lipová vyhrála a v neděli mohla doma zaútočit na nejvyšší příčky tabulky. Jenže na vrchovinu přijel velice kvalitní soupeř z Bohuňovic trénovaný bývalým fotbalistou Radkem Drulákem.

„Přijel k nám zatím nejkvalitnější tým, který jsme za pět kol v krajském přeboru potkali,“ upozornil trenér Lipové Pavel Růžička. Jak výsledek napovídá, byli diváci svědky vyrovnaného utkání, které se většinou odehrávalo mezi oběma šestnáctkami s minimem šancí na obou stranách.
„Za daných okolností bod s takovým soupeřem bereme, penaltový rozstřel už je padesát na padesát, řekl bych, že o tu jednu šanci navíc si hosté bod z penalt zasloužili,“ přiznal férově Růžička.
Proměnění jediné penalty je ale přece jen málo. Ačkoli je tato kratochvíle určená především pro diváky a trenéři jí velké důležitosti obvykle nepřikládají, taková bilance přece jen zamrzí. „Zklamali střelci, tentokrát to prostě nevyšlo,“ nehledal žádné výmluvy trenér Lipové.
Po pátém kole figuruje Lipová na páté příčce, což není vůbec špatné. „Chtěl bych poděkovat hráčům za snahu a bojovný výkon, kterým jsme remízu s kvalitním soupeřem vydřeli,“ byl Růžička spokojen s výkonem svých svěřenců.
Stoprocentní výkon budou muset předvést také v neděli v Medlově, s nímž má Lipová takřka stejnou bilanci a jsou sousedé v tabulce.

SK Lipová – TJ Sokol Bohuňovice 0:0, p. k. 1:4
Rozhodčí: Konečný – Jurčák, Habermann. Žluté karty: 6. A. Přikryl, 89. Drexler, 90.+1 Novák – 35. Šmirják, 55. J. Král. Diváci: 168.
Sestava Lipové: R. Vybíhal – Žilka, Takáč, Milar, Pekař – A. Přikryl (50. Holešínský), Drexler, Horák (85. Novák), Palla – D. Přikryl (72. Štěpánek), Fialka. Trenér: Pavel Růžička.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments