Dobré ráno, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jestliže Lipové nevyšel obnovený vstup do nejvyšší krajské soutěže, její hráči se z úvodního nezdaru otřepali a prokázali dobrou adaptabilitu na kvalitnější soutěž. Další tři zápasy totiž Lipová vyhrála a v neděli mohla doma zaútočit na nejvyšší příčky tabulky. Jenže na vrchovinu přijel velice kvalitní soupeř z Bohuňovic trénovaný bývalým fotbalistou Radkem Drulákem.

„Přijel k nám zatím nejkvalitnější tým, který jsme za pět kol v krajském přeboru potkali,“ upozornil trenér Lipové Pavel Růžička. Jak výsledek napovídá, byli diváci svědky vyrovnaného utkání, které se většinou odehrávalo mezi oběma šestnáctkami s minimem šancí na obou stranách.
„Za daných okolností bod s takovým soupeřem bereme, penaltový rozstřel už je padesát na padesát, řekl bych, že o tu jednu šanci navíc si hosté bod z penalt zasloužili,“ přiznal férově Růžička.
Proměnění jediné penalty je ale přece jen málo. Ačkoli je tato kratochvíle určená především pro diváky a trenéři jí velké důležitosti obvykle nepřikládají, taková bilance přece jen zamrzí. „Zklamali střelci, tentokrát to prostě nevyšlo,“ nehledal žádné výmluvy trenér Lipové.
Po pátém kole figuruje Lipová na páté příčce, což není vůbec špatné. „Chtěl bych poděkovat hráčům za snahu a bojovný výkon, kterým jsme remízu s kvalitním soupeřem vydřeli,“ byl Růžička spokojen s výkonem svých svěřenců.
Stoprocentní výkon budou muset předvést také v neděli v Medlově, s nímž má Lipová takřka stejnou bilanci a jsou sousedé v tabulce.

SK Lipová – TJ Sokol Bohuňovice 0:0, p. k. 1:4
Rozhodčí: Konečný – Jurčák, Habermann. Žluté karty: 6. A. Přikryl, 89. Drexler, 90.+1 Novák – 35. Šmirják, 55. J. Král. Diváci: 168.
Sestava Lipové: R. Vybíhal – Žilka, Takáč, Milar, Pekař – A. Přikryl (50. Holešínský), Drexler, Horák (85. Novák), Palla – D. Přikryl (72. Štěpánek), Fialka. Trenér: Pavel Růžička.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments