Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Hlavní akci oslav 115. výročí prostějovského eskáčka předcházelo ocenění dvou významných postav československého fotbalu, kteří se rozdílným způsobem zapsali do historie prostějovské kopané. Z rukou předsedy klubu a prostějovského primátora Františka Jury a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka převzali ceny bývalý brankář Ivo Viktor a bývalý trenér Karel Brückner. Pak už se ke slovu dostali aktéři na hrací ploše, kteří měli před sebou mač na dvakrát 40 minut. Co bylo v pátek vpodvečer k vidění zaznamenal Večerník v přímé reportáži.1.SK Prostějov „40“ - ČR „40“ 7:5 (3:3)
Branky: 3., 20. Nečas, 26. Los, 42. Kroupa, 53. Pavlík, 59. Liška, 63. Gottwald – 28., 31. Koller, 40., 80. Berger, 46. Kuka

Sestavy týmů:

1.SK Prostějov „40“: Bureš – P. Zbožínek, I. Zbožínek – Liška, Nečas, Gottwald, Zelenka, Los, Bárta, Spáčil – Zdráhal. Střídali: Ohlídal, Hunal, Kroupa, Janíček, Schuster, Pavlík, Janoušek.

Česká republika „40“: Vaniak – Hunal, Rada, Kotůlek – Látal, Heinz, Berger, Steiner, Koloušek – Kuka, Koller. Střídali: Machala, Černý, Šmicer, Zelenka.

Prostějovská jedenáctka začala aktivně a už po čtyřech minutách se střelou zprava proti Vaniakovi prosadil Nečas – 1:0. Reprezentanti hráli především na krásu a technicky se snažili dostat až do „kuchyně“. To se jim ne vždy dařilo a Bureše v úvodních pasážích zachránila také tyč. Jejich ofenzivu vedla logicky dvojice Kuka - Koller, posledně jmenovaného vychytal Bureš. Ke gólovému efektu nevedlo ani sólo Steinera.
Po dvaceti minutách si Gottwaldův centr našel opět Nečas a z voleje zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 2:0. Vzápětí Kollerovu střelu odvrátil Bureš na roh, na opačné straně byl ovšem úspěšný Los (3:0), který dostal domácí už do tříbrankového trháku. To si už ovšem bývalí reprezentanti nenechali líbit a v desetiminutovce zbývající do uplynutí poločasu vyrovnali. Tento úkol vzal na sebe především dlouhán Koller, který vstřelil rychle dvě branky (3:1, 3:2) a brankou do šatny srovnal Berger – 3:3.
S remízovým stavem se nehodlal smířit stále aktivní hráč eskáčka Kroupa, který chvíli po změně stran vrátuil vedení na stranu legend eskáčka – 4:3. Jenže slávista Kuka obratem srovnal – 4:4. A to ještě tento slavný útočník nedal penaltu, když míč obloučkem poslal rovnou do rukavic brankáře Bureše.
Rozhodující trhák nasadili borci Prostějova v desetiminutovce mezi třiapadesátou a třiašedesátou minutou, kdy se trefili postupně Pavlík, Liška a Gottwald. Posledně jmenovaný zvyšoval po brejku už na 7:4 a domácí tak obnovili tříbrankové vedení z první půle. Zdráhalovu povedenou střelu vytáhl s obtížemi Vaniak, na druhé straně Bureš dobře vykryl střelecký úhel Kollerovi, takže ten zamířil pouze do boční sítě. Na Vaniaka si nepřišel ani Spáčil, takže domácí borci už další branku nepřidali. Naopak v úplném závěru po pěkné kombinaci korigoval na konečných 7:5 před Burešem osamocený Berger.


Podrobnější zpravodajství z páteční události najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerniku, které vyšlo v pondělí 9. září
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments