Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Hlavní akci oslav 115. výročí prostějovského eskáčka předcházelo ocenění dvou významných postav československého fotbalu, kteří se rozdílným způsobem zapsali do historie prostějovské kopané. Z rukou předsedy klubu a prostějovského primátora Františka Jury a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka převzali ceny bývalý brankář Ivo Viktor a bývalý trenér Karel Brückner. Pak už se ke slovu dostali aktéři na hrací ploše, kteří měli před sebou mač na dvakrát 40 minut. Co bylo v pátek vpodvečer k vidění zaznamenal Večerník v přímé reportáži.1.SK Prostějov „40“ - ČR „40“ 7:5 (3:3)
Branky: 3., 20. Nečas, 26. Los, 42. Kroupa, 53. Pavlík, 59. Liška, 63. Gottwald – 28., 31. Koller, 40., 80. Berger, 46. Kuka

Sestavy týmů:

1.SK Prostějov „40“: Bureš – P. Zbožínek, I. Zbožínek – Liška, Nečas, Gottwald, Zelenka, Los, Bárta, Spáčil – Zdráhal. Střídali: Ohlídal, Hunal, Kroupa, Janíček, Schuster, Pavlík, Janoušek.

Česká republika „40“: Vaniak – Hunal, Rada, Kotůlek – Látal, Heinz, Berger, Steiner, Koloušek – Kuka, Koller. Střídali: Machala, Černý, Šmicer, Zelenka.

Prostějovská jedenáctka začala aktivně a už po čtyřech minutách se střelou zprava proti Vaniakovi prosadil Nečas – 1:0. Reprezentanti hráli především na krásu a technicky se snažili dostat až do „kuchyně“. To se jim ne vždy dařilo a Bureše v úvodních pasážích zachránila také tyč. Jejich ofenzivu vedla logicky dvojice Kuka - Koller, posledně jmenovaného vychytal Bureš. Ke gólovému efektu nevedlo ani sólo Steinera.
Po dvaceti minutách si Gottwaldův centr našel opět Nečas a z voleje zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 2:0. Vzápětí Kollerovu střelu odvrátil Bureš na roh, na opačné straně byl ovšem úspěšný Los (3:0), který dostal domácí už do tříbrankového trháku. To si už ovšem bývalí reprezentanti nenechali líbit a v desetiminutovce zbývající do uplynutí poločasu vyrovnali. Tento úkol vzal na sebe především dlouhán Koller, který vstřelil rychle dvě branky (3:1, 3:2) a brankou do šatny srovnal Berger – 3:3.
S remízovým stavem se nehodlal smířit stále aktivní hráč eskáčka Kroupa, který chvíli po změně stran vrátuil vedení na stranu legend eskáčka – 4:3. Jenže slávista Kuka obratem srovnal – 4:4. A to ještě tento slavný útočník nedal penaltu, když míč obloučkem poslal rovnou do rukavic brankáře Bureše.
Rozhodující trhák nasadili borci Prostějova v desetiminutovce mezi třiapadesátou a třiašedesátou minutou, kdy se trefili postupně Pavlík, Liška a Gottwald. Posledně jmenovaný zvyšoval po brejku už na 7:4 a domácí tak obnovili tříbrankové vedení z první půle. Zdráhalovu povedenou střelu vytáhl s obtížemi Vaniak, na druhé straně Bureš dobře vykryl střelecký úhel Kollerovi, takže ten zamířil pouze do boční sítě. Na Vaniaka si nepřišel ani Spáčil, takže domácí borci už další branku nepřidali. Naopak v úplném závěru po pěkné kombinaci korigoval na konečných 7:5 před Burešem osamocený Berger.


Podrobnější zpravodajství z páteční události najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerniku, které vyšlo v pondělí 9. září
Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar