Dobré ráno, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Hlavní akci oslav 115. výročí prostějovského eskáčka předcházelo ocenění dvou významných postav československého fotbalu, kteří se rozdílným způsobem zapsali do historie prostějovské kopané. Z rukou předsedy klubu a prostějovského primátora Františka Jury a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka převzali ceny bývalý brankář Ivo Viktor a bývalý trenér Karel Brückner. Pak už se ke slovu dostali aktéři na hrací ploše, kteří měli před sebou mač na dvakrát 40 minut. Co bylo v pátek vpodvečer k vidění zaznamenal Večerník v přímé reportáži.1.SK Prostějov „40“ - ČR „40“ 7:5 (3:3)
Branky: 3., 20. Nečas, 26. Los, 42. Kroupa, 53. Pavlík, 59. Liška, 63. Gottwald – 28., 31. Koller, 40., 80. Berger, 46. Kuka

Sestavy týmů:

1.SK Prostějov „40“: Bureš – P. Zbožínek, I. Zbožínek – Liška, Nečas, Gottwald, Zelenka, Los, Bárta, Spáčil – Zdráhal. Střídali: Ohlídal, Hunal, Kroupa, Janíček, Schuster, Pavlík, Janoušek.

Česká republika „40“: Vaniak – Hunal, Rada, Kotůlek – Látal, Heinz, Berger, Steiner, Koloušek – Kuka, Koller. Střídali: Machala, Černý, Šmicer, Zelenka.

Prostějovská jedenáctka začala aktivně a už po čtyřech minutách se střelou zprava proti Vaniakovi prosadil Nečas – 1:0. Reprezentanti hráli především na krásu a technicky se snažili dostat až do „kuchyně“. To se jim ne vždy dařilo a Bureše v úvodních pasážích zachránila také tyč. Jejich ofenzivu vedla logicky dvojice Kuka - Koller, posledně jmenovaného vychytal Bureš. Ke gólovému efektu nevedlo ani sólo Steinera.
Po dvaceti minutách si Gottwaldův centr našel opět Nečas a z voleje zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 2:0. Vzápětí Kollerovu střelu odvrátil Bureš na roh, na opačné straně byl ovšem úspěšný Los (3:0), který dostal domácí už do tříbrankového trháku. To si už ovšem bývalí reprezentanti nenechali líbit a v desetiminutovce zbývající do uplynutí poločasu vyrovnali. Tento úkol vzal na sebe především dlouhán Koller, který vstřelil rychle dvě branky (3:1, 3:2) a brankou do šatny srovnal Berger – 3:3.
S remízovým stavem se nehodlal smířit stále aktivní hráč eskáčka Kroupa, který chvíli po změně stran vrátuil vedení na stranu legend eskáčka – 4:3. Jenže slávista Kuka obratem srovnal – 4:4. A to ještě tento slavný útočník nedal penaltu, když míč obloučkem poslal rovnou do rukavic brankáře Bureše.
Rozhodující trhák nasadili borci Prostějova v desetiminutovce mezi třiapadesátou a třiašedesátou minutou, kdy se trefili postupně Pavlík, Liška a Gottwald. Posledně jmenovaný zvyšoval po brejku už na 7:4 a domácí tak obnovili tříbrankové vedení z první půle. Zdráhalovu povedenou střelu vytáhl s obtížemi Vaniak, na druhé straně Bureš dobře vykryl střelecký úhel Kollerovi, takže ten zamířil pouze do boční sítě. Na Vaniaka si nepřišel ani Spáčil, takže domácí borci už další branku nepřidali. Naopak v úplném závěru po pěkné kombinaci korigoval na konečných 7:5 před Burešem osamocený Berger.


Podrobnější zpravodajství z páteční události najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerniku, které vyšlo v pondělí 9. září
Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments