Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za posledních sedm let novodobé historie 1.SK Prostějov je to teprve potřetí, kdy se tým probojoval až do třetího kola domácího poháru, hraném i letos jako MOL Cup. Teprve v tomto dějství narazí eskáčko na papírově atraktivnějšího soka, byť to není nikdo z aktuálně nejzvučnějších jmen. Libereckému Slovanu se v úvodu podzimní sezóny příliš nedaří, v tabulce je až na 11. příčce. Buď jak buď, jde o prvoligového soupeře, navíc s velkými zkušenostmi z pohárové Evropy.

Zpočátku bylo pro prostějovské fotbalisty konečnou druhé kolo, až v prvním postupovém ročníku 2015/2016 se povedl další krůček. V prvním kole tenkrát deklasovali Komňackého Hodonín 4:0, ve druhém přešli po bezbrankové remíze po penaltách přes Třinec a v třetím kole vystavil eskáčku stopku tehdy už opět prvoligový Zlín po výsledku 1:4, jedinou branku vstřelil Kroupa.
Hned v následující první druholigové sezóně se vstup do poháru opět vydařil. Ještě v létě 2016 porazilo eskáčko Tišnov i se Švancarou v útoku 3:0, ve druhém kole zvítězili stále ještě Jurovi svěřenci v Líšni 3:1 a koncem září jeli do Karviné. Tam sice uhráli bezbrankovou remízu, jenže v prodloužení dostali dva góly a z poháru byli vyřazeni.
Následující rok opět z třetiligové pozice a pod taktovkou Oldřicha Machaly postoupil Prostějov v prvním kole přes Mohelnici, ovšem ve druhém kole podlehl doma 1:3 Opavě. Loni klub nepřešel ani přes první kolo po vyřazení Líšní, až letos se podařilo vyrovnat zatím ty nejlepší pohárové výsledky. Po výhrách ve Strání a v Dolním Benešově se eskáčko ocitlo ve středečním osudí losování 3. kola MOL Cupu 2019/2020.
Osud ovšem tajným nadějím hráčů i činovníků nepřál. Především se nebude hrát v domácím prostředí, ale na stadionu U Nisy, kde je pánem liberecký Slovan. Nepotěšil také fakt, že se jedná o jednoho z nejvzdálenějších soupeřů, které mohlo hanácký klub vyfasovat. V neposlední řadě také zřejmý fakt, že o favoritovi utkání je jasno.
V tomto duchu se nesou i komentáře z klubu. „Los nám opravdu příliš nepřál, nejenže nehrajeme doma, ale navíc jsme dostali opravdu hodně vzdáleného soupeře. Celodenní cestování uprostřed týdne není zrovna příjemné,“ vyjádřil za všechny pocity trenér Oldřich Machala.
„Co k tomu říct, doufali jsme přece jen v atraktivnější los,“ pokrčil rameny stálý kapitán eskáčka Karel Kroupa. „Bylo nasnadě, že dostaneme prvoligového soupeře, jenže toho jsme si přáli doma, abychom sehráli atraktivní utkání před vlastními diváky, kteří by si utkání takové úrovně jistě zasloužili,“ doplnil jej zastupující kapitán Tomáš Janíček. „A když už hrajeme na soupeřově půdě, bylo by jistě příjemnější mít soupeře z bližší destinace, než je Liberec,“ uzavřel k neradostné novince Aleš Schuster.
Právě fakt, že domácí diváci přicházejí o jedinečnou možnost uvidět po letech v soutěžním zápase prvoligový tým, a také vzdálenost do místa utkání jsou stěžejní body, na nichž se ohlasy z prostějovského tábora spojují. Zřejmě bude tedy nutné postoupit ještě o kolo dál, aby šance na špíl před domácím publikem nadále žila...
Úředním termínem 3. kola MOL Cupu je středa 25. září.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments