Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za posledních sedm let novodobé historie 1.SK Prostějov je to teprve potřetí, kdy se tým probojoval až do třetího kola domácího poháru, hraném i letos jako MOL Cup. Teprve v tomto dějství narazí eskáčko na papírově atraktivnějšího soka, byť to není nikdo z aktuálně nejzvučnějších jmen. Libereckému Slovanu se v úvodu podzimní sezóny příliš nedaří, v tabulce je až na 11. příčce. Buď jak buď, jde o prvoligového soupeře, navíc s velkými zkušenostmi z pohárové Evropy.

Zpočátku bylo pro prostějovské fotbalisty konečnou druhé kolo, až v prvním postupovém ročníku 2015/2016 se povedl další krůček. V prvním kole tenkrát deklasovali Komňackého Hodonín 4:0, ve druhém přešli po bezbrankové remíze po penaltách přes Třinec a v třetím kole vystavil eskáčku stopku tehdy už opět prvoligový Zlín po výsledku 1:4, jedinou branku vstřelil Kroupa.
Hned v následující první druholigové sezóně se vstup do poháru opět vydařil. Ještě v létě 2016 porazilo eskáčko Tišnov i se Švancarou v útoku 3:0, ve druhém kole zvítězili stále ještě Jurovi svěřenci v Líšni 3:1 a koncem září jeli do Karviné. Tam sice uhráli bezbrankovou remízu, jenže v prodloužení dostali dva góly a z poháru byli vyřazeni.
Následující rok opět z třetiligové pozice a pod taktovkou Oldřicha Machaly postoupil Prostějov v prvním kole přes Mohelnici, ovšem ve druhém kole podlehl doma 1:3 Opavě. Loni klub nepřešel ani přes první kolo po vyřazení Líšní, až letos se podařilo vyrovnat zatím ty nejlepší pohárové výsledky. Po výhrách ve Strání a v Dolním Benešově se eskáčko ocitlo ve středečním osudí losování 3. kola MOL Cupu 2019/2020.
Osud ovšem tajným nadějím hráčů i činovníků nepřál. Především se nebude hrát v domácím prostředí, ale na stadionu U Nisy, kde je pánem liberecký Slovan. Nepotěšil také fakt, že se jedná o jednoho z nejvzdálenějších soupeřů, které mohlo hanácký klub vyfasovat. V neposlední řadě také zřejmý fakt, že o favoritovi utkání je jasno.
V tomto duchu se nesou i komentáře z klubu. „Los nám opravdu příliš nepřál, nejenže nehrajeme doma, ale navíc jsme dostali opravdu hodně vzdáleného soupeře. Celodenní cestování uprostřed týdne není zrovna příjemné,“ vyjádřil za všechny pocity trenér Oldřich Machala.
„Co k tomu říct, doufali jsme přece jen v atraktivnější los,“ pokrčil rameny stálý kapitán eskáčka Karel Kroupa. „Bylo nasnadě, že dostaneme prvoligového soupeře, jenže toho jsme si přáli doma, abychom sehráli atraktivní utkání před vlastními diváky, kteří by si utkání takové úrovně jistě zasloužili,“ doplnil jej zastupující kapitán Tomáš Janíček. „A když už hrajeme na soupeřově půdě, bylo by jistě příjemnější mít soupeře z bližší destinace, než je Liberec,“ uzavřel k neradostné novince Aleš Schuster.
Právě fakt, že domácí diváci přicházejí o jedinečnou možnost uvidět po letech v soutěžním zápase prvoligový tým, a také vzdálenost do místa utkání jsou stěžejní body, na nichž se ohlasy z prostějovského tábora spojují. Zřejmě bude tedy nutné postoupit ještě o kolo dál, aby šance na špíl před domácím publikem nadále žila...
Úředním termínem 3. kola MOL Cupu je středa 25. září.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar