Dobré ráno, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za posledních sedm let novodobé historie 1.SK Prostějov je to teprve potřetí, kdy se tým probojoval až do třetího kola domácího poháru, hraném i letos jako MOL Cup. Teprve v tomto dějství narazí eskáčko na papírově atraktivnějšího soka, byť to není nikdo z aktuálně nejzvučnějších jmen. Libereckému Slovanu se v úvodu podzimní sezóny příliš nedaří, v tabulce je až na 11. příčce. Buď jak buď, jde o prvoligového soupeře, navíc s velkými zkušenostmi z pohárové Evropy.

Zpočátku bylo pro prostějovské fotbalisty konečnou druhé kolo, až v prvním postupovém ročníku 2015/2016 se povedl další krůček. V prvním kole tenkrát deklasovali Komňackého Hodonín 4:0, ve druhém přešli po bezbrankové remíze po penaltách přes Třinec a v třetím kole vystavil eskáčku stopku tehdy už opět prvoligový Zlín po výsledku 1:4, jedinou branku vstřelil Kroupa.
Hned v následující první druholigové sezóně se vstup do poháru opět vydařil. Ještě v létě 2016 porazilo eskáčko Tišnov i se Švancarou v útoku 3:0, ve druhém kole zvítězili stále ještě Jurovi svěřenci v Líšni 3:1 a koncem září jeli do Karviné. Tam sice uhráli bezbrankovou remízu, jenže v prodloužení dostali dva góly a z poháru byli vyřazeni.
Následující rok opět z třetiligové pozice a pod taktovkou Oldřicha Machaly postoupil Prostějov v prvním kole přes Mohelnici, ovšem ve druhém kole podlehl doma 1:3 Opavě. Loni klub nepřešel ani přes první kolo po vyřazení Líšní, až letos se podařilo vyrovnat zatím ty nejlepší pohárové výsledky. Po výhrách ve Strání a v Dolním Benešově se eskáčko ocitlo ve středečním osudí losování 3. kola MOL Cupu 2019/2020.
Osud ovšem tajným nadějím hráčů i činovníků nepřál. Především se nebude hrát v domácím prostředí, ale na stadionu U Nisy, kde je pánem liberecký Slovan. Nepotěšil také fakt, že se jedná o jednoho z nejvzdálenějších soupeřů, které mohlo hanácký klub vyfasovat. V neposlední řadě také zřejmý fakt, že o favoritovi utkání je jasno.
V tomto duchu se nesou i komentáře z klubu. „Los nám opravdu příliš nepřál, nejenže nehrajeme doma, ale navíc jsme dostali opravdu hodně vzdáleného soupeře. Celodenní cestování uprostřed týdne není zrovna příjemné,“ vyjádřil za všechny pocity trenér Oldřich Machala.
„Co k tomu říct, doufali jsme přece jen v atraktivnější los,“ pokrčil rameny stálý kapitán eskáčka Karel Kroupa. „Bylo nasnadě, že dostaneme prvoligového soupeře, jenže toho jsme si přáli doma, abychom sehráli atraktivní utkání před vlastními diváky, kteří by si utkání takové úrovně jistě zasloužili,“ doplnil jej zastupující kapitán Tomáš Janíček. „A když už hrajeme na soupeřově půdě, bylo by jistě příjemnější mít soupeře z bližší destinace, než je Liberec,“ uzavřel k neradostné novince Aleš Schuster.
Právě fakt, že domácí diváci přicházejí o jedinečnou možnost uvidět po letech v soutěžním zápase prvoligový tým, a také vzdálenost do místa utkání jsou stěžejní body, na nichž se ohlasy z prostějovského tábora spojují. Zřejmě bude tedy nutné postoupit ještě o kolo dál, aby šance na špíl před domácím publikem nadále žila...
Úředním termínem 3. kola MOL Cupu je středa 25. září.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments