Dobré ráno, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Druhé pokračování letošní sezóny 2019/2020 má za sebou III. třída. Ve šlágru kola nejnižší soutěže pod hlavičkou OFS prostějov se střetly celky kdysi mnohem úspěšnějších - domácích Olšan u Prostějova s hosty z Nezamyslic na Hané. Utkání slibovalo zajímavou podívanou dvou mužstev, která chtějí hrát v horních patrech tabulky. Zápas velmi ovlivnilo počasí. Ve vytrvalém dešti se na promočeném terénu hrálo opravdu těžko, a tak diváci viděli spoustu ostrých zákroků. Být na trávníku přísnější rozhodčí, zřejmě by vytahoval i karty červené barvy. Olšany nakonec urvaly své premiérové vítězství, zatímco Nezamyslice po domácí výhře poprvé klopýtly.

Stav před výkopem
Oba sobotní soupeři vstupují do sezóny s ambicemi hrát o postup do Okresního přeboru. Nezamyslice už bodovaly v prvním zápase doma proti Želči. Zatímco Olšany měly volný termín. Na začátku soutěže se čekal vyrovnaný duel, který mohly rozhodnout opravdové maličkosti. Další otázkou bylo, jak se týmy dokáží popasovat s promočeným terénem po celodenním vydatném dešti.
Vývoj zápasu
Hned od prvních minut se zápas nesl v dobrém tempu. Úvodní půlhodinu zvládali lépe hráči „Nezátek“. První ze svých šancí si připravil Stejkora, který svou rychlostí dělal obraně problémy po celý zápas. Z poloviny hřiště běžel sám na brankáře, ale zakončení absolutně nezvládl a trefil vybíhajícího brankáře Matlucha. Po deseti minutách hry si znovu našel prostor Stejkora a poslal přihrávku na Musila, ten ovšem zpracoval míč tak nešťastně, že se dostal až k brankáři domácích. Poté se už hostující družina dočkala branky. Následně se hra trošku uklidnila a další dobrou akci si potom vypracovali domácí. Dobrá střela za vápnem skončila těsně mimo. Po půlhodině netrefil Musil zařízení po zaváhání obrany a najednou se hosté z hřiště vytratili. Olšany se hned z následné akce dočkaly vyrovnání. Na konci poločasu se Olšany mohly dostat i do vedení. Ale dobrou střelu z první Elnera brankář Dvořák chytil a na konci poločasu se neprosadil ani kapitán Hansl, kterému radost sebral na poslední chvíli dobře chytající brankář hostů. Na kraji druhé půle se dostali domácí do vedení, a to už nepustili. Hosté si moc šancí nepřipravili, největší byla zřejmě nechtěná střela obránce na svou branku. Naštěstí pro Olšany šla přímo doprostřed. Konec utkání si domácí pohlídali a přidali ještě dvě branky.
Zásadní okamžiky
Hned po deseti minutách se mohl jít osprchovat Musil, který srazil domácího Hansla loktem. Od té chvíle to na hřišti jiskřilo na obě strany a sudí zápas neměl zcela pod kontrolu. První branku dali hosté po přízemním centru z poloviny hřiště, k němu se dostal Oulehla a ve skluzu obstřelil brankáře – 0:1. Po půl hodině srovnal Nakládal, ten využil zmatek po rohu a míč z oblasti penalty poslal do branky – 1:1. Začátek druhé půle dostal do vedení domácí družinu. Doražený míč skončil za brankovou čarou až díky ověření pomezním, který byl z Nezamyslic. Za toto gesto fair play klobouček dolů – 2:1. Za tohoto stavu utekl Musil a byl tvrdě faulován, zde by si sudí také obhájil i tmavší kartonek. V posledních dvou minutách přidali domácí ještě dvě branky. Nejprve utekl Hansl obraně, obešel i brankáře a upravil na 3:1. Další minuta a přišla penalta, která nebyla v zápase zřejmě první, co měla být odpískána. Hansl ji v klidu proměnil a uzavřel skóre zápasu na 4:1.
Osobnost utkání
V domácích řadách vynikal kapitán Hansl nejen fotbalově, ale také při různých strkanicích a faulech. Dobře zahrál i střední záložník Elner. Na straně hostů je třeba zmínit Musila a smutného hrdinu Stejkoru, ten se dostal do třech vyložených šancí a kdyby alespoň jednu proměnil, bůhví, jak by zápas dopadl.
Zajímavost duelu
Největší zajímavostí byl hodně těžký terén. Především hosté se s ním prali po celý zápas. Na některých místech hřiště byly dokonce i louže, které míče naprosto zastavovaly. Jen díky štěstí nedošlo k vážnějšímu zranění některého z aktérů střetnutí. Je otázkou, zda tento terén je ještě způsobilý pro odehrání zápasu.
Atmosféra střetnutí
Do areálu dorazili v chmurném nečasu pouze ti nejvěrnější. Na hrací ploše byla kulisa hodně nepřátelská, od začátku se oba celky pokopávaly i postrkovaly. Pokud by sudí na začátku rozdal pár žlutých karet, dalo se tomu předejít. Vše vyvrcholilo v poločase, kdy se při odchodu do kabin odehrála potyčka u šaten, která ale naštěstí jak rychle začala, tak rychle skončila.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ
Antonín POSPÍŠIL – Olšany
„Byl to hodně těžký zápas. Ten terén byl složitý pro oba celky a popasovali jsme se s tím o něco lépe. Na začátku byl soupeř daleko lepší než my, ale dokázali jsme se zvednout a druhý poločas jsme to zvládli ubojovat a otočit, čehož si opravdu cením.“
Marek PAVELKA – Nezamyslice
„Hrozně složitý terén pro obě mužstva, nepomohl tomu, ani velmi slabý rozhodčí. V prvním poločase jsme byli půlhodiny lepší, potom nás soupeř začal lehce přehrávat. Druhý poločas byl o tom, kdo dá druhý gól, bohužel ho dal soupeř a odjíždíme s prázdnou.“Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments