Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Reprezentační pauza byla v případě prostějovského eskáčka nesmírně důležitá. Pod povrchem oslav 115. výročí založení klubu se totiž hrálo o žhavou současnost. Tým ve druhé lize sice v posledních zápasech bodoval, ale jednobodový zisk je stále málo. Zvlášť v domácím prostředí. Je to konečně vidět dobře i v tabulce, kdy bodové přírůstky na větší posun směrem nahoru prostě nestačí. Proti hledajícímu se Varnsdorfu tak byla v tomto smyslu poslední příležitost... Přestože si svěřenci kouče Oldřicha Machaly zkomplikovali skvěle rozběhnuté utkání a nechali hosty hrající přitom ve dvojnásobném oslabení vyrovnat, závěrečná akce Milana Lutonského ponechala radost v táboře eskáčka.

Přestože kádr už vyhlížel vcelku stabilizovaně a do hry se mohl zapojit i delší dobu zdravotně indisponovaný Polák, vedení klubu přece jen sáhlo k jedné rošádě. Na hostování do MSFL odeslalo Ukrajince Viktora Korovikova, který se v dosavadním průběhu příliš neprosadil, a využilo nabídnuté příležitosti angažovat z prvoligového Zlína středního záložníka Patrika Slaměnu. Přestože se jedná teprve o devatenáctiletého hráče, stačil už prokázat nesporný talent jak v prvoligových utkáních, tak v zápasech mládežnických reprezentací. Je nabíledni, že v mateřském Zlíně přece jen tolik příležitostí nedostává, takže hostování v Prostějově mu dá možnost získat větší herní praxi.
To se konečně projevilo hned při jeho prvním ostrém startu v novém dresu, protože trenérský tandem Machala – Onofrej měl zase neskutečné potíže se skládáním sestavy. A to i přesto, že už byl k dispozici zmiňovaný Polák. Jenže kromě pomalu se zotavujícího Machynka zradilo zdraví Suse, Šteigla a na poslední chvíli také kapitána Kroupu. Z disciplinárních důvodů navíc nemohli do hry zasáhnout v Sokolově vyloučený Pernackij a Biolek, který nasbíral čtyři žluté karty.
V takové situaci měl Slaměna cestičku do základní sestavy hezky umetenou. V obraně se vlevo už skoro usídlil Lutonský, mající momentálně větší důvěru trenéra, za což se mu také v závěru odvděčil, jaksepatří. Napravo se na beku objevil ofenzivní Pašek, tam už prostě nebylo kde brát.
Ve středu zálohy se kromě Slaměny, majícího spíše ofenzivní úkoly, představil defenzivní záložník Polák a také Střeštík, na krajích zálohy operovali Píchal s Koudelkou a hrotovou pozici obsadil Rolinc.
Je potěšitelné, že se právě on zapsal do střelecké listiny, stejně jako hodně netradiční střelec, stoper Schuster. Lutonský pak potvrdil svoji formu ze začátku sezóny a je na něm vidět, jak moc za dobu svého působení v Prostějově herně vyrostl. Provést takový individuální průnik s přesným zakončením z pozice levého beka by si v současném kádru dovolil málokdo.
Eskáčko sobotním vítězstvím odvrátilo několik problémů naráz a snad definitivně se odpoutalo od spodních pater tabulky. Desátá příčka se už přece jen řadí do poloviny tabulky a jedná se pro takový tým o důstojnější umístění. Potvrdit tento trend bude muset Prostějov tuto sobotu v Líšni, což bude hodně těžká fuška. Klub pořádá na toto střetnutí autobusový zájezd pro fanoušky ZDARMA!

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-