Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Reprezentační pauza byla v případě prostějovského eskáčka nesmírně důležitá. Pod povrchem oslav 115. výročí založení klubu se totiž hrálo o žhavou současnost. Tým ve druhé lize sice v posledních zápasech bodoval, ale jednobodový zisk je stále málo. Zvlášť v domácím prostředí. Je to konečně vidět dobře i v tabulce, kdy bodové přírůstky na větší posun směrem nahoru prostě nestačí. Proti hledajícímu se Varnsdorfu tak byla v tomto smyslu poslední příležitost... Přestože si svěřenci kouče Oldřicha Machaly zkomplikovali skvěle rozběhnuté utkání a nechali hosty hrající přitom ve dvojnásobném oslabení vyrovnat, závěrečná akce Milana Lutonského ponechala radost v táboře eskáčka.

Přestože kádr už vyhlížel vcelku stabilizovaně a do hry se mohl zapojit i delší dobu zdravotně indisponovaný Polák, vedení klubu přece jen sáhlo k jedné rošádě. Na hostování do MSFL odeslalo Ukrajince Viktora Korovikova, který se v dosavadním průběhu příliš neprosadil, a využilo nabídnuté příležitosti angažovat z prvoligového Zlína středního záložníka Patrika Slaměnu. Přestože se jedná teprve o devatenáctiletého hráče, stačil už prokázat nesporný talent jak v prvoligových utkáních, tak v zápasech mládežnických reprezentací. Je nabíledni, že v mateřském Zlíně přece jen tolik příležitostí nedostává, takže hostování v Prostějově mu dá možnost získat větší herní praxi.
To se konečně projevilo hned při jeho prvním ostrém startu v novém dresu, protože trenérský tandem Machala – Onofrej měl zase neskutečné potíže se skládáním sestavy. A to i přesto, že už byl k dispozici zmiňovaný Polák. Jenže kromě pomalu se zotavujícího Machynka zradilo zdraví Suse, Šteigla a na poslední chvíli také kapitána Kroupu. Z disciplinárních důvodů navíc nemohli do hry zasáhnout v Sokolově vyloučený Pernackij a Biolek, který nasbíral čtyři žluté karty.
V takové situaci měl Slaměna cestičku do základní sestavy hezky umetenou. V obraně se vlevo už skoro usídlil Lutonský, mající momentálně větší důvěru trenéra, za což se mu také v závěru odvděčil, jaksepatří. Napravo se na beku objevil ofenzivní Pašek, tam už prostě nebylo kde brát.
Ve středu zálohy se kromě Slaměny, majícího spíše ofenzivní úkoly, představil defenzivní záložník Polák a také Střeštík, na krajích zálohy operovali Píchal s Koudelkou a hrotovou pozici obsadil Rolinc.
Je potěšitelné, že se právě on zapsal do střelecké listiny, stejně jako hodně netradiční střelec, stoper Schuster. Lutonský pak potvrdil svoji formu ze začátku sezóny a je na něm vidět, jak moc za dobu svého působení v Prostějově herně vyrostl. Provést takový individuální průnik s přesným zakončením z pozice levého beka by si v současném kádru dovolil málokdo.
Eskáčko sobotním vítězstvím odvrátilo několik problémů naráz a snad definitivně se odpoutalo od spodních pater tabulky. Desátá příčka se už přece jen řadí do poloviny tabulky a jedná se pro takový tým o důstojnější umístění. Potvrdit tento trend bude muset Prostějov tuto sobotu v Líšni, což bude hodně těžká fuška. Klub pořádá na toto střetnutí autobusový zájezd pro fanoušky ZDARMA!

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments