Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Reprezentační pauza byla v případě prostějovského eskáčka nesmírně důležitá. Pod povrchem oslav 115. výročí založení klubu se totiž hrálo o žhavou současnost. Tým ve druhé lize sice v posledních zápasech bodoval, ale jednobodový zisk je stále málo. Zvlášť v domácím prostředí. Je to konečně vidět dobře i v tabulce, kdy bodové přírůstky na větší posun směrem nahoru prostě nestačí. Proti hledajícímu se Varnsdorfu tak byla v tomto smyslu poslední příležitost... Přestože si svěřenci kouče Oldřicha Machaly zkomplikovali skvěle rozběhnuté utkání a nechali hosty hrající přitom ve dvojnásobném oslabení vyrovnat, závěrečná akce Milana Lutonského ponechala radost v táboře eskáčka.

Přestože kádr už vyhlížel vcelku stabilizovaně a do hry se mohl zapojit i delší dobu zdravotně indisponovaný Polák, vedení klubu přece jen sáhlo k jedné rošádě. Na hostování do MSFL odeslalo Ukrajince Viktora Korovikova, který se v dosavadním průběhu příliš neprosadil, a využilo nabídnuté příležitosti angažovat z prvoligového Zlína středního záložníka Patrika Slaměnu. Přestože se jedná teprve o devatenáctiletého hráče, stačil už prokázat nesporný talent jak v prvoligových utkáních, tak v zápasech mládežnických reprezentací. Je nabíledni, že v mateřském Zlíně přece jen tolik příležitostí nedostává, takže hostování v Prostějově mu dá možnost získat větší herní praxi.
To se konečně projevilo hned při jeho prvním ostrém startu v novém dresu, protože trenérský tandem Machala – Onofrej měl zase neskutečné potíže se skládáním sestavy. A to i přesto, že už byl k dispozici zmiňovaný Polák. Jenže kromě pomalu se zotavujícího Machynka zradilo zdraví Suse, Šteigla a na poslední chvíli také kapitána Kroupu. Z disciplinárních důvodů navíc nemohli do hry zasáhnout v Sokolově vyloučený Pernackij a Biolek, který nasbíral čtyři žluté karty.
V takové situaci měl Slaměna cestičku do základní sestavy hezky umetenou. V obraně se vlevo už skoro usídlil Lutonský, mající momentálně větší důvěru trenéra, za což se mu také v závěru odvděčil, jaksepatří. Napravo se na beku objevil ofenzivní Pašek, tam už prostě nebylo kde brát.
Ve středu zálohy se kromě Slaměny, majícího spíše ofenzivní úkoly, představil defenzivní záložník Polák a také Střeštík, na krajích zálohy operovali Píchal s Koudelkou a hrotovou pozici obsadil Rolinc.
Je potěšitelné, že se právě on zapsal do střelecké listiny, stejně jako hodně netradiční střelec, stoper Schuster. Lutonský pak potvrdil svoji formu ze začátku sezóny a je na něm vidět, jak moc za dobu svého působení v Prostějově herně vyrostl. Provést takový individuální průnik s přesným zakončením z pozice levého beka by si v současném kádru dovolil málokdo.
Eskáčko sobotním vítězstvím odvrátilo několik problémů naráz a snad definitivně se odpoutalo od spodních pater tabulky. Desátá příčka se už přece jen řadí do poloviny tabulky a jedná se pro takový tým o důstojnější umístění. Potvrdit tento trend bude muset Prostějov tuto sobotu v Líšni, což bude hodně těžká fuška. Klub pořádá na toto střetnutí autobusový zájezd pro fanoušky ZDARMA!

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments