Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor

FOTOGALERIE: Desáté kolo skupiny B I.A třídy Olomouckého KFS zastihlo celky Určic a Protivanova na stadionu v Kralicích na Hané, kde našli svůj dočasný azyl Určičtí. A uplynulou sobotu odpoledne se bylo na co dívat.

Domácí sice byli zprvu fotbalovější, z čehož pramenil tlak, ten ale v gól nepřetavili. Protivanov se naopak postupně zlepšoval a nakonec doslova ukopal důležitou výhru, která tým oddálila od tabulkového dna. Kaňkou zápasu bylo pak jednak počasí, druhak zranění určického Davida Kobylíka. Podle pozápasového vyjádření samého plejera a kouče v jedné osobě ale nejspíš nepůjde o nic vážného.

Stav před výkopem
Favoritem byly Určice. Tabulkově na tom sice také nebyly extra dobře, nicméně v předchozích třech zápasech neprohrály. A nemají špatnou formu. Protivanov naopak pětkrát za sebou nevyhrál a nacházel se až na předposledním místě. To velelo k jasné výzvě protivanovským hráčům: teď, nebo nikdy!
Vývoj zápasu
Utkání nabídlo dva zcela odlišné poločasy. První byl jasně v režii domácího celku. Určice kombinovaly, snažily se hrát na zemi, dostávaly se do šancí i tlaků – míč měly na kopačkách. Oproti tomu hosté se snažili hrát spíše na brejky nebo dlouhé balóny, což se jim příliš nedařilo. Stoprocentní šance si prakticky nevypracovali ale ani domácí. Zápas pak zejména zprvu poznamenal déšť, který ovšem před poločasem ustal.
Druhá pětačtyřicetiminutovka už nebyla tak jednoznačná. Protivanov se začal dostávat k míči častěji, stejně tak do šancí. Určice naopak ubraly na aktivitě, hosté se tak postupně ujali iniciativy. Hrdinou dne se stal Marek Grmela, kterému se podařilo nejprve vstřelit gól z brejku, následně pak dostal na osu hřiště dobrý balón od postranní čáry a přidal také druhou branku. Očekávaný tlak Určic už se nedostavil.
Zásadní okamžiky
První klíčový moment přišel už ve 3. minutě. To se ujal míče Frehar, napálil ho centrem na bránu, ale nikdo jej netrefil. A jakoby právě tento okamžik měl vystihnout dění velké části zápasu: Určice se lopotily vepředu, tvořily, ale zakončení se ne a ne podařit. Přitom vepředu to ze strany domácích žilo. Hodně aktivní byl například hrající trenér Kobylík, který posílal průnikové nahrávky, tvořil a centroval. V 7. minutě se také postaral o první zákrok Pitáka, vysoký lob ale brankou neskončil. Následně po Kobylíkovi hrozil na druhé straně trávníku dvakrát Grmela, poprvé hlavičkou, podruhé střelou z dálky. Celkově lepší ale v prvních 25 minutách byly jasně Určice. Ty příliš nechtěly soupeře pouštět k míči a naopak manévrovaly okolo Pitákovy brány. Ve 21. minutě zazvonila tyč, i když pouze od hrazení za bránou Protivanova. Ve 24. minutě Kobylík nachystal dobrou šanci Petru Halouzkovi, ale znovu se zaskvěl Piták, proti kterému neuspěl ani Šnajdr. Čtyři minuty na to se pak hosté prezentovali ojedinělou, ale pěknou kombinací, na jejímž konci byl Liška. Do konce poločasu se pak snažili branku ohrozit ještě Vít Nejedlý a Grmela. Tlak Určic byl však ten tam. Stejně tak pohlednost hry a zejména po třicáté minutě měly místy oba týmy velký problém hrát balón na zemi.
Druhá půle začala tak, že se oba týmy střídaly v šancích. Jednu z efektnějších zařídil Šlézar, který ale volej neumístil přesně. Po intermezzu od Grmely pak přišla střela přímo do Pitáka. Hrál se útočný fotbal, ale přibývalo také faulů. Zákrok Bureše poslal na trávník nešetrně Tomáše Sekaninu a diváky na nohy. S následným oceněním žlutou kartou pak protivanovští nesouhlasili, zdála se jim příliš mírná. Už záhy se ale opět potvrdilo známé pravidlo nedáš –dostaneš. Nejdříve totiž zazdil velkou šanci Petr Halouzka, hned nato v 65. minutě udeřil poprvé Marek Grmela. Ten byl sice tísněný hned několika soupeři, v náběhu si ale poradil a osamocený poslal míč pod levý horní růžek – 0:1. Od té chvíle Určice nebyly zdaleka tak vidět. Gól jimi zřejmě otřásl. A tak Protivanov trápil dál. Tomáš Sekanina například zahrozil, když překopl zeď, netrefil ale růžek branky. Z náběhu se pak hosté mohli znovu prosadit v 73. minutě. Po nezáživné pasáži nakonec přece jen udeřilo podruhé v 82. minutě. Tentokrát dostal Marek Grmela míč od Kropáče, protivanovský forvard si balon zpracoval na ose hřiště a poslal ho k pravé tyči – 0:2. Zbytek zápasu už přinesl jen krátký tlak Určic – na víc už stejně nebyl čas. A také obnovení deště, a to ještě ve větší intenzitě. Hráči Protivanova tak oslavy vítězství odložili až do šatny. Hrozilo totiž, že by se z nich v opačném případě museli stát plavci.
Osobnost utkání
Těžko vybrat, toto označení sedí na dva borce. A sice brankáře hostí Milana Pitáka a obránce domácích Davida Kobylíka. Oba hráči podali nadstandardní výkon a mohli se stát klíčem k vítězství svých týmů. Bohužel pro Určice Kobylík kvůli zranění do druhého poločasu nenastoupil. A tento fakt značně ovlivnil jak herní projev týmu, tak i konečný výsledek.
Zajímavost duelu
Týmy celkem osmkrát vystřídaly, z toho čtyřikrát také Protivanov, který obvykle nejezdí zrovna v početné sestavě. Hosté také měli poměrně dost fanoušků na stadionu a dostalo se jim na závěr ovací. Diváci pak poměrně vzácně hodnotili pozitivně výkon arbitrů v zápase.
Atmosféra střetnutí
Jedním slovem zvláštní. Utkání hodně ovlivnil vydatný déšť a neskutečné ticho na stadionu tak zprvu narušovalo jen jeho šumění. Hrálo se na neutrální půdě a tribuny tak byly méně než prázdné, zápas se také (snad i díky tomu) většinou obešel bez větších emocí.

Pozápasové hodnocení trenérů
David KOBYLÍK – hrající trenér Sokol Určice:
„Upozorňoval jsem po prvním poločase hráče, že ten druhý bude jiný. Měli jsme šance, ale že soupeř cítí šanci na body a že pokud k tomu správně nepřistoupíme, tak bodovat nebudeme. Bohužel jsem měl pravdu. Myslím si, že ten přístup nebyl v pořádku. Vymyká se to tomu, co kluci v posledních zápasech odmakali, takže je to velká škoda. V prvním poločase jsme zápas ovládali, bohužel jsme ale neproměnili šance. Takže za mě obrovské zklamání. Je to ale o tom, že fotbalový pánbůh je spravedlivý. Viděl ten náš přístup, s jakým jsme šli do druhého poločasu, a potrestal nás.“

Josef POSPÍŠIL – Sokol Protivanov
„Poločasy byly hodně rozdílné. Co si budeme vykládat, domácí byli kvalitnější na míči. Ale my jsme ve druhém poločase suprově využili rychlosti našich hráčů a brejkovými situacemi rozhodli zápas. Jinak bych neřekl, že jsme byli lepší, ale spíše šťastnější mužstvo. Šlo tady o hodně a já jsem rád, že jsme utkání zvládli. Výsledek je pro nás vítanou vzpruhou do zbytku podzimní části.“

FGP studio 1.A.třída skupina B
Kojetín – HFK Olomouc „B“ 1:3 (1:0), Lýsek Daniel – 2x Stoklasa Patrik, Vychodil Lukáš, Beňov – Čechovice 1:1 (1:0) PK: 3:5, Zbořilák Jan – Walter Jan, Lipník n./B. - Slavonín 2:1 (2:0), Dudík Martin, Kovařík Lukáš – Blaho Josef, Bělotín – Brodek u Př. 2:0 (0:0), Pecha Robert, Murin Ondřej, Plumlov – Nové Sady „B“ 0:4 (0:4), 2x Nguyen Anh Tuan, Repčík Martin, Strnad Milan, Určice – Protivanov 0:2 (0:0), 2x Grmela Marek, Konice – Kostelec n./H. 2:1 (0:0), 2x Kamený Roman – Holoubek Jan
14. Plumlov 10 1 0 9 13:31 4 1

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.

Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.